Novinky z Gamescom 2023

Gamescom 2023 je díky upadajícímu veletrhu E3 jediným skutečným svátkem gamingu, na který se mohou těšit hráči z celého světa. Letošní ročník proběhl mezi 21. a 27. srpnem, a to opět v německém Kolíně nad Rýnem. Vybrané prezentace lze sledovat online, a jiné jsou zase určené výhradně novinářům či veřejnosti, která dorazí osobně na výstaviště Koelnmesse.

My se pro tebe rozhodli shrnout to nejzajímavější z letošního ročníku. Největší hity jsme mohli vidět už na samém počátku Gamescomu, kdy se 22. srpna uskutečnil živý event Opening Night Live, kde Geoff Keighley ukázal veřejnosti, na jaké hry se může těšit zejména v podzimních měsících. Zde je tedy výběr toho nejlepšího, co letošní ročník nabídl.

 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl

Jednou z nejočekávanějších her tohoto roku je titul S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Díky Gamescomu už víme, že letošní vydání je bohužel pasé a hra dorazí až v příštím roce. Postapokalyptický nástupce legendární hry S.T.A.L.K.E.R. se blíží konci svého vývoje a tak jej návštěvníci mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Druhý díl nabízí mnohem větší a detailnější Zónu a slibuje velmi temné dobrodružství plné drsných soubojů. Aktuálně je hra v plánu pro konzole Xbox Series X/S v prvním čtvrtletí 2024.

 

Little Nightmares III

Herní vydavatel Bandai Namco poměrně nečekaně oznámil pokračování hororové série Little Nightmares III. Tentokrát na hře nepracují původní tvůrci herní série, ale studio Supermassive Games (Until Dawn a The Dark Pictures Anthology). Poprvé se v rámci série můžeš těšit na online kooperaci s kamarádem po tvém boku. K dispozici budou 2 nové postavy, a to Low a Alone. Obě postavy budou muset spolupracovat, aby našly cestu pryč z Nowhere. Nech se vystrašit s dalším pokračováním.

 

Assassin’s Creed Mirage

Akční série Assassin’s Creed se po delší odmlce vrací v plné síle a assassin Basim nás vezme do Bagdádu. Assassin’s Creed Mirage má být sice o něco menší hrou než jeho předchůdci, ale vrací se naplno ke kořenům. Na prezentaci Opening Night Live se ukázal nový trailer, který odhalil, že datum vydání se posouvá ku prospěchu všem hráčům. Nově totiž Assassin’s Creed Mirage vyjde už 5. října.

 

Tekken 8

Velmi očekávaný nový díl série Tekken bude dostupný už 26. ledna 2024. V rámci Gamescomu bylo odhaleno finální datum a byl vypuštěn nový trailer, který ukazuje jednotlivé bojovníky, herní režimy a další obsah. Tekken 8 vyjde pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

 

Call of Duty: Modern Warfare 3

Nebyl by to ten správný rok, pokud by se neukázal další díl ze série Call of Duty. Jak se předpokládalo již dříve, dle úniků, tak letos se můžeš těšit na Call of Duty: Modern Warfare 3. Už 10. listopadu tak vyústí příběh, který započal v titulu Call of Dut: Modern Warfare (2019) a tvým úkolem bude zastavit teroristu Makarova dříve než bude pozdě. Modern Warfare III dorazí pro konzole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

 

The Lords of the Fallen

Nádherným příběhovým trailerem se připomíná také titul The Lords of the Fallen. Ten potrápí všechny fanoušky hardcore hraní. Po dlouhých letech se konečně podařilo titul svěřit studiu, které jej dotáhne do zdárného konce. The Lords of the Fallen bude skutečně tvrdou výzvou a tvé schopnosti a nervy otestuje už 13. října na PlayStation 5 nebo Xbox Series X/S.

 

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

Studio CD Projekt se v průběhu dlouhých měsíců zasadilo o to, aby napravilo své chyby ze hry Cyberpunk 2077. Nyní se pomaličku chystá k tomu, aby tuto hru rozšířilo také větším příběhovým rozšířením, kterým je Phantom Liberty. Ty se díky nám můžeš podívat na nový trailer. Rozšíření bude dostupné pouze na PlayStation 5 a Xbox Series X/S26. září.

 

Alan Wake II

Velmi očekávaný hororový akční titul Alan Wake II se blíží. Hlavní hrdina Alan Wake nebude proti temnotě sám. Tentokrát do boje vyrazí i s agentkou FBI Sagou Anderson. Díky Gamescomu si můžeš užít plnohodnotnou ukázku ze hry, která dorazí na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S27. října.

 

PlayStation Portal

Letos už společnost Sony uvedla na trh DualSense Edge, který rozšířil zážitek z hraní a dočkali jsme se také po letech nového headsetu s názvem PlayStation VR2. Nově se také připravuje zařízení PlayStation Portal, které původně neslo název Project Q. PlayStation Portal bude stát 220 euro a nabídne 8palcový LCD displej s rozlišením FullHD a podporou 60fps. PlayStation Portal je určen pro hráče, kteří mají často obsazenou televizi a mohou tak své oblíbené hry hrát skrze funkci Remote Play. K hraní na novém zařízení je tedy nutné vlastnictví konzole PlayStation 5.

 

The Elder Scrolls VI

Bethesda Game Studios nyní soustředí veškeré síly k tomu, aby úspěšně vyšel titul Starfield, ale Todd Howard jako ředitel studia, byl na Gamescomu osloven s dotazem, zda se někam posouvá vývoj hry The Elder Scrolls VI, na kterou fanoušci čekají od roku 2011. Howard překvapivě na dotazy odpověděl a dozvěděli jsme se, že šestý díl má být naprosto ultimátním fantasy herním zážitkem a simulátorem. Je to dáno tím, že nyní už vývojáři mají pokročilé možnosti a nástroje, což dříve nešlo. Howard potvrdil, že si na The Elder Scrolls VI budeme muset ještě několik let počkat.

Gamescom 2024 můžeš očekávat v termínu od 21. do 25. srpna 2024.

 

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow