FIFA 24 se letos mění na FC 24

Společnost EA už v minulém roce avizovala, že série FIFA dostane u ročníku 24 zcela nový název. Je to dáno tím, že EA Sports se nedohodlo s mezinárodní fotbalovou federací FIFA na finančních podmínkách. Držitelem názvu je pochopitelně samotná FIFA, která dle posledních informací má hledat jiné tvůrce k tomu, aby opět sérii FIFA přivedli k životu, což bude zřejmě záležitost na několik let a není jisté, zda se to podaří.

EA Sports tím samozřejmě nehodlali se sérií FIFA zcela ukončit, ale rozhodli se u dalších ročníků o přejmenování názvu. Díky tomu už nebude letos vycházet FIFA 24, ale EA Sports FC 24. Tato nová značka Football Club pojede v zaběhlých kolejích, a tak o tradiční každoroční fotbal od EA rozhodně nepřijdeme.

Datum vydání a platformy

EA ani se změnou názvu nehodlá fotbal zaříznout pro staré konzole, a tak se dočkáme na všech tradičních platformách. EA Sports FC 24 tak dorazí pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Datum vydání je stanoveno na 29. září 2023. Nezapomeň si udělat předobjednávku včas!

Gameplay

Asi správně tušíš, že nové EA Sports FC 24 poběží na zaběhlých systémech, které byly využity už u série FIFA. Znovu bude využita mechanika HyperMotion. Konkrétně již HyperMotion V, který přináší co nejreálnější pohyby fotbalistů v digitální podobě. Hráči se tak budou čím dál více blížit reálným předlohám a budou mít mnohem větší kontrolu na míči, než tomu bylo doposud.

Perfektní audiovizuál zařídí engine Frostbite, který nabídne maximální míru detailů. Hráčům se budou velice realisticky vlnit dresy dle povětrnostních podmínek na hřišti. Diváci už dávno nejsou pouze statickou kulisou, ale vytváří dojem komplexnosti z celého stadionu. Vše v EA Sports FC 24 bude působit velice realisticky a doslova neuvěřitelná má být mimika hráčů. I díky technologii HyperMotion bude velmi snadné z výrazu hráče vyčíst, jak se cítí v dané situaci – zda je znechucen, nadšen, zoufalý nebo se koncentruje na míč.

Velice sofistikovanou mechanikou ve hře je také Play Styles. Díky tomuto módu totiž hráči budou vynikat ve specifických dovednostech. Dovedou například skvěle kličkovat, umí si dokonale pokrýt míč, ovládnou určitý způsob střely a tyto dovednosti pak mohou využít jako svůj nadstandard proti ostatním hráčům.

Trochu kontroverze vyvolává možnost míchat týmy. V praxi to znamená, že půjde hrát za mužské i ženské hráče v jednom týmu. Potvrzeno to bylo jak pro režim Ultimate Team, tak i pro pouliční zápasy v režimu Volta Football.

Lokalizace

Stejně jako předchozí ročníky, tak i EA Sports FC 24 bude mít kompletní českou lokalizaci v podobě českých titulků. Se změnou názvu se tak nestane, že by EA přestala značku z hlediska tuzemské lokalizace podporovat.

Multiplayer

Dle oficiálních tvrzení můžeme ve hře očekávat takzvaný cross-play. Ten se bude týkat platforem ve stejné generaci. PS5 a XSX/S mohou hrát proti sobě. Totéž platí pro PS4 a XOne. Kromě standardních zápasů, lze očekávat také ligy a fantasy ligu. Ta se s největší pravděpodobností přejmenuje z tradičního FUT na něco jiného. Zatím nejsou informace o tom, jak přesně se bude tento režim jmenovat.

Licence

Co mohlo v první fázi spoustu hráčů vyděsit, tak je fakt, že EA nemůže použít oficiální jména a názvy týmů, které jim spolupráce s FIFA přinášela. Jenže se zdá, že ohledně hlavních soutěží to nebude takový problém. EA už potvrdila spolupráci s největšími evropskými ligami (anglická, španělská, německá, italská a další). Nebude chybět ani jihoamerický CONMEBOL a rovněž je potvrzena spolupráce s organizací UEFA, která zajišťuje evropský fotbal. Co se pak týká ženského fotbalu, tak by vše mělo zůstat při starém, jen s tím rozdílem, že nově budou přidány také španělská La Liga F a německá (Frauen-Bundesliga).

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow