Novinky z PlayStation Showcase 2023

Sony se po mnoha měsících mlčení rozhodla opět rozvířit internetové vody a ukázala na co se můžeme těšit v nejbližších měsících, potažmo letech. Vybrali jsme pro tebe ty nejzajímavější tituly, které byly na PlayStation Showcase 2023 k vidění.

Fairgame$

Herní producentka Jade Raymond, která dříve působila u sérií Assassin's Creed nebo Splinter Cell, se nyní pod Sony s vlastním studiem Haven soustředí na novou akční hru Fairgame$. Ta byla nově představena prostřednictvím CGI teaseru. Fairgame$ je kompetitivní moderní loupežná hra, ve které se s týmem vloupáváte v exotických lokací a kradete. Musíte nejen přelstít stráže a bezpečnostní systémy - soutěžíte také s ostatními týmy. Týmy, které získají nejvíce kořisti a budou mít nejvíce talentu, se mohou dostat na vrchol Fairgame$. Hra zatím nemá datum vydání.

Helldivers 2

V roce 2015 vyšla zajímavá akční hra Helldivers, která kolem sebe utvořila poměrně velkou komunitu hráčů a připomínala populární film Hvězdná pěchota. Nyní bylo oznámeno pokračování, které dorazí nejspíše v příštím roce.

Phantom Blade Zero

Zajímavou prezentaci měla také hra od studia S-Game. Ta se jmenuje Phantom Blade Zero a my si můžeme vychutnat první trailer, který v lecčems připomíná hru Bloodborne u níž se marně očekává pokračování. Phantom Blade Zero je zcela nová akční RPG hra s velmi temným výtvarným stylem, rychlými souboji a nelítostnými nepřáteli. Odhal pomocí svých schopností temná tajemství Wulinu. Datum vydání není známo.

Metal Gear Solid 3: Snake Eater

Dlouhé měsíce jsme o tom slýchali a teprve nyní se to stalo skutečností. Metal Gear Solid 3: Snake Eater se téměř po dvou dekádách vrací v kompletním moderním remaku. Kromě grafické stránky bude překopána také hratelnost a dočkáme se i dalších vylepšení. Na hře nepracuje Hideo Kojima, ale Konami slibuje, že bude tato klasika originálu co nejvěrnější. Kromě toho se chystají remastery dalších dílů série. Hra zatím nemá datum vydání.

Dragon's Dogma 2

Po dlouhých letech se můžeme těšit na pokračování legendárního RPG Dragon's Dogma. Hra poběží na RE Enginu a půjde opět o akční velkolepé RPG pro jednoho hráče. Na vaší cestě vás budou doprovázet parťáci a budete bojovat s mnoha nestvůrami a nepřáteli. Autoři slibují, že nás čekají mnoha dobrodružství a naprosto pohlcující fantasy svět.

Final Fantasy XVI

Final Fantasy je nejočekávanější hrou měsíce června a Sony se Square Enix to dobře ví, díky čemuž nám naservírovali novou ukázku. Šestnáctý samostatný díl legendární série Final Fantasy představuje temnější obrat v této RPG sérii a přináší komplexní příběh o pomstě, boji o moc a nevyhnutelné tragédii. Ve hře Final Fantasy XVI se ikonické povolávané bytosti mění na Eikony. Tyhle smrtící bytosti sídlí v Dominantech, mužích a ženách, kteří po narození zdědí jejich obrovskou moc – ať už se jim to líbí, nebo ne. Eikoni jsou nejmocnějšími bytostmi ve světě Valisthea, zemi, kde díky síle Mateřských krystalů vzniklo šest mocných říší. Aether, který tyto vysoké krystalové hory poskytují, živí kouzla, díky nimž tyto národy po mnoho let vzkvétaly, ale nyní hrozí, že jejich nelehké spojenectví naruší záhadná nákaza. Pusť se v tomto výpravném akčním RPG od týmu veteránů Final Fantasy do hry za Cliva Rosfielda, První štít Rosarie a ochránce svého mladšího bratra Joshuy, Dominanta Eikona Fénixe. Hra vyjde 22. června.

Alan Wake II

Už dlouhé měsíce víme o tom, že se pracuje na hře Alan Wake II, ale zatím jsme z něj viděli pouze jednu ukázku. V městečku Bright Falls se rozšiřuje temnota a dochází zde k řadě rituálních vražd. Před mnoha lety tu navíc za záhadných okolností zmizel i spisovatel Alan Wake. Dokáže agentka FBI, Saga Anderson Alana Wakea najít a podaří se jim utéct z tohoto hororového příběhu, kterého jsou s největší pravděpodobností přímou součástí? Alan Wake II dorazí 17. října.

Assassin's Creed Mirage

Po dlouhých letech přišla nečekaně dlouhá pauze mezi jednotlivými díly Assassin's Creed. Tři roky po vydání velkolepé Valhally dorazí Assassin's Creed Mirage, který bude tentokrát o něco menší hrou, ale více se inspiruje původními kořeny celé série. Titul tak bude hodně připomínat první titul s Altairem v hlavní roli. Assassin's Creed Mirage vyjde 12. října.

Concord

Mezi novinkami se objevila také nová hra od Firewalk Studios, která nám toho zatím příliš neukázala. Má se jednat o multiplayerovou first-person střílečku s názvem Concord a na další detaily si budeme muset počkat. Concord by měl dorazit v průběhu příštího roku.

Handheld Project Q

Spekulovaný handheld od Sony se nakonec skutečně ukázal a opravdu nejde o plnohodnotnou náhradu legendárního PlayStation Vita. Zatím je toto zařízení označováno jako Project Q a půjde do něj streamovat hry z konzole PlayStation 5. Ty, které budete mít nainstalované na svém SSD disku si budete moci na dálku zahrát i na cestách. Bližší informace a datum vydání budou oznámeny později. Sony také avizovala bezdrátová sluchátka pro Project Q.

Marvel’s Spider-Man 2

Akční hra Marvel’s Spider-Man 2 byla hlavním bodem včerejší prezentace od Sony. Vývoj jde dle vývojářů velmi dobře a my se nyní mohli podívat na to, jak vlastně hra vypadá v chodu. Konkrétně se podíváme na to, jak spolu vychází Peter Parker a Miles Morales, jako pavoučí duo. Jak se už nyní zdá, tak pavučiny budou skřípat. Peter Parker má na sobě symbionta Venoma, díky čemuž nosí černý oblek a Miles v něm vidí někoho jiného, než kým býval. Ukázka nám také odhalila lovce Kravena, který jde pavoukům po krku. Hra Marvel’s Spider-Man 2 vyjde na podzim letošního roku. Přesné datum bude stanoveno.

PlayStation VR2 novinky

Sony samozřejmě nezapomněla ani na novinky ohledně nedávno vydaného headsetu PlayStation VR2. Došlo tak k oznámení her Arizona Sunshine 2, Five Nights at Freddy's Help Wanted 2, Crossfire: Sierra Squad, Synapse a českého titulu Beat Saber. VR režimu se dočká také remake hry Resident Evil 4, který vyjde bezplatně pro majitele původní hry v následujících měsících.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow