Novinky ze Summer Game Fest 2023

Přinášíme ti souhrn toho nejlepšího, co nabídl letošní Summer Game Fest. Ten není vyhraněn žádnému z konkrétních vydavatelů, ale jsou zde prezentovány hry napříč celým videoherním spektrem. Show opět připravil a vedl Geoff Keighley, který nám díky tomu ukázal, jaký bude výhled na nové hry v horizontu nejbližších měsíců. Nechybělo ani pár nových oznámení. Mrkni se s námi na to nejlepší, co se na akci ukázalo.

Prince of Persia: The Lost Crown

Zatímco jsme dlouhé měsíce marně očekávali remake hry Prince of Persia: The Sands of Time, tak se zdá, že Ubisoft šel zcela jinou cestou. Během Summer Game Festu byla oznámena 2,5D akční plošinovka s názvem Prince of Persia: The Lost Crown. Hlavní hrdina je tu zcela přepracovaný, oproti původnímu modelu a autoři slibují, že nás čeká manipulace s časem, drsná bojová komba a hra údajně lehce naváže na takzvanou písečnou trilogii. Prince of Persia: The Lost Crown vyjde 18. ledna 2024 pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Mortal Kombat 1

Před pár týdny byla oficiálně představena nová hra z univerza Mortal Kombat. Trochu překvapivě však neobsahuje číslovku 12, ale půjde o Mortal Kombat 1. Důvod je však prostý. Jedná se o kompletní restart série. Jak bylo vidět na herní ukázce na Summer Game Festu, tak Mortal Kombat 1 bude opět extrémně brutální záležitostí, kde bude řada drsných komb a fatalit. Datum vydání hry Mortal Kombat 1 je stanoveno na 19. září s tím, že hra vyjde pro PlayStation 5, Xbox Series X/S a Nintendo Switch.

Seriál Zaklínač – 3. série

K vidění byl také nový trailer na seriál Zaklínač (The Witcher) od Netflixu. Upoutávka nám dala možnost nahlédnout pod pokličku 3. sérii, která bude uvedena na dvě části. Netflix potvrdil, že prvních pět dílů dorazí už 29. června a zbylé tři díly budou k dispozici od 27. července. Jak už fanoušci vědí, tak Henry Cavill se v roli Geralta objeví naposledy. Od 4. série převezme tuto roli Liam Hemsworth.

Lies of P

Lies of P se čím dál více profilu jako černý kůň letošního roku. Studio Neowiz se při tvorbě tohoto titulu inspirovalo zejména hrou Bloodborne a v podobném duchu se titul ponese po celou dobu a rovněž bude i stejně náročný. Titul bude popisovat cestu Pinocchia, který se bude muset doslova probojovat ulicemi zničeného města Krat. Nebudou chybět ani velké příběhové volby. Pokud bude Pinocchio lhát, tak tím více se přiblíží skutečnému člověku. Lies of P vyjde 19. září pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

Alan Wake II

Autoři z Remedy si také nachystali hratelnou ukázku z titulu Alan Wake II. Ta více ukázala, jak hra vypadá v reálném čase a přiblížila nám pohled na novou hratelnou postavu, kterou je vyšetřovatelka Saga Anderson. Dle slov autorů bude možné si vybrat, zda chtějí hráči hrát za Alana Wakea nebo Sagu Anderson a v průběhu hry by mělo být možné mezi nimi přepínat. Údajně se vyplatí hru projít za oba protagonisty, neboť události uvidíme z obou pohledů. Alan Wake II vyjde na PlayStation 5 a Xbox Series X/S 17. října.

Marvel’s Spider-Man 2

Titul Marvel’s Spider-Man 2 se nám přiblížil už před pár týdny, ale nyní konečně víme, kdy dorazí na konzoli PlayStation 5. Autoři ze studia Insomniac přiblížili, že Marvel’s Spider-Man 2 vyjde 20. října letošního roku. Jako zajímavost bylo prozrazeno, že Venom, který se ve hře objeví není Eddie Brock, jak jsme zvyklí z filmů a komiksů.

Final Fantasy VII Rebirth

Pomyslnou třešničkou celé konference byl nový trailer na Final Fantasy VII Rebirth. Druhá část příběhu sedmého dílu v kompletním remaku se nezadržitelně blíží dokončení. Square Enix potvrzuje, že Final Fantasy VII Rebirth dorazí začátkem příštího roku, a to exkluzivně pro PlayStation 5.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow