TOP 10 nejlepších her pro PS5

PlayStation 5 je tu s námi od podzimu roku 2020 a už stihl nabídnout velkou spoustu parádních herních titulů. Rozhodli jsme se tedy vybrat z dosud vydaných těch 10 nejlepších, které zkrátka nesmíš minout. Kolik z nich zvládneš dohrát až do konce?

Demon's Souls

 

Jedna z největších legend v žánru hardcore RPG se dočkala kompletního remaku v roce 2020. Demon's Souls byl jedním ze startovních titulů konzole PlayStation 5 a za jeho zrodem stálo studio Bluepoint Games, které kompletně přepracovalo původní hru pro PlayStation 3. Temné a děsivé RPG, které ti nedaruje vůbec nic a o to větší odměnou je jeho pokoření. Máš na to se postavit silám temnot?

Za vše příkoří může král Allant, který jako 12. panovník Boletarie probudil démona ze samotného počátku věků. Ten následně zahalil celou Boletarii do bezbarvé mlhy a umožnil vstup do tohoto světa příšerným a zrůdným bytostem. Celé království je tak odříznuto od okolního světa a jen hrstka rytířů se odváží vydat do temnot a pokusit se prokletí zlomit.

Gran Turismo 7

 

Jaká ikonická série nesmí chybět na žádné generaci konzolí PlayStation? Je to závodní série Gran Turismo, která už po světě prodala více než 85 milionů kopií. S navýšením jí nyní pomáhá také zcela nové Gran Turismo 7, které nabízí zatím ten nejlepší jízdní zážitek. Hra nabízí více než 420 různých vozů. Rovněž si užiješ více než 90 tratí s různými povětrnostními podmínkami.

Díky podpoře automobilové organizace FIA se navíc můžeš zúčastnit speciálních turnajů o velmi hodnotné ceny. Užij si tu nejlepší závodní kariéru, jakou zatím Gran Turismo nabídlo.

Horizon Forbidden West

 

Po ohromném úspěchu hry Horizon Zero Dawn se dalo předpokládat, že studio Guerrilla Games vytvoří ještě lepší pokračování. Horizon Forbidden West navazuje přímo na předchozí titul a zavede hlavní hrdinku Aloy v jejím pátrání na Zapovězený západ. Navzdory poražení prvotní hrozby se Aloy musí vypořádat s dalším velkým problémem.

Ze západu přichází stále děsivější a monstróznější stroje a planeta Země i nadále čelí nepříjemným výkyvům přírodních jevů. Dokáže se Aloy znovu postavit osudu a zachránit Zemi dříve, než bude zcela pozdě?

Marvel's Spider-Man: Miles Morales

 

Marvel's Spider-Man: Miles Morales je spin-offem k hlavním dílům série Spider-Man. Ačkoliv se tedy studio Insomniac aktivně pustilo do práce na hře Marvel's Spider-Man 2, tak stihlo připravit i tento samostatný titul, kde si hlavní roli střihnul Miles Morales. Jeho úkolem je postarat se o blaho občanů Manhattanu, než se Peter Parker vrátí z dovolené.

Ačkoliv byla hra mírně kratší, než tomu bylo u Spider-Mana z roku 2018, tak šlo o skvělý herní zážitek a my se nemůžeme dočkat, až se společně s oběma Spider-Many vydáme do boje s Venomem a dalšími.

Ratchet and Clank: Rift Apart

 

Legendární duo Ratchet a Clank se na PlayStation 5 pouštějí do nového dobrodružství. Ratchet and Clank: Rift Apart navazuje na titul Ratchet and Clank: Into the Nexus. Tentokrát je v ohrožení celý vesmír, neboť Dr. Nefarious použije zbraň, která naruší celé časoprostorové kontinuum.

Poprvé v sérii je nám představen ženský hratelný charakter, když se objeví záhadná Lombaxka Rivet. Na PlayStation 5 se Ratchet předvádí v tom nejlepším grafickém kabátku a s dokonalou hratelností.

Resident Evil Village

 

Resident Evil Village je už 8. dílem slavné hororové ságy. Opět se v něm dostaneš do kůže Ethana Winterse, který nyní žije spokojený život se svou ženou Miou a malou Rose. Idyla skončí ve chvíli, kdy se do jeho domu dostane Chris Redfield a Miu chladnokrevně zastřelí. Ethan se následně probouzí uprostřed neznámé horské vesnice, která je navíc plná vlkodlaků a šílených lidí obdivujících podivný kult.

Resident Evil Village je rozhodně tím nejstrašidelnějším dílem celé série, a to i díky pohledu z první osoby, který tomu dodává na atmosféře. Strach je zde všudypřítomný. Zvládneš hru dohrát?

Elden Ring

 

Elden Ring je zatím posledním hardcore RPG od studia FromSoftware, které se oproti předešlým hrám vyznačuje tím, že jde o kompletní open-world. Hra tak nabízí hráči, aby se vydal kamkoliv chce a postavil se soupeřům, kteří mu přijdou do cesty. Vydej se do Mezizemí a pokus se mu pomoci najít rovnováhu.

Mezizemí vládne Marika Velká a během její vlády dojde k tomu, že je roztříštěn prsten Eldenů. Tím dojde k nenávratnému zničení moci stromu Erdtree. Ty se vydáš do tohoto světa jako Poskvrněný a tvým úkolem bude najít úlomky tohoto prstene a rovněž také potomky samotné Mariky, čímž by byl uhašen celý konflikt.

Returnal

 

Returnal je zajímavým titulem od studia Housemarque. Autoři využili podobných principů, jaké známe ze série Dark Souls a nabídli nelítostný boj o holý život na zcela neznámé planetě. Znovu a znovu tu budeš prožívat doslova muka a doufat, že se ti podaří se z tohoto začarovaného kruhu dostat pryč.

Selene havaruje na neznámé planetě a narazí zde na poměrně nepříjemný problém. Při její smrti dojde k opakování cyklu a ona se znovu objeví ve své lodi při pádu na planetu. Čeká tě tak nekonečná smyčka v nepřátelském prostředí, které se pokaždé generuje naprosto odlišně.

Sackboy: A Big Adventure

 

Oblíbený hadráček Sackboy se vrátil ve zcela novém dobrodružství i pro PlayStation 5. Oproti jeho předešlým titulům je tento osazen kompletní příběhovou kampaní, která je doslova výborná a opět bude na tvém umu a schopnostech, zda se ti podaří projít veškeré úrovně ve hře a zachránit Nápadosvět.

Vex, který je doslova zrozen z chaosu a strachu unáší Sackboyovy přátele a ničí jeho svět. Stará legenda Pletených rytířů však hovoří o tom, že Sackboy je oním vyvoleným, pleteným a galantním hrdinou na nějž se čeká. Porazíš tedy Vexe?

Deathloop

 

Deathloop je velmi nápaditým titulem od studia Arkane, který si drží svůj specifický retro komiksový styl a dokáže uchvátit svou zběsilou a mnohdy až drsnou akcí. Tvým úkolem bude se vydat na ostrov Blackreef a podobně jako v titulu Returnal učinit přítrž časové smyčce.

Ty se tak ujmeš role Colta a pokusíš se najít způsob, jak porazit nepřátelé na tomto prokletém ostrově. Jenže v ukončení smyčky se ti pokaždé pokusí zabránit Julianna. Snaž se tedy poučit z každého cyklu a postupuj opatrně dále, aby nakonec mohlo dojít k prolomení cyklu.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 5 a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.