Diablo 4 - datum vydání (INFO)

diablo4

Série Diablo patří mezi ty nejznámější a nejprodávanější ve videoherním průmyslu. Není tedy divu, že hru Diablo 4 očekávají miliony hráčů z celého světa. Jenže vydání je zatím daleko a víme jen kusé informace. I tak jsme se rozhodli sepsat vše co zatím víme do jednoho článku a nabídnout ti ucelený pohled na to, jak by Diablo 4 mělo vypadat.

Diablo 4 - Obsah

Diablo 4: Shrnutí o sérii Diablo

O úspěchu série Diablo jasně hovoří její prodeje. Podle dat, která jsou k dispozici, tak se prodalo přes 2,5 milionu kopií původní hry Diablo. Diablo 2 má oproti tomu na kontě již 15 milionů kopií a je považováno za jakýsi symbol toho, jak se správně dělají izometrické RPG hry. Další milion si připsalo vydané rozšíření do druhého dílu s podtitulem Lord of Destruction. Diablo 3 získalo výhodu v tom, že vyšlo i pro konzole, čímž se značně rozšířila hráčská základna. Diablo 3 má na kontě 30 milionů prodaných kopií a další 3 miliony pak rozšíření Reaper of Souls.

Blizzard by tedy byl sám proti sobě, pokud by nechtěl vytvořit další pokračování. Bohužel víme, jak složitý a dlouhý byl vývoj hry Diablo 3. Blizzardu se v tomto ohledu nedaří zrychlit ani v případě hry Diablo 4. Inu posuď sám. Hra Diablo vyšla v roce 1996. Diablo 2 pak v roce 2000 a na Diablo 3 se čekalo až do roku 2012. Čtvrtý díl byl oznámen v roce 2019 na Blizzconu.

Diablo 4: Datum vydání a platformy

Diablo 4 vyjde celosvětově 6. června 2023. Předobjednat hru můžeš tady za super cenu a s plackou zdarma. Důraz na kvalitu tak bude opravdu nesmírný. Hra vyjde pro PlayStation 4PlayStation 5, Xbox One Xbox Series X/S. Verze pro Nintendo Switch není v plánu.

Diablo 4: Beta

Diablo 4 se dočká dvou betatestů, které mají hru postupně dovést k dokonalosti. Zatímco finální verze hry dorazí až 6. června, tak bude možné si betu zahrát s předstihem. Hráči, kteří mají už předobjednáno, tak se mohou do prvního betatestu zapojit mezi 17. a 19. březnem. Týden poté (mezi 24. až 26. březnem) si hru vyzkouší široká veřejnost. Tedy hráči, kteří o to budou mít zájem.

Podmínkou veřejného betatestování je vlastnictví účtu Battle.net, kde zadáte svůj kód pro vstup do hry. Beta bude obsahovat prolog a celý první akt. Umožněn ti bude přístup do úvodní oblasti s názvem Fractured Peaks a úroveň postavy půjde zvednout až na level 25. Veškerý postup tvé postavy se případně z první bety přenese do druhé. Počítej ale s tím, že do plné verze hry se uložená data nepřesunou.

Diablo 4: Čeština a lokalizace

V případě hry Diablo 4 je sice ještě brzy na předběžné soudy ohledně lokalizace, ale dá se předpokládat, že českých titulků se zřejmě nedočkáme. Předchozí díly Diabla byly přeloženy pouze herní komunitou, a to na PC platformě. Nechme se tedy překvapit, zda čtvrtý pekelný výlet bude počeštěn či nikoliv.

diablo 4

Zdroj: Activision Blizzard

Diablo 4: Příběh a postavy

O příběhu zatím nejsou známé podrobnosti, ale bylo prozatím oznámeno, že hlavním záporákem (minimálně dočasně) se stane démonka Lilith, která je dcerou Mephista, jenž byl jedním z původních vládců pekel. Královna Sukub je velmi zákeřná a je jasné, že postavit se jí nebude nic snadného. Uvidíme, co Lilith chystá a jaká bude její role při tradičním trýznění světa Sanctuary.

Jak se už ukázalo v předchozích dílech, tak povětšinou je jiný záporák pouze nastrčenou figurkou Diabla. Ostatně by bylo s podivem, pokud by se hlavní záporák série vůbec neukázal, což nemá ve zvyku. Je ale možné, že budou chtít v Blizzardu fanoušky překvapit a nabídnou nečekaný příběhový zvrat. Diablo 4 má mít pokročilejší animace, které by nás měly vtáhnout do děje a zejména kvalitní příběhové momenty. Kromě filmečků bude spousta příběhových informací ukrytá v rozhovorech jednotlivých postav. Aby autoři vylepšili dojem z dialogů, tak kamera bude nyní najíždět blízko k postavám, aby byla vidět jejich mimika a emoce.

Prozatím víme, že do děje budeš moct zasáhnout s pěti hratelnými postavami. Zatím byly oznámeny pouze čtyři z nich. Budou to Barbar, Druid, Zlodějka a Čarodějka. U páté postavy se spekuluje nad Paladinem či Křižákem. Každá z postav nabídne odlišné útoky, styl hraní, kouzla a výbavu. Vůbec nepochybujeme o tom, že nás ve hře čeká rozsáhlý grind, abychom se dostali k pořádnému vybavení a dokázali tak čelit hordám démonů z podsvětí.

Pojďme se ještě detailně podívat na jednotlivé postavy. Barbar je zkrátka hora svalů, která využívá své nadměrné síly a široký zbraňový arzenál. Jedná se o jednu z typických postav série, která chyběla pouze v prvním díle. Čarodějka má možnost ohnout živly dle svých potřeb, což vede k využití elementární síly – led, oheň, elektrické výboje a mnoho dalšího. Pakliže má již něco za sebou, tak se stane velmi silným protivníkem pro nepřítele.

Zlodějka je poměrně dobře vycvičená válečnice, která je zvyklá se umět bránit na blízko, a i na dálku. Využívá svůj repertoár smrtících jedů a stínové magie. Dle všeho má jít o jakýsi mix stejnojmenné postavy z Diabla 1, Vražedkyně ze dvojky a Lovce démonů ze trojky. Poslední oznámenou postavou je Druid. Ten se vrací ze hry Diablo 2 a jde o měňavce. To znamená, že si může kdykoliv změnit podobu na obřího medvěda nebo vlkodlaka. Rovněž ovládá přírodní síly a může ovládat i zvířata, která jsou v dosahu.

Diablo 4: Tvorba postavy

S tím souvisí i kompletní tvorba postavy. Diablo 4 má nabídnout rozsáhlý systém možností, které umožní si hrdinu přizpůsobit k obrazu svému. Podíl na tom bude mít samozřejmě editor samotné postavy, co se vzhledu a jednotlivých proporcí týče. Dále to bude záviset na využití talentů, sklil pointů či run. Změnu ale čeká systém skillů, neboť se nebude opakovat formule ze hry Diablo 3. Tam šlo vlastnosti skillů měnit aktivací run. Tentokrát se autoři inspirovali spíše hrou Diablo 2, kde šlo investovat sklil pointy do konkrétních dovedností. Rovněž by se do hry měl vrátit systém Paragonů.

Diablo 4: Herní svět a délka hry

Zatím toho o světě Sanctuary v případě čtvrtého dílu moc nevíme. Je však možné, že se Blizzard nevydá cestou neustálého rozšiřování herního světa za cenu vysoké repetitivnosti. Nicméně hry ze série Diablo jsou koncipovány tak, aby se mohli hrát stále a stále dokola, přičemž i po několikátém hraní je hráč stále odměňován novými předměty a výbavou. Samotná kampaň by se odhadem mohla pohybovat něco mezi 12-15 hodinami, přičemž při následném grindování se může herní doba vyšplhat na desítky či stovky hodin.

Čeká nás výlet do několika specifických lokací, které nabídnou rozlišené prostředí a nepřátele. Zatím je potvrzeno pět vzájemně propojených map. První je Scosglen, který budou tvořit travnaté pláně a husté lesy. Následně to budou zamrzlé hory Fractured Peaks, pouště Dry Steppes, ruiny staré civilizace Kehjistan a bažiny plné jedu Hawezar.

S jednotlivými lokacemi souvisí i to, že budou mít poněkud temnější tón a nádech. Hře Diablo 3 byly totiž vyčítány poněkud přebarvené lokace velmi světlý tón. Jenže díky tomu se trochu vytratila ikonická atmosféra, která celou ságu definuje. Kromě hlavních oblastí se podíváme i do podzemí. Autoři již informovali o tom, že bude ve hře přes 150 různých dungeonů. Většina těchto prostředí by měla být náhodně generována, což znamená že každý hráč jej bude mít něčím unikátní.

Ve hře nebudou pouze příběhové questy, ale již zmíněné generované dungeony a nabízí se zde příležitost pro účast na hromadných eventech pro více hráčů. O rozsáhlejších lokacích nám více napovídají dostupní koně. Hráč si totiž bude moci zakoupit koně a jezdit na něm skrze mapy. Koně také půjde různě upravovat, na což jsme poměrně zvědaví.

Zdroj: Activision Blizzard

Diablo 4: Multiplayer

Diablo 4 stejně jako předchozí díly bude obsahovat multiplayer. Hra bude fungovat v jakémsi online světě, který bude částečně sdílen s dalšími hráči. Při určitých eventech, úkolech a výzvách tak bude možné se připojit k jiným hráčům nebo naopak oni se připojí k tobě. Příběhové úkoly pak mají být omezeny výhradně na hráče a jeho nejbližší přátele. Nebude chybět ani jakási forma PvP arény, kde budou moci hráči bojovat proti sobě a ozkoušet tak svůj build a další vylepšení.

Diablo 4: Mikrotransakce

Ve hře Diablo 4 je potvrzeno, že se objeví mikrotransakce. Přesná povaha zatím není známa. Předpokládá se ale, že by mělo jít o kosmetické předměty pro vaši postavu či koně, které půjde zakoupit za reálné peníze. Blizzard se rozhodně vyhne systému pay-to-win, takže nebude možné zakoupit vylepšující či posilující předměty.

A nyní nám nezbývá nic jiného než čekat. Pokud Blizzard oznámí další informace, tak budeme náš článek i nadále aktualizovat, aby ti o hře Diablo 4 neutekla jediná informace. My jen doufáme, že už nebudeme čekat příliš dlouho, protože opět nadešel čas zúčtování se samotným Diablem.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow