Star Wars Jedi: Survivor odhaluje novinky

Už v březnu příštího roku dorazí hra Star Wars Jedi: Survivor, které bude doplňovat příběh původní hry Star Wars Jedi: Fallen Order. Díky prvnímu gameplay traileru si můžeme udělat představu o tom, jak hra vypadá a co nás přibližně čeká. Důležité ale je, že se nám také představila zcela nová postava, kterou je muž jménem Bode. Podle autorů půjde o zcela klíčového parťáka v příběhu.

Herní ředitel studia Respawn Entertainment, Stig Asmussen v rozhovoru pro Game Informer prozradil, že Bode je celým jménem Bode Akuna a jde o žoldáka. Toho ztvární Noshir Dalal a pro Cala Kestise bude Bode něco jako jeho bratr. Bode nebude pro hráče nijak hratelný, ale má být dobrým parťákem v boji a při průzkumu herního terénu.

 

Cal Kestis bude nově schopen si ochočit různé tvory a na nich následně jezdit. Velkou novinkou má být rovněž lano, které umožní překonávat velké vzdálenosti. Autoři lákají na jednu speciální planetu, která má být určena pro vylepšování dovedností a jako tréninkové hřiště pro vaše bojové dovednosti.

Soubojový systém se rozšíří celkem na 5 různých stylů, přičemž půjde o plnohodnotné bojové pozice. Důležité bude ve hře poznat své nepřátele a následně na ně zvolit tu nejlepší možnou taktiku. Premiérově se objeví bojový postoj, který umožní Calovi použít světelný meč a blaster zároveň. Autoři k tomu dodávají:

„Od první hry uběhlo pět let a stále naplno panují temné časy. Je to nekonvenční Jedi a musí dělat nekonvenční věci. Takže něco, na co by se na vrcholu řádu Jedi pohlíželo s despektem? Cal zjišťuje, že bude muset dělat, cokoliv je třeba.“

Ve hře bude možné také využít dva světelné meče najednou, případně v každé ruce jeden. Díky tomu se nám nabízí speciální údery a komba se dvěma meči. Speciální bojový postoj také dostane meč, který se inspiroval tím, který měl v poslední filmové trilogii Kylo Ren. Nicméně tyto útoky budou stát poměrně dost energie a Cal bude při jejich provedení o něco těžkopádnější.

Star Wars Jedi: Survivor vyjde 17. března 2023 pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Star Wars Jedi: Survivor přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.