Chystá se Uncharted 5? O čem by mohlo být?

Ačkoliv by se mohlo zdát, že Uncharted jako série je již uzavřeno, tak si v tomto ohledu dovolíme oponovat. Důvod je vcelku prostý. Série byla až příliš úspěšná na to, aby se jí společnost Sony nadobro vzdala. Co ale čekat od případného pokračování? Je ještě možné nějak rozumně navázat a jak to bude s prací Naughty Dog na dalším díle?

Původní příběh skončil ve hře Uncharted 4. Nathan Drake nakonec našel svůj poklidný život se svou ženou Elenou Fisher (Drake). Společně mají dceru Cassie, která v závěru objeví pravdu o jejich původním životě. Předpokládá se také, že Sam Drake se dal dohromady s Victorem Sullivanem a mají své zlodějské kšefty.

I přesto, že se čekal závěr, tak Naughty Dog v minulém roce naservírovali ještě přídavek, který se odehrává po událostech Uncharted 4, avšak na hru příliš nenavazuje, neboť poprvé v sérii se hlavní protagonistkou stala žena. Tou je Chloe Frazer, která vyráží do Indie s Nadine Ross a společně pátrají po jednom starobylém artefaktu. Propojení na předchozí ságu je zde menší a spíše takové pomrkávací.

Nyní ale víme, že Naughty Dog pracuje na titulu The Last of Us Part II, který bude vyprávět další osudy postav Joela a Ellie, a to pět let po prvním díle. Nedávno také bylo potvrzeno, že se dočkáme Ellie jako jediné hratelné postavy. Pravdou je, že se ve studiu připravuje tajně ještě jeden titul současně s The Last of Us Part II, ale zatím nikdo neví, o co jde.

Studio se ale nechalo několikrát slyšet, že o další Uncharted nepůjde. Oproti některým studiím a vydavatelům je na tyto borce spoleh, takže se dá předpokládat, že o pokračování Uncharted skutečně nepůjde. Ostatně Naughty Dog prohlásili, že by rádi vyzkoušeli něco úplně nového. Očekávání jsou na místě a předpoklad je, že se jedná o titul, který bude uveden až na PlayStation 5. Ostatně již druhý díl The Last of Us stihne závěr aktuální generace jen tak tak.

Jak jsme již zmínili, tak Sony se určitě značky Uncharted nebude chtít vzdát a popravdě který lepší titul by mohla přinést jako startovní pro PlayStation 5 než Uncharted 5? Je však jisté, že Nathan Drake se nevrátí. Minimálně ne ve formě, kdy by byl schopen aktivně lovit poklady po světě. Na konci čtvrtého dílu už mu bylo něco přes padesát, a ačkoliv je možnost, že by autoři šli do minulosti, tak si myslíme, že z určitého respektu k původním tvůrcům se do toho pouštět nebudou.

Možnosti jsou tedy jasné, buďto by se dalo pokračovat s Nathanovou dcerou, která by mohla být zhruba ve věku novodobé Lary Croft a pátrala by po dalších světových artefaktech a záhadách. Další možností je pochopitelně zapojení zcela nové postavy, která by teoreticky nemusela vůbec být spojována s původními postavami. Následně je zde ještě varianta, že by se hlavní role zhostil Sam Drake a společně se Sullivanem by se pouštěli do nových dobrodružství. Tím by se zachoval původní humor, a i hratelnost na kterou jsou hráči zvyklí.

Velká indicie ohledně vývoje dalšího dílu se nám naskytla v polovině dubna. Ačkoliv se Sony daří a není třeba provádět výraznější změny, tak se najednou mezi stabilními studii objevilo zcela nové. Zatím nemá oficiální název a nevíme ani kdo jej vede či kdo přesně tam pracuje, nicméně se aktuálně formuje a bude sídlit v San Diegu.

Dalším důležitým faktem je to, že studio má pracovat na nějaké AAA hře, tedy z té nejvyšší produkce a má jít o blíže nespecifikovanou akční hru z pohledu třetí osoby. Navíc je potvrzeno, že toto nové studio má spolupracovat s takovými celky jako je právě Naughty Dog, Sony Santa Monica atd. Je tu tedy více než velký předpoklad na to, že se chystá vývoj dalšího dílu této série.

Někteří by mohli mít strach z toho, že hra bude katastrofálním počinem, neboť na ní bude dělat nové studio. Dá se však očekávat, že vývoj dostane na starosti někdo, kdo již má bohaté zkušenosti a veškerá ostatní výpomoc bude i z těchto dalších studií. A upřímně, ruku na srdce tato studia stojí za nejlepšími hrami, jaké má PlayStation v portfoliu. Kromě toho bude tomuto studiu k ruce také společnost Visual Arts Service Group. Takto vám název asi příliš neřekne, ale má obrovský podíl na tom, že obličeje ve hrách vypadají, tak jak vypadají. Její práci můžeme ocenit v posledních dvou dílech Uncharted, God of War či Death Stranding.

A co vy? Těšíte se na nové Uncharted? My rozhodně. Pokud Sony udrží kvalitu původní série, tak jej bereme všemi deseti a máme vysoká očekávaní. Snad jen zamrzí fakt, že hlavní postavou již nebude Nathan Drake. Nicméně i tak doufáme v podobně laděnou hlavní postavu.

 


Martin Pilous

 

Pokud chceš mít zprávy nejen o novém Uncharted z první ruky, přihlaš se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne. :)

Náš e-shop používá soubory cookies. Nedá se to jíst a podle nových pravidel EU to tady musíme mít. Odkliknutim se váš život nijak nezmění.