GTA 6 - datum vydání a únik záběrů (INFO)

Článek o hře GTA 6 zatím vychází z toho, co o hře víme díky studiu Rockstar, insiderům a vnášíme do něj také vlastní názory. Zatím je tedy potřeba některé informace brát s rezervou, neboť zatím máme pouze první trailer od společnosti Rockstar. Studio je známé tím, že své hry ukazuje skutečně ve chvíli kdy je vše připraveno. GTA 6 není výjimkou a nyní už víme, že se hry dočkáme v roce 2025.

GTA 6 - Obsah

GTA 6: První trailer

Po letech čekání jsme se konečně dočkali. Trailer na GTA 6 byl vypuštěn. Nakonec se tak stalo o celých 15 hodin dříve, neboť trailer v nízké kvalitě utekl předem na internet. Trailer má 91 sekund a ukazuje ze hry možná i více, než bychom sami čekali. Nedojde tak na pouhé představení loga, ale vidíme, jak hra skutečně bude vypadat. A nutno podotknout, že je to vážně nádhera. Rockstar dostál svým slibům o tom, že posune hranice grafických možností o notný kus dále.

GTA 6: Datum vydání a platformy

První trailer nám konečně přinesl odpověď na to, kdy se vlastně GTA 6 dočkáme. GTA 6 totiž dorazí v roce 2025 bez bližšího určení. Odhalení hry tak přichází více než 10 let po předchozím GTA 5. Dá se ale předpokládat, že další GTA vyjde už výhradně na nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Zejména proto, aby nebyl vývoj brzděn předchozí generací konzolí.

Už dříve se naznačovalo, že společnost Sony měla za ohromné peníze (mluví se až o 750 milionech dolarů) zaplatit za exkluzivitu na GTA 6. Ta by zřejmě spočívala v tom, že by se GTA 6 v prvním roce podívalo pouze na PlayStation 5. Nyní tyto informace znovu otevírá web Dexerto, který také zmiňuje snahu Sony vyjednat časovou exkluzivitu pro konzoli PlayStation 5.

Datum vydání potvrzuje informace Toma Hendersona, který stojí i za úniky ohledně Call of Duty a Battlefield. Rok 2025 je zatím interně stanoven proto, aby se Rockstar vyhnul šílenému přepětí svých zaměstnanců a hru mohl v klidu dokončit. Už za podmínky při vývoji titulu Red Dead Redemption 2 se na studio snesla velká kritika.

Zdroj: Rockstar Games

 

GTA 6: Velký únik informací - únor 2022

Informace z února 2023

Tom Henderson opět řádí a slibuje, že v letošním roce poprvé uvidíme hru GTA 6. Rockstar se údajně připravuje na to, že bude nejočekávanější hru na videoherním poli ukazovat už letos. Nelze to zatím brát jako bernou minci, ale s největší pravděpodobností hra dorazí v roce 2024 nebo 2025, a to pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

V polovině září roku 2022 navíc došlo k velkému úniku videí a obrázků z rozpracovaného GTA 6. Vydavatel TakeTwo začal okamžitě konat a většinu tohoto materiálu odstranil z internetu, byť při troše hledání se k nim dá bez obtíží dostat. Únik tak trochu potvrdil, že hra bude skutečně koncipována jako příběh dvou lupičů ve stylu Bonnie a Clydea. Podle všeho půjde o velkolepý návrat do Vice City a hra by se měla posunout blíže k současnosti.

Informace ze září 2022

O velký poprask na internetu se postaral únik videí ze hry Grand Theft Auto 6. V tuto chvíli nelze 100% ověřit, že se jedná skutečně o záběry z GTA 6, ale v zásadě se na tom shodují i velké herní weby. K dispozici je několik desítek videí, které ukazují, jak vypadá rozdělaná verze hry. Na nich můžete vidět loupeže, přestřelky, honičky s policií a mnoho dalšího. Prostředí připomíná GTA: Vice City, nicméně si dovolíme podotknout, že v mnoha ohledech hra připomíná GTA 5.

Na videích vystupuje Lucia ovládaná hráčem a Jason, kterého řídí umělá inteligence. Veškerá videa zachycují rozdělané verze, čímž není vidět úplně finální výsledek a pochopitelně se může stát, že hra nakonec dostane nový grafický kabát. Některá videa obsahují stopy po PS4, což je v tomto případě dost nepravděpodobné, neboť nové GTA zcela jistě nedorazí na starou generaci. Určitě bude zajímavé sledovat, zda se k úniku nějak vyjádří studio Rockstar nebo ne. Poněkud podezřelé je, že videa jsou zatím všude bez potíží dostupná, což by spíše nahrávalo tomu, že jde o velmi zdařilý fake.

Informace z července 2022

Ohledně GTA 6 se nyní objevil velký únik informací, který jen těžko lze ověřit. Nicméně na Redditu se objevil 121 stránkový dokument, který přinesl mezi ostatní uživatel GTA_VI_Leak. Je třeba se připravit na to, že může jít o zcela vybájené představy a někdo se pouze snaží být zajímavým. Nicméně jsou v něm popsané zajímavé věci, takže se pojďme podívat na to, co nejzajímavějšího se v dokumentu objevilo.

Dle všeho hra GTA 6 poběží na nejnovější verzi enginu RAGE, což není velké překvapení, neboť na něm běží i hry Red Dead Redemption 2, GTA 5, Max Payne 3 a další. Velikost herní mapy by měla být 360 kilometrů čtverečních. Na ní bychom měli najít části jako Liberty State, Carcer City, Vice City a Cottonmouth. Prolog se má odehrávat v Jižní Americe. Příběh se má zaměřit na tři různé charaktery, jako tomu bylo u GTA 5. Konkrétně půjde o Ricarda, Caseyho a Rose. Rose bude vůbec první hlavní ženský charakter série. Titul má zabrat 75 hodin v příběhové linii a celý děj se bude odehrávat v roce 2023.

Ricardo má být bývalým kolumbijským zvláštním agentem, který touží po moci a bohatství. Drtivou většinu své vojenské kariéry se účastnil kolumbijského konfliktu. Celkem rychle si tak získal jméno a postavení. Rose se má hodně podobat postavě Luise z GTA 4. Ačkoliv je navenek velmi milá a dobromyslná, tak opak je pravdou. Poté, co přišla o manžela se z ní stala doslova bestie, která udělá cokoliv pro získání moci. Rose se má zamilovat do Ricarda, takže k sobě budou mít postavy velmi blízko. Posledním z partičky je Casey, který je přirovnáván k Trevorovi svou drsností, ale nejde o žádného blázna.

Zajímavě pak zní to, že ve hře se objeví postavy, které známe z předchozích dílů. Konkrétně by měli objevit Nikko Bellic, Bruce Kibutze, Poppy Mitchell, Bruce Spade, Miranda Cowan, Gay Tony, Candy Suxx, Yusur Amir a Juan Strickler. Leak zmiňuje také Nikkova bratrance Romana, ten však zemřel v průběhu čtvrtého dílu.

Pak jsou tu samozřejmě herní možnosti a aktivity. Půjde zajít na burzu a obchodovat, získávat nemovitosti, zahrát si golf, šachy, tenis, bowling, basketbal, půjde také zajít do kina, plavat, surfovat či hrát arkádové hry.

Celý příběh má být rozdělen minimálně na tři velké akty a nebudou chybět prolog a epilog. V první části se máme podívat do Vice City. Tam budeme hrát za Ricarda postupně zvyšovat jeho reputaci z obyčejného pašeráka. Jeho příběh se zkomplikuje specifickou událostí a má pokračovat pak ve třetím dějství. Druhá kapitola se věnuje Caseymu, který se má zaplést s Little Jacobem z GTA 4. Třetí akt má nabídnout všechny tři postavy, ale hlavním hrdinou má zůstat Ricardo.

Zajímavou změnou v hratelnosti bude to, že tentokrát bude jedna z postav u policie. Konkrétně jde o Rose, která bude moci během hraní přivolat posily na místo činu nebo bude moci kooperovat s operačním ve chvíli, kdy bude nahánět nějaké zločince. Jednou ze speciálních aktivit má být pátrání po masových vrazích, kteří za sebou nechávají stopy či vzkazy.

GTA 6 má být oznámeno v roce 2023 s tím, že její vydání se plánuje na konec roku 2024. Rozpočet na vývoj je 500 milionů dolarů a na marketing půjde dalších 100 milionů dolarů. Rockstar předpokládá, že za první den utrží miliardu dolarů.

Zdroj: DualShockers

GTA 6: Čeština a lokalizace

Dá se předpokládat, že s největší pravděpodobností se češtiny v GTA 6 nedočkáme. Rockstar hry jsou známé tím, že zejména na PC platformě je možné je různě upravovat a vylepšovat s čímž přichází i fanouškovské češtiny, ale na oficiální české titulky bychom příliš nevsázeli. Ačkoliv patří Grand Theft Auto (GTA) k nejprodávanějším a nejhranějším videohrám na českém trhu, tak je nepravděpodobné, že by tak kolosální hru distributor nechal přeložit.

GTA 6: Vývoj hry

Poslední informace hovoří o tom, že GTA 6 je už téměř hotové, ale aby se studio vyhnulo šíleným podmínkám a tlaku na zaměstnance, tak hra vyjde v roce 2025 v odladěném stavu. Dokonce má být vývoj v posledním stádiu, neboť se má Rockstar začít soustředit na vývoj hry Red Dead Redemption 3.

Trvalo to dlouhé roky, ale konečně jsme se dočkali. GTA 6 bylo oficiálně potvrzeno studiem Rockstar. Aktivně se na něm už pracuje a bylo k tomu vydáno tiskové prohlášení, které nás utvrzuje v tom, že se snad v nejbližších letech dočkáme.

„Při tak bezprecedentní dlouhověkosti GTA V se nás mnoho lidí ptalo na nový přírůstek do série Grand Theft Auto. V každém novém projektu, do kterého se pustíme, je naším cílem posunout se ještě dále než předtím. S radostí tak potvrzujeme, že aktivní vývoj dalšího dílu série Grand Theft Auto je v plném proudu. Těšíme se, až budeme připraveni sdílet více, takže prosím sledujte Rockstar Newswire kvůli oficiálním podrobnostem. Jménem celého našeho týmu vám děkujeme za vaši podporu a nemůžeme se dočkat, až s vámi vykročíme vstříc budoucnosti!”

Snad se bližších informací o GTA 6 dočkáme už tento rok. Ostatně s touto informací se připomíná i fakt, že Rockstar má od minulého roku patentován nový systém navigace pro NPC postavy. V reálu to tedy znamená, že se ostatní řidiči budou chovat realističtěji v dopravním provozu.

Vývoj dostal v Rockstaru maximální prioritu. Veškeré remastery a remaky byly zrušeny či pozastaveny a studio nyní vyvíjí maximální koncentraci k tomu, aby GTA 6 bylo vyvíjeno primárně. Přispěl tomu také fakt, že po letech mlčení Rockstar ukončil mlčení a oficiálně potvrdil, že se na hře aktivně pracuje.

Rockstar se snaží s každým dalším dílem série Grand Theft Auto nabídnout čím dál tím lepší grafické provedení. Příkladem budiž předchozí GTA 5, které dokázalo z PlayStationu 3 a Xboxu 360 vymáčknout doslova maximum. Podobně na tom bylo svého času i Grand Theft Auto: San Andreas, které vytáhlo z PlayStationu 2 nevídané výkony.

Na PlayStation 4 a Xbox One zase Rockstar exceloval s titulem Red Dead Redemption 2. O grafické stránce lze hlavně říct to, že v některých chvílích působí až fotorealistickým dojmem, což v kombinaci s obřím herním světem je až neuvěřitelné. Posun oproti 10 let starému GTA 5 je doslova úchvatný a je znát, že Rockstar se zaměřuje na to, aby na současné generaci předvedl svůj cit pro detail v plné parádě. Hra by měla běžet na interním enginu RAGE, který dorazí se svou devátou generací.

GTA 6: Příběh a postavy

Trailer potvrdil, že v GTA 6 budou dvě hratelné postavy. Půjde zřejmě o milence Jasona a Luciu. Lucia je dle všeho po nějaké době propuštěna z věznice a chystá se začít nový život. Jak ale bývá v sérii GTA zvykem, tak na spořádaný život můžete rovnou zapomenout. Ústřední dvojice se tu profiluje stejně jako už bylo avizováno, a to ve stylu Bonnie a Clydea.

Potvrdila se i možnost hrát za ženu. Ženské charaktery se v posledních letech dostávají do popředí a těší se poměrně velké oblibě, pakliže jsou dobře zpracovány. Své by o tom mohla vyprávět archeoložka Lara Croft z Tomb Raider nebo archeoložka Layla Hassan (potažmo Kassandra) z Assassin's Creed. Jak nyní už víme, tak jednou z hlavních postav bude Lucia, což přinese do hratelnosti další zajímavý prvek.

Podobně jako ve starém GTA: San Andreas by tu měla být zcela nová mechanika, která nám umožní si postavu přizpůsobit jejímu životnímu stylu. V praxi to znamená, že pokud budete aktivně provádět sportovní aktivity, tak se vaše postava vymaká a bude skutečně dobrá v daných disciplínách. Naopak, pokud budete trávit dny pouze jízdou autem a rvát u toho do sebe burgery, tak vaše postava začne realisticky nabírat na váze.

GTA 6: Herní svět a délka hry

Hlavním dějištěm hry bude Vice City, které se inspirovalo skutečným Miami. Můžeme tak vidět lidi, kteří dovádí na plážích, prohání se v nadupaných autech a mají bohatý společenský život. Ostatně už předešlé úniky hovořily o tom, že se dočkáme obchodů s drogami, zbraněmi a dojde i na pár loupeží. Otázkou zatím zůstává, zda se hra bude odehrávat pouze v Miami, ale předpokládá se, že se objeví i další města a okolí.

Často se spekulovalo nad tím, že by konečně mohla přijít na řadu Evropa či Asie. Pravdou je, že série se do Evropy podívala jen jednou, a to v titulu GTA: London 1961, které vyšlo v roce 1999. Bohužel už samotný pracovní název GTA 6 dává tušit, že série zůstane na americkém kontinentu. Project Americas je totiž více než výmluvný. Jak potvrzuje trailer, tak se hra odehrává v Miami. Nepůjde však o zasazení do minulosti a doby Pabla Escobara, ale dočkáme se aktuálního zasazení s využitím modetních technologií.

Zdroj: Rockstar Games

 

GTA 6: Multiplayer

Ani po představení hry není zatím jasné, jakou podobu bude mít multiplayer ve hře GTA 6. Stejně jako je tomu u GTA 5, tak se očekává, že ani GTA 6 nezůstane pozadu. Řeč je samozřejmě o GTA Online, které s vydáním dalšího dílu dostane zcela novou podobu. Hráči se budou moci těšit na zcela nové prostředí, vyšperkované možnosti přizpůsobení postavy a svého vozidla a spoustu dalšího. Přítomný bude nějakou formou i režim battle-royale a tvůrci určitě přijdou na to, jak multiplayerová klání ještě vylepšit a zatraktivnit.

V září 2022 se na internetu objevily první záběry ze hry GTA 6. Přinesl je spolehlivý insider, který má pravidelné novinky ohledně vývoje hry. Konkrétně jde o uživatele InfinityBesk. Co se týče videa, tak šlo o ranou fázi vývoje, kde chyběla finální podoba grafiky, ale mohli jsme si alespoň prohlédnout modely aut, postav, pohyby a systém střelby. Nově se na internetu objevilo video, které pochází z multiplayeru.

Bohužel je video aktivně mazáno napříč internetem, což mu dodává na věrohodnosti, ale pojďme si tedy popsat, co jsme se z něj dozvěděli. Finální grafické assety na něm stále chybí, takže nelze posoudit, jak bude hra vypadat v konečném provedení. Nicméně díky němu víme, že hra v multiplayeru nabídne zvýšený počet hráčů. Zatímco v současném GTA Online je to 30 hráčů, tak u nové verze půjde o 32 hráčů.

Nově také půjde zastřelené protivníky (možná i omráčené) odnášet stranou, což v aktuálním GTA Online nelze. Pravdou je, že se díky fanouškům tato možnost objevila u PC verze, ale dle všeho u GTA 6 bude možné přenášet těla i na konzolích.

GTA 6: Shrnutí

Shrnuli jsme pro tebe to nejzajímavější o hře GTA 6. Co o hře rozhodně musíš vědět?

 • První trailer ke hře GTA 6 vyšel 5. prosince 2023
 • GTA 6 vyjde v roce 2025.
 • GTA 6 je ve vývoji od roku 2012. Do roku 2015 probíhala preprodukce a poté začal aktivní vývoj. Do té doby se Rockstar zaměřoval hlavně na Red Dead Redemption 2. Aktivně je hra ve vývoji něco kolem 8 let.
 • Aktivní vývoj směřující k dokončení hry GTA 6 začal v polovině roku 2022.
 • Potvrzeno, že GTA 6 má kódové označení PROJECT AMERICAS.
 • Příběh by měl  údajně zabrat přibližně 75 hodin.
 • Potvrzeným městem je Miami v současné době. Zatím není jasné, zda bude dostupné i okolí či jiná města.
 • U vašich postav má docházet k reálným změnám těla dle toho, jak se chovají. Zda například sportují nebo se pouze ládují dobrým jídlem. Veškeré tyto aspekty se mají realisticky projevit.
 • Ve hře má být k dispozici ohromné vězení, které bude plně hratelnou částí.
 • Příběh bude vyprávěn pomocí kapitol, jako tomu bylo u Red Dead Redemption 2. Hovoří se konkrétně o 3 aktech + prolog a epilog.
 • Hra má reflektovat to, že budovy a vozidla postupem času realisticky stárnou. Dokonce má fungovat kompletní ekonomika. Příkladem budiž to, že některé drahé vozy získávají časem na vyšší hodnotě.
 • Zbraně bude možné využít jen podle toho, co bude postava schopna unést. Podobně jako v Red Dead Redemption 2.
 • Auto zde má podobnou funkci jako v Red Dead Redemption 2. Můžeš si v něm vozit různé předměty, zbraně nebo dokonce náhradní oblečení.
 • Ve hře se bude převážně mluvit anglicky, ale bude obsahovat i hodně španělštiny a dalších jazyků, což znamená, že budeš často číst titulky.
 • Hra vyjde jen na next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Bude plně využit jejich potenciál, neboť v době vydání budou konzole na trhu už 4-5 let.
 • Rozpočet hry má být údajně 500 milionů dolarů, přičemž dalších 100 milionů poslouží na marketingové účely.

Jak se na GTA 6 těšíš? My poměrně hodně a vůbec nepochybujeme o tom, že to bude úchvatná pecka. Uvidíme, zda se tyto spekulace potvrdí či nikoliv. GTA 6 se snad dočkáme do dvou let.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow