TOP 10 nejlepších herních remaků

V posledních letech se stále populárnějšími stávají takzvané herní remaky. Jedná se o efektní způsob, jak přivést k životu některou ze starších herních klasik a dát jí nový grafický háv. Je však třeba rozlišovat mezi remakem a remasterem. Zatímco remake je kompletní předělání původní hry od základů, tak remaster pouze pracuje se starými daty a zlepšuje pouze rozlišení či mírně textury. My jsme pro tebe vybrali těch nejlepších 10 remaků, které si musíš zahrát!

Mafia: Definitive Edition (2020)

Před oznámením remaku to také asi čekal málokdo. Povětšinou jsme měli za to, že starou dobrou českou klasiku nebude mít zájem zahraniční vydavatel předělávat. Jenže to byl velký omyl. K velkému nadšení zejména v České republice jsme se dočkali kompletní předělávky hry Mafia: The City of Lost Heaven. Původní hra vyšla v roce 2022 pro PC, PS2 a Xbox.

Po téměř dvaceti letech jsme se dočkali kompletně předělaného dobrodružství taxikáře Toma Angella o jeho cestě napříč zločineckou mafií. Autoři kompletně předělali celé město, veškeré postavy a modely do moderní podoby, přičemž někteří z původních autorů se podíleli i na remaku prvního dílu. Navíc se vrátili i hlavní tři dabéři u hlavních postav a dabing byl nahrán zcela znovu.

Demon’s Souls (2020)

Při vydání konzole PlayStation 5 se stala nečekaná věc. Sony totiž zařídila kompletní remake hry Demon’s Souls, který si hráči přáli už roky. Původní hra z roku 2009 vyšla ještě pro PlayStation 3 a postupně naučila hráče přijmout pořádné výzvy. Hra nikoho nešetřila, čím naopak šetřila, tak to byly nápovědy, jak ve hře pokračovat dále.

Příběh se točí kolem království Boletaria, které zničil rozmar krále Allanta. Probudil tedy původního démona The Old One, aby zvětšil svou moc, ale rovněž tím království uvrhnul do strašlivé mlhy a vypustil na svět děsivé démony a stvůry. Ty se tak vydáváš jako neznámý rytíř do míst utrpení a pokusíš se nastolit pořádek.

Final Fantasy VII Remake (2020)

Final Fantasy je nejen v rámci ságy považováno za nejlepší díl, ale rovněž jej spousta fanoušků videoher považuje za jeden z nejlepších herních počinů všech dob. Původní titul z roku 1997 byl kompletně předělán do dnešních standardů, čemuž odpovídá grafická stránka i hratelnost. Příběh je rozdělen na dvě části, přičemž v následujících letech dorazí finále příběhu.

Ten se točí kolem Cloud Strifea, který je bývalým členem komanda Soldiers, jež operuje pro společnost Shinra Electric Power Company. Ten se však díky okolnostem přidá na stranu organizace Avalanche, která bojuje za svobodu na planetě proti společnosti Shinra.

Resident Evil 2 (2019)

Capcom se před pár lety rozhodl, že fanoušky postupně potěší remaky svých starších titulů ze série Resident Evil. Původní hra Resident Evil 2 vyšla v roce 1998 a po více než dvaceti letech se dočkala kompletní předělávky. Remake byl kompletně přepracován, neboť statičkou kameru nahradil plnohodnotný pohled ze třetí osoby a dočkali jsme se kompletně přepracovaného grafického enginu.

Druhý díl popisuje příchod Leona Scotta Kennedyho do města Raccoon City. Zatímco tu má nastoupit nově na policejní stanici, tak se při podivné události setkává s Claire Redfieldovou a společně pak zjišťují, že město je zamořené zombiemi a pokud chtějí přežít, tak se budou muset hodně snažit.

Shadow Of The Colossus (2018)

V roce 2005 vyšel velmi originální titul, který byl duchovním odkazem hry Ico. Hra vyšla exkluzivně pro PlayStation 2 a uhranula svou velkolepostí. Navzdory tehdejším technologiím dokázala nabídnout úchvatné Kolosy, které je potřeba v originálním světě porazit a získat to po čem hlavní hrdina touží.

Díky studiu Bluepoint vyšel kompletní remake této hry pro PlayStation 4, který nabídl parádní grafické zpracování a ony kolosy v mnohem lepším podání. Aby se hlavnímu hrdinovi Wanderovi podařilo oživit svou milou. K tomu je však potřeba porazit 16 obrovských kolosů, přičemž je potřeba využít všech schopností a možností boje a důvtipu.

Spyro Reignited Trilogy (2018)

Spyro je miláčkem publika zejména na Playstationu, kde se prohání už od roku 1998. Oblíbený dráček se vrátil v moderním grafickém hávu, a to rovnou v kompletní trilogii. Všechny tři původní hry byly přepracovány do nového designu a vypadají náramně.

Díky předělávce všech tří původních dílů se tak můžeš těšit na více než 100 různých úrovní, které si autoři připravili. Dokážeš společně se Spyrem zachránit ostatní draky a přivést do kouzelného světa klid a mír?

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy (2017)

Kromě návratu Spyra si fanoušci kreslených postaviček přišli na své i v případě Crashe Bandicoota. Dlouhé roky se čekalo na jeho nový díl, ale než dorazil čtvrtý titul, tak došlo k přepracování celé původní trilogie. Ta nabízí zcela nové zpracování, neuvěřitelné detaily v původních levelech, a dokonce také dva speciální levely, které původní autoři tehdy nedokončili.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy shrnuje celou dlouhou cestu tohoto vačnatce a jeho přátel napříč jednotlivými tituly. Dokáže Crash opakovaně čelit Doktoru Cortexovi a jeho zlotřilým nápadům?

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (2020)

V roce 1999 se objevil titul Tony Hawk's Pro Skater a šlo o naprostou pecku a povinnost pro všechny nadšence do skateboardingu. Tento epická remake nabízí všechny původní jezdce a tratě ve značně vylepšené podobě. Hra navíc obsahuje přidané možnosti, které tak zvyšují znovuhratelnost a rozšiřují možnosti skateboardingové zábavy.

Ratchet And Clank (2016)

Před pár lety nás překvapili tvůrci ze studia Insomniac Games, neboť se rozhodli pro remake prvního titulu ze série Ratchet and Clank. Původní hra z roku 2002 byla kompletně přepracována, a dokonce i rozšířena o některé herní prvky a mise.

Ratchet and Clank vypráví příběh o tom, jak se Lombax Ratchet vůbec setkal s malým a roztomilým robotem Clankem a společně pak bojovali o osud celé galaxie. Dokážeš společně s nimi zachránit galaxii před zlotřilým Dr. Nefariusem?

SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom Rehydrated (2020)

Na závěr máme jednu starší klasiku, kterou je Spongebob. V roce 2003 u nás ještě nebyl seriál tak populární, ale objevila se tu videohra SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom, která nabídla spoustu různých postav a levelů ze Zátiší bikin a jeho blízkého okolí.

Spongebob namísto toho, aby obracel burgery u křupavého kraba, tak je nucen bojovat za sebe a své přátelé v rámci Zátiší bikin, neboť Plankton hodlá uskutečnit svůj odporný plán.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow