TOP 10 nejlepších her pro PS4

Konzole PlayStation 4 patří mezi ty nejúspěšnější v historii, a tak jsme se ohlédli za jejími nejlepšími hrami. Za svou existenci nám nabídla velké množství kvalitních titulů a my se rozhodli se za nimi ohlédnout a vybrat desítku těch nejlepších, jaké si na PS4 můžeš vůbec zahrát. Koukni tedy do našeho přehledu a nezapomeň, že pokud ještě některou z nich nemáš odehranou, tak to musíš rychle napravit!

Red Dead Redemption 2

 

Red Dead Redemption 2 po letech navázalo na svého předchůdce, a to více než úspěšně. Hra se stala jednou z nejpopulárnějších na PlayStation 4. Může za to fakt, že celý příběh je jako jedna ohromná westernová Odyssea. Rockstaru se podařilo překonat už tak velmi kvalitní první díl.

Tentokrát se zhostíš role Arthura Morgana, který společně se svým gangem přepadává dostavníky, usedlosti a snaží se uživit na jakékoliv trestné činnosti. Toho však začnou mít plné zuby okolní gangy a také ochránci zákona. Titul předchází událostem z Red Dead Redemption a nabízí asi nejlepší simulaci tehdejší doby, jakou dosud znáš.

Grand Theft Auto V

 

Grand Theft Auto V známé jako GTA V je stálicí napříč veškerými současnými platformami. Obrovské dílo ze studia Rockstar je důkazem toho, že některé série nepotřebují vydávat každoročně nové tituly. Letos je tomu už 7 let, co je GTA V na trhu a stále jej hrají miliony hráčů po celém světě díky pravidelné podpoře GTA Online.

Grand Theft Auto V simuluje život těch, kteří překračují meze zákona. Díky tomu prožiješ příběh tří gangsterů, kteří operují v rámci Los Santos. Michael, Franklin a Trevor ti připraví absolutní nálož bizarních úkolů a aktivit, že se nestačíš divit. V rámci online režimu je navíc hra rozšířena o další speciální prvky a výzvy.

The Last of Us Remastered

 

The Last of Us Remastered byl skvělý krok studia Naughty Dog. To využilo končící generace PlayStation 3 a nabídlo dosud nevídanou hru. Díky perfektním technologiím se autorům podařilo hru nabídnout i na PlayStation 4 ve výrazně hezčím podání.

Příběh nám ukazuje počátek toho, jak vznikl vztah mezi mladou dívkou Ellie a pašerákem Joelem. Hra byla pro svůj příběh, syrovost a uvěřitelnost ověnčena mnoha cenami a dodnes je považována za jedno z největších děl, které kdy na PlayStation vyšlo. Dnes už víme, že v letošním roce dorazilo pokračování s názvem The Last of Us Part II.

Hra obsahuje kompletní české titulky.

God of War

 

Neporazitelný bůh Kratos musel čekat dlouhé roky na to, až přijde jeho chvíle. Své putování zakončil v roce 2010 v titulu God of War 3. God of War: Ascension pak ukázal, jak náročné měl Kratos začátky. Studio Santa Monica však připravilo zcela nové dobrodružství, které ti po řecké mytologii nabízí severskou. Jak se záhy ukáže, tak Kratos nelenil a usadil se s novou manželkou, která mu porodila syna.

Kratova žena však umírá a cílem obou hrdinů je rozptýlit její popel na nejvyšší hoře světa. Tato cesta ale nebude snadná a mladý Atreus se od svého otce bude mnohému učit. God of War nabídlo nádherně podanou severskou mytologii s celou plejádou tamních bohů a díky skvělému příběhu a bojovému systému se záhy stalo jednou z nejlepších her na PlayStation 4.

Hra obsahuje kompletní české titulky.

The Last of Us Part II

 

V reálném světě uplynulo 8 let od doby, co Ellie a Joel putovali skrze Spojené státy, aby případně mohli zachránit celé lidstvo před strašlivou pandemií. V tom herním uteklo 5 let a Ellie značně dospěla. Naughty Dog se po letech vytasilo s pokračováním veleúspěšného titulu The Last of Us a nabídlo ještě drsnější a brutálnější podívanou.

Příběh Ellie a Joela tedy pokračuje s tím, že se tentokrát chopíš role Ellie. Jak se ukáže, tak ta je v mnoha ohledech naprosto odlišná a na samotný příběh to má velký vliv. Hnána pomstou se Ellie vydává do Seattlu, aby zúčtovala se všemi, kteří se z její minulosti vynořili.

Hra obsahuje kompletní české titulky.

Uncharted 4: A Thief's End

 

Čtvrtý díl Uncharted je posledním dějstvím, které se věnuje postavě legendárního archeologa Nathana Drakea. Nathan se zde vydává na poslední dobrodružství poté, co jej kontaktuje jeho roky nezvěstný bratr. Povede se bratrům Drakeovým nalézt společně pirátský poklad?

Poslední dějství Uncharted nabídlo velmi hlubokou citovou rovinu. Ačkoliv je hra čistě akčním titulem, tak se v něm našlo dostatek místa pro to, aby zde byly dořešeny vztahy mezi postavami a zejména mezi ústřední dvojicí Nathanem a Elenou je předveden dokonalý herecký výkon. Titul nabízí úchvatnou grafickou stránku a nádherné scenérie. Naprostá povinnost pro milovníky akčních adventur.

Hra obsahuje kompletní české titulky.

Bloodborne

 

Studio From Software si udělalo ve světě skvělé jméno díky sérii Dark Souls, která ukázala, že i náročné hry mohou být zábavnými. Bloodborne vytvořil vlastní a poněkud odlišnou mytologii, která nabízí zcela nové druhy monster a nestvůr. Protože ve městě Yharnam se zhmotňují ty nejhorší noční můry.

Bloodborne je skutečnou výzvou pro ty největší lovce. Prokleté město Yharnam je prolezlé nestvůrami a ovládá jej řada silných monster, která pokud se nepodaří odstranit, tak zbytek obyvatel nikdy nedojde klidu. Proto se vydáš na toto strašlivé místo a pokusíš se porazit všechny, kteří stojí v cestě za osvobozením tohoto prokletého místa.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain je vrcholným dílem Hidea Kojimy v rámci série Metal Gear. Páté pokračování ti umožní hrát za Big Bosse, který je otřesený po událostech ze hry Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Je však připraven se postavit svým nepřátelům a jednou pro vždy ve světě nastolit mír.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain je příběh plný špionáže, zrady, ale také lásky a důvěry. Pátý díl nabízí otevřené herní prostředí, které ti umožňuje postarat se o nepřátele dle tvé libosti a tvých schopností. Tohle je válečné pole se vším všudy.

Zaklínač 3: Divoký hon

 

Zaklínač je jako univerzum v České republice populární díky knižní předloze od Andrzeje Sapkowského. Herní série se zrodila v roce 2007 a překvapila svým vyprávěním. Třetí díl už byl očekáván po celém světě, jako jedno z nejlepších RPG vůbec. CD Projekt se touto sérií stal mezi fanoušky jedním z nejuznávanějších herních studií.

Zaklínač 3: Divoký hon vypráví závěr trilogie o zaklínači Geraltovi. Ten hledá svou milou Yennefer, která byla unesena Divokým honem. Blíží se zánik celého světa a zřejmě v tom má prsty Geraltova chráněnka Ciri. Dokáže se zaklínač s tvou pomocí vzepřít vlastnímu osudu?

Hra obsahuje kompletní české titulky.

Ghost of Tsushima

 

Ghost of Tsushima se v létě doslova přihnal a ukázal, že i Japonsko může být pro hráče naprosto úchvatné. Tvůrci ze Sucker Punch se odvážně pustili do japonských dějin, folklóru a mytologie. Vznikl tak nádherný titul, který ukazuje, že PlayStation 4 přináší nádherné příběhy a úchvatná dobrodružství.

Ghost of Tsushima se podíváš do Japonska ve 13. století, kdy bylo napadeno nájezdníky z Mongolska. Ostrov Tsushima je odhodlán bojovat do posledního muže, aby odvrátil strašlivého protivníka a zůstal svobodným. Jin Sakai se po hrozivé bitvě probouzí a zjišťuje, že je jedním z posledních živých samurajů. Dokážeš společně s ním učinit Tsushimu opět svobodnou?

Hra obsahuje kompletní české titulky.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 4 a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.