TOP 10 nejlepších her pro Nintendo Switch

Nintendo Switch je zatím poslední konzolí od japonského herního giganta. Nintendo nešlo jako jeho konkurenti cestou hrubého výkonu, ale našlo takzvaně díru na trhu a jde spíše cestou možnosti hrát kdekoliv a kdykoliv. Switch je unikátní svým přístupem k hraní a jelikož i my se u konzole skvěle bavíme, tak jsme se rozhodli vydat článek o tom, jaké hry jsou těmi nejlepšími. Mrkni na naši TOP 10 nejlepších her pro Nintendo Switch.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

 

The Legend of Zelda je hned po Mariovi nejpopulárnější sérií společnosti Nintendo. Před 100 lety došlo k velké katastrofě v království Hyrule. Hlavní hrdina Link se po mnoha letech probouzí v podzemních troskách veden záhadným hlasem. Díky tomu se budeš muset postarat o to, aby se království Hyrule zase dostalo do pořádku.

Je na tobě, kam se vydáš a co vykonáš. Svět Breath of the Wild je obrovský a nabízí desítky hodin zábavy. Budeš lovit zvěř a shánět suroviny, ale také bojovat s všudypřítomnými nepřáteli. Dokážeš ještě katastrofu zvrátit?

The Legend of Zelda: Link's Awakening

 

The Legend of Zelda: Link's Awakening je výpravná hra, která nás zavede na ostrov Koholint. Zde je vyplaven hlavní hrdina Link, který má za úkol najít magické nástroje a probudit tak Větrnou Rybu. The Link's Awakening nabízí úchvatné grafické zpracování se specifickou stylizací. Nebude chybět spousta aktivit, které si při svém putování můžeš užívat, jako je rybaření, obchodování nebo také třeba sjíždění divoké řeky.

Kromě putování a průzkumu tě čeká také boj, který je povětšinou odměněn nějakým speciálním pokladem nebo surovinou.

Super Mario Odyssey

 

Nintendo Switch by nemohlo být bez Maria. Naprosto zásadní značka této konzole se vrátila s úchvatným dobrodružstvím v podobě Super Mario Odyssey. To se inspirovalo populárními předchůdci, a tak nabízí masivní 3D světy, které jsou plné průzkumu a bojů s nepřáteli. Nicméně, nechybí ani nějaká ta hádanka.

Příběhově se jedná u těchto her o naprostou klasiku. Zatímco si Mario s princeznou Peach užívají klid a mír, tak se zničehonic objeví Bowser a ten princeznu unese. Mario se tak vydává za její záchranou.

Luigi's Mansion 3

 

Fanoušci Mariovek si přijdou na své i díky Luigimu. Luigi's Mansion 3 je nesmírně zábavná a nápaditá hra, která tentokrát představuje jako hlavního hrdinu Mariova bratra Luigiho. Ten se společně s Mariem, princeznou Peach a Toady vydává do hotelu Last Resort. Zde si chtějí užít dovolenou, ale téměř ihned po příjezdu se objeví King Boo a kromě Luigiho všechny unese.

Luigi's Mansion 3 má vynikající atmosféru. Hra má jemný hororový nádech a vystrašený Luigi, který je vybaven svým vysavačem na duchy je nucen se postavit výzvám, které na něj čekají v každém z patnácti pater. Nicméně, nejde o žádnou jednohubku na jedno odpoledne. Hra ti zabere dobrých 20 hodin na první průchod.

Mario + Rabbids Kingdom Battle

 

Mario + Rabbids Kingdom Battle bylo obrovským překvapením. Šlo totiž o jakýsi crossover dvou populárních značek od Nintenda a Ubisoftu. Králíkům se podařilo vytvořit brýle na virtuální realitu, díky kterým se dostali do Houbového království. Mario a jeho banda se tak rozhodnou, že s nimi musí zatočit.

Tato hra je odlišná od ostatních Mariovek tím, že se jedná o bojovou taktickou strategii. Podobně jako v sérii XCOM se tak postavičky posouvají na bitevním plánu a využívají různých schopností k tomu, aby byly schopné porazit své soupeře. Mnohdy se tak bitvy stávají skutečně drsnými.

Animal Crossing: New Horizons

 

Animal Crossing: New Horizons je titul přístupný všem. Na samém začátku si zvolíš mapu, která tě zaujme a budeš ji prozkoumávat. Poté si zde postavíš základní stan a pustíš se do hry. New Horizons bere reálný čas stejně jako ten herní. Takže pokud něco stavíš, tak to skutečně bude trvat i několik dní.

Takto postupně buduješ svou osadu, rybaříš, lovíš, zahradničíš a mnoho dalšího. Je tedy pouze na tobě, jakým způsobem ostrov vylepšíš a jaké obyvatele na něm budeš do budoucna mít.

Pokémon Sword and Shield

 

Pokémon Sword and Shield ti představí nového trenéra Pokémonů, který se snaží o vítězství v ligách v rámci regionu Galar. Trenéra si můžeš přizpůsobit k obrazu svému a stát se postupně šampionem. Hra je typickým RPG, kdy cestuješ po Galaru a vylepšuješ svou postavu a také své nachytané Pokémony.

Sem tam je také potřeba vyřešit nějaký ten vedlejší úkol. Souboje zůstávají charakteristické, tak jak je ze série už dávno známe.

Zaklínač 3: Divoký hon

 

Zaklínač 3 je považován za jedno z nejlepších RPG posledních let a není divu. Zaklínač Geralt je značným charakterem, který ve svém třetím dobrodružství dělá vše proto, aby zachránil svou milovanou Yennefer před Divokým honem.

Třetí Zaklínač je na Switchi úžasnou příležitostí, jak si toto dobrodružství užít v podstatě kdekoliv a kdykoliv. Jen je potřeba počítat s mírnými kompromisy jako je méně detailní grafická stránka.

Super Mario Maker 2

 

Super Mario Maker 2 navázal na svého populárního předchůdce a kromě editoru úrovní, je zde možné také odehrát i příběh. Ten vypráví o tom, jak se princezně Peach rozpadl celý hrad a Mario jej nyní musí znovu postavit. Nic vyloženě světoborného, ale funguje to dobře, jako úvod celé hry.

Jen o tom ale Super Mario Maker 2 není. Je o vlastní tvorbu a nápaditost. Meze se tu nekladou a mnohdy tě překvapí, co vše se dá ve hře vytvořit. Ostatně doporučujeme se občas mrknout na to, co vytváří někteří lidé na Youtube.

Mario Kart 8 Deluxe

 

Mario Kart 8 vyšlo již na konzoli Nintendo WII U a Deluxe edice je vylepšenou verzí, která dorazila na Nintendo Switch. Podobně, jako se například Crash Bandicoot dočkal vlastní hry s motokárami, tak i Mario a jeho přátelé dostali možnost se prohánět na vlastních strojích.

Při závodech jsou k dispozici různá vylepšení a také power-upy, které umožňují soupeřům pořádně zavařit. Oproti původní verzi byl hodně vylepšen Battle režim, který nabízí nyní mnohem menší arény plné střetů s protivníky.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli Nintendo Switch a jejích hrách z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.