GTA 6 - Kdy dorazí pokračování fenomenální série a co nás asi čeká?

Článek o hře GTA 6 zatím vychází z nejrůznějších spekulací a neověřených zdrojů. Zatím je tedy potřeba některé informace brát s rezervou, neboť se stále čeká na oficiální představení od společnosti Rockstar. A ta je známá tím, že své hry ukazuje až několik měsíců před vydáním. GTA 6 rozhodně nebude výjimkou.

Aktuální spekulace k 21.01. 2022:

Máme tu zcela nové spekulace ohledně vydání hry Grand Theft Auto 6 (GTA 6). Dva zdroje nyní informují o tom, jak situace vypadá a jak by se mohla vyvinout. Rozdíl mezi predikcemi je zhruba rok, což dává naději na to, že se GTA 6 dočkáme v následujících dvou letech.

Jeden ze zdrojů tvrdí, že GTA 6 dorazí v roce 2023. Spíše bychom měli počítat s koncem příštího roku. Nicméně samotné odhalení hry by mohlo proběhnout už letos. Leaker pod přezdívkou Tez2 má dobré kontakty v Rockstaru a navíc upozorňuje na to, že se tím naplní jakýsi pravidelný cyklus s jakým Rockstar vydává nové hry. Od Red Dead Redemption 2, které bylo posledním velkým titulem studia, uběhne v tu dobu 5 let, což by bylo ideální k přivedení nové hry.

Je však třeba zdůraznit, že leaker spíše předpokládá, že se jedná o GTA 6. Ve hře totiž zůstává varianta, že bude oznámena jako další hra Bully 2 nebo dokonce remake hry Red Dead Redemption. Novinář Tom Henderson totiž tvrdí, že na posledním The Game Awards mělo být Bully 2 představeno, ale na poslední chvíli bylo oznámení posunuto.

Druhý zdroj je z prostředí finanční analytiky. Díky nákupu společnosti Zynga, která nově bude patřit pod Take-Two byly zveřejněny dokumenty, které předpovídají, že během fiskálního roku 2024 (ten končí 31. března 2024, což nahrává vydání na podzim 2023), dojde k vydání GTA 6. Očekávaný růst by měl být o 14 % a Take-Two předpokládá, že mu to vynese 9 miliard dolarů.

Analytici ze společnosti Jefferies jsou tedy přesvědčeni, že takhle velký růst může předvídat pouze jediné. Rockstar na konci roku 2023 dodá na trh velmi silný titul, čímž by mohlo být GTA 6. Jen pro zajímavost uvedeme, že pokud se tak stane, tak od vydání GTA 5 uplyne neskutečných 10 let. Podobně se finanční zprávy tvářily před lety podobně, když měla vyjít hra GTA 5.

Otázkou je, jaká je skutečná realita, neboť poslední zprávy nejsou příliš přívětivé. Rockstar má s vývojem značné problémy, a navíc se spekuluje o tom, že po odchodu Dana Hausera byla hra opět restartována a vývoj začal nanovo. Je však naprosto jisté, že GTA 6 je v aktivním vývoji a má nyní absolutní prioritu.


Nejnovější spekulace k 02.11. 2021:

Na internetu se nyní objevují další informace ke hře Grand Theft Auto 6 (GTA 6). Zatímco Rockstar připravuje Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition, tak má mít údajně velké problémy s vývojem šestého dílu. Uteklo neuvěřitelných 8 let od vydání hry Grand Theft Auto V a zatím o šestce unikají pouze spekulace a kusé informace.

Francouzský magazín Rockstar Magazine nyní přichází s tím, že vývoj GTA 6 je doslova peklem. Rockstaru se nedaří vývoj korigovat a hra se často ocitá v problémech. GTA 6 prošlo už několika restarty a poslední měl proběhnout dokonce nedávno. Konkrétně v minulém roce, když odešel ze studia jeden ze zakladatelů a hlavních scénáristů Dan Houser. Ten má na svědomí vynikající scénáře k sérii Red Dead Redemption a GTA V.

Pro Rockstar je prý velmi těžké přinést ještě velkolepější hru, než byl její předchůdce, což vede k odkladům a restartům. Dle všeho je možné, že Dan Houser odešel kvůli tomu, že jeho vize nebyla akceptována, ale toto se zřejmě nikdy nedozvíme. Původně prý bylo v plánu odhalení hry už v roce 2020. Díky pandemii a problémům s vývojem se však odhalení odkládá na neurčito.

Francouzský zdroj také mluví o tom, že kromě remasteru GTA trilogie, vzniká také remaster hry Red Dead Redemption z roku 2010. Ten má dorazit na aktuální generaci konzolí, ale dle všeho jej čeká ještě dlouhá cesta za dokončením.


GTA 6 je předmětem častých diskuzí hráčů a aby také ne, když se GTA 5 stalo veleúspěšným kouskem, co se prodejů i kritiky týče. Jen těžko bychom mohli hledat momentálně očekávanější titul než pokračování této kultovní městské akce. Ačkoliv se blíží vydání nových konzolí a od vydání GTA 5 uplynulo už dlouhých 7 let, tak nemáme žádné zprávy o tom, že by se šestý díl měl objevit brzy. Nicméně, nějaké ty střípky stále unikají, tak se na ně pojďme podívat.

eepecmqsq6uqxiaukar1

Jaké budou hlavní postavy v GTA 6?

Asi spousta hráčů by byla ráda, pokud by se vrátili oblíbené hlavní postavy z GTA 5. Je však téměř 100%, že budou v šestém díle postavy úplně nové, byť nelze vyloučit případné cameo. Samotný příběh GTA 5 může skončit několika způsoby, kdy ani nemusí zůstat různé hlavní postavy naživu. Prostor pro pokračování je tu tedy spíše teoretický.

Hodně se hovoří o možnosti hrát za ženu. Ženské charaktery se v posledních letech dostávají do popředí a těší se poměrně velké oblibě, pakliže jsou dobře zpracovány. Své by o tom mohla vyprávět archeoložka Lara Croft z Tomb Raider nebo archeoložka Layla Hassan (potažmo Kassandra) z Assassin's Creed. Dle posledních informací se má žena skutečně objevit. Mělo by jít o druhý charakter, který doprovodí mužského protagonistu. Zatím není jasné, zda budou postavy na jedné straně barikády nebo si půjdou vzájemně po krku. Nedávné spekulace naznačují, že by ženskou postavu mohla ztvárnit herečka Eva Mendes (Ghost Rider, Tenkrát v Mexiku).

GTA nám zatím hlavní ženské charaktery v rámci příběhové kampaně nenabídlo. Objevují se pouze v rámci online zápolení či vedlejší postavy nebo jako náhodná NPC. Uvidíme tedy, kterému pohlaví dá nakonec Rockstar přednost.

Zatím je předmětem spekulací i to, zda se titul bude zaobírat více hratelnými postavami nebo jen jednou. V Red Dead Redemption 2 je hratelná postava pouze jedna, vyjma některých kapitol. GTA 5 bylo od začátku postavené na tom, že se dalo přepínat mezi 3 hlavními postavami, a to naprosto kdykoliv. Bude tohle možné i v dalším GTA?

 gtav

Grand Theft Auto V: Premium Edition obsahuje:

 • Kompletní příběhový mód, včetně volného přístupu do Grand Theft Auto Online
 • Doplňky The Doomsday Heist, Gunrunning, Smuggler's Run, Bikers a další
 • Criminal Enterprise Starter Pack
 • 1 000 000 bonusové herní měny pro rychlý start

 

Zpříjemni si čekání na nové GTA 6 a vyber si jinou pecku z našeho e-shopu www.konzoliste.cz.

Nyní se slevou 6 %. V košíku použij kód "GTA6" a sleva je tvoje!

(Platí na veškeré hry a příslušenství. Nevztahuje se na Úlovky týdne.)

 

Kde se bude GTA 6 odehrávat?

Grand Theft Auto 6 zatím úzkostlivě tají i zasazení hry. Není tedy zatím příliš jasné, kam nás hra vezme tentokrát. Návrat do Liberty City nebo Los Santos by byl zřejmě zbytečný. Ani se příliš nepředpokládá, že by Rockstar udělal v novém zbylá dvě města z GTA: San Andreas – Las Venturas a San Fierro.

Často se spekulovalo nad tím, že by konečně mohla přijít na řadu Evropa či Asie. Pravdou je, že série se do Evropy podívala jen jednou, a to v titulu GTA: London 1961, které vyšlo v roce 1999. Bohužel už samotný pracovní název GTA 6 dává tušit, že série zůstane na americkém kontinentu. Project Americas je totiž více než výmluvný. Těžko říct, zda by se mohlo ještě něco změnit, ale poslední spekulace už hovoří o konkrétnějším zasazení.

Tvůrci z Rockstaru se prý chtějí zasazením dostat někam ke GTA: Vice City. To znamená, že bychom se měli dočkat upravené verze Miami. S tím se opět nabízí návrat do 60. let minulého století, a to zejména do období, kdy byly v Miami drogy na každém kroku a dodával sem svůj fet Pablo Escobar společně s kartelem z Cali.

Další úniky pochází z Redditu, avšak od poměrně ověřených uživatelů, kteří již dříve odhalily některé zásadní podrobnosti z herního odvětví. Dá se tedy předpokládat, že by se i tentokrát mohly trefit. Ti hovoří o tom, že se GTA 6 bude odehrávat o malinko později. Konkrétně v 70. a 80. letech minulého století. Insideři tvrdí, že jedním z měst má být přímo Vice City a druhým jakási variace na Rio de Janeiro. Dokonce existují i zmínky o minimálně jedné hlavní postavě, kterou má být pašerák drog Ricardo. Poslední leak naznačuje, že by ve hře měla být Florida s hlavním centrem dění v Miami. Nicméně je dost možné, že autoři nás zavedou i do jiných oblastí. Příkladem budiž celá kapitola na ostrově Guarma v Red Dead Redemption 2.

Podle tvrzení Toma Hendersona se autoři zaměřují hodně na multiplayer a hra se má odehrávat v novodobém Vice City (to vcelku odpovídá zvěstem o Miami). Rovněž potvrzuje, že se dočkáme více různých hrdinů. Titul by měl do budoucna dokonce růst, jak obsahově, tak i mapou, díky dalším rozšířením!

Zatím se tedy nepotvrzuje poměrně oblíbená spekulace o tom, že GTA 6 nabídne všechna dosavadní města nebo dokonce celé Spojené státy. Byť je tato představa velmi lákavá, tak se nedá očekávat, že by se skutečně naplnila.

Kdy GTA 6 zřejmě dorazí?

Velkou záhadou je samozřejmě datum vydání. Ačkoliv se před pár lety většina zdrojů shodovala na tom, že GTA 6 vyjde začátkem nové generace konzolí, tak se tak nestane. Podle posledních informací je hra v poměrně raném stádiu vývoje, což znamená, že nejdříve bychom se mohli dočkat v roce 2022. Dá se tedy předpokládat, že další GTA vyjde už výhradně na nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Zejména proto, aby nebyl brzděn vývoj předchozí generací.

Některé spekulace hovoří o tom, že společnost Sony měla za ohromné peníze (mluví se až o 750 milionech dolarů) za exkluzivitu na GTA 6. Ta by zřejmě spočívala v tom, že by se GTA 6 v prvním roce podívalo pouze na PlayStation 5. Momentální situace naznačuje, že by GTA 6 skutečně mohlo vyjít už v roce 2022. Do celé této situace totiž vnáší naději nedávný tweet Netflixu, který tvrdí, že GTA 6 dorazí už brzy. Tím jednoznačně odpadá varianta, že by se hra dostala na konzole PlayStation 4 a Xbox One. Rockstar se v tomto ohledu určitě nebude chtít opírat o starý hardware.

Nejnovější zvěsti hovoří o tom, že GTA 6 dorazí až v roce 2025. Tvrdí to Tom Henderson, který stojí za úniky ohledně sérií Call of Duty a Battlefield. Sám dodává, že informace má z třetí ruky a není blíže samotnému vývoji.

Rok 2025 je zatím interně stanoven proto, aby se Rockstar vyhnul šílenému přepětí svých zaměstnanců a hru mohl v klidu dokončit. Už za podmínky při vývoji titulu Red Dead Redemption 2 se na studio snesla velká kritika.

BUDE V GTA 6 ČEŠTINA?

Dá se předpokládat, že s největší pravděpodobností se češtiny v GTA 6 nedočkáme. Rockstar hry jsou známé tím, že zejména na PC platformě je možné je různě upravovat a vylepšovat s čímž přichází i fanouškovské češtiny, ale na oficiální české titulky bychom příliš nevsázeli. Ačkoliv patří Grand Theft Auto (GTA) k nejprodávanějším a nejhranějším videohrám na českém trhu, tak je nepravděpodobné, že by tak kolosální hru distributor nechal přeložit.

Co tvrdí nejpravděpodobnější únik informací o GTA 6?

O největší poprask kolem titulu GTA 6 se zatím postaral známý leaker - JackOLantern1982. Dle něj je několik zásadních informací, o které se z vývoje už může podělit. Jaké to jsou?

 • GTA 6 je ve vývoji od roku 2012. Do roku 2015 probíhala preprodukce a poté začal aktivní vývoj. Do té doby se Rockstar zaměřoval hlavně na Red Dead Redemption 2. Aktivně je hra ve vývoji něco kolem 5 let.
 • Potvrzeno, že GTA 6 má kódové označení PROJECT AMERICAS.
 • Dle všeho budou skutečně dvě města, a to Vice City a variace Rio de Janeira + objeví se v drobných misích i Liberty City (nepůjde o open-world město).
 • Postava by nakonec měla být jediná, a to již zmíněný Ricardo, což znamená že s ženským charakterem se opět nepočítá. Důležitou vedlejší postavou má být ale jakási Kacey. Ricardo má být malým drogovým dealerem, který však naváže větší kontakty a stane se postupně drogovým baronem. Hra se prý poměrně dost inspiruje seriálem Narcos.
 • Aktualizace: Nová spekulace hovoří o tom, že se kromě mužského charakteru objeví také ženský charakter. Tvrdí to Tom Henderson, který už měl dříve dobré informace o sérii Call of Duty, které se nakonec potvrdily.
 • Ve hře má být k dispozici ohromné vězení, které bude plně hratelnou částí.
 • Příběh bude vyprávěn pomocí kapitol, jako tomu bylo u Red Dead Redemption 2
 • Hra má reflektovat to, že budovy a vozidla postupem času realisticky stárnou. Dokonce má fungovat kompletní ekonomika. Příkladem budiž to, že některé drahé vozy získávají časem na vyšší hodnotě.
 • Objeví se Martin Madrazo, jako vedlejší postava, kterou můžeš znát z GTA 5. Spíše tu má ale vystupovat jeho mladší syn, pro kterého budeš plnit některé mise.
 • Zbraně bude možné využít jen podle toho, co bude postava schopna unést. Podobně jako v Red Dead Redemption 2.
 • Auto zde má podobnou funkci jako v Red Dead Redemption 2. Můžeš si v něm vozit různé předměty, zbraně nebo dokonce náhradní oblečení.
 • Ve hře se bude převážně mluvit anglicky, ale bude obsahovat i hodně španělštiny a dalších jazyků, což znamená, že budeš často číst titulky.
 • Hra vyjde jen na next-gen konzole PlayStation 5 a Xbox Series X.

 

 

Jak se tedy na GTA 6 těšíš? My poměrně hodně a vůbec nepochybujeme o tom, že to bude úchvatná pecka. Uvidíme, zda se tyto spekulace potvrdí či nikoliv. GTA 6 se snad dočkáme do dvou let. Dej nám vědět na Facebooku svůj názor ohledně šestého dílu!


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o novém GTA z první ruky, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.

Nastavení cookies

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost

Nezbytné (vždy aktivní nelze vypnout)
Tyto cookies jsou potřeba, aby web fungoval správně
Analytické
Pomáhají nám pochopit, jak web používáte. S jejich pomocí ho můžeme zlepšovat
Profilující (marketingové)
Díky těmto cookies vám můžeme zobrazovat relevantní obsah a reklamy, které pro vás mohou být zajímavé a užitečné