Red Dead Redemption 3 - datum vydání (INFO)

Red Dead Redemption je série, kterou Rockstar započal v roce 2010. Hru pojal podobně, jako tomu bylo u série Grand Theft Auto (GTA). Hráč dostal naprostou volnost a mohl se procházet po rozsáhlé mapě, kde plnil nejrůznější výzvy a příběhové mise. Tvůrci se rozhodli vše zasadit do westernových reálií, což pro fanoušky žánru byla doslova nirvána. V roce 2018 jsme se pak dočkali skvělého pokračování, které v mnohém překonalo svého předchůdce. Na Red Dead Redemption 3 čekají po celém světě miliony hráčů, ale zatím není jasné, zda hra už vzniká nebo teprve vznikne. My jsme se rozhodli podívat na to, co od hry můžeme čekat a kam by nás mohla teoreticky zavést.

Red Dead Redemption 3 - Obsah

Shrnutí série

Než přejdeme ke spekulovaní nad dalším dějstvím této westernové série, tak se ohlédneme za předešlými dvěma hrami. První díl nás vzal na Divoký západ v roce 1911. Hlavním protagonistou byl psanec John Marston. Vláda jej vydírá kvůli jeho minulosti, a tak aby zachránil svou rodinu, je nucen se vydat na dlouhou pouť, aby dopadl tři bývalé členy gangu, k němuž kdysi patřil. Rozloha mapy byla na tehdejší poměry pořádná a obsahovala tři fiktivní státy. Dva americké, kterými byly New Austin a West Elizabeth. A také jeden mexický s názvem Nuevo Paraiso.

Druhý díl se nevydal typickou cestou sequelu, ale prequelu. Předchází tak událostem, které se v prvním díle odehrály. Ostatně, aby ne. Jak bylo už v prvním díle naznačeno, tak takzvaný Van der Lindeův gang byl nechvalně proslulý, a hráč se stává jedním z jeho členů. Druhý díl se odehrává v roce 1899 a hlavním hrdinou je Arthur Morgan. Ten má za úkol pro gang získávat peníze a obživu, a to díky lovu zvěře, ale také hlav místních provinilců. Příběh byl unikátní tím, že kromě Arthura Morgana dokázal sledovat i osudy mnoha dalších postav.

Datum vydání a platformy

Toto je zatím velmi těžké určit. Pojďme se ale podívat na fakta. Mezi Red Dead Redemption a Red Dead Redemption 2 je rozdíl neuvěřitelných 8 let. Jak Rockstar zmínil, tak původně měl být vývoj kratší, ale hra narostla do obřích rozměrů. Dá se předpokládat, že materiálem nebude Rockstar šetřit ani v případě pokračování. Nicméně bylo již potvrzeno, že studio dosáhlo velmi dobrých technologií a nástrojů, což by znamenalo, že na pokračování by se nemuselo čekat tak dlouho.

Aktuálně víme, že prioritou pro Rockstar je hra Grand Theft Auto VI. Ta by dle posledních informací měla vyjít koncem roku 2023. Momentálně jde o projekt, na který se většina zaměstnanců zaměřuje, ale to neznamená, že by se již na Red Dead Redemption 3 nemohlo pracovat v malém týmu. Red Dead Redemption 3 tak zřejmě dorazí až poté a mohlo by se jednat o jeden z posledních velkých projektů pro současnou konzolovou generaci.

Red Dead Redemption 3 by tedy mohl být titulem, který dorazí od Rockstaru na současnou generaci jako poslední. Reálný odhad je tedy mezi roky 2025 a 2026. Předpokládáme, že hra stihne aktuální generaci PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Zdroj: Rockstar Games

Čeština a lokalizace

Podobně jako u hry GTA 6 je silně nepravděpodobné, že bychom se dočkali české lokalizace. Red Dead Redemption 2 byla skutečně velmi rozsáhlá hra, kterou by bylo velmi náročné přeložit už ve formě českých titulků. Český dabing pro Red Dead Redemption 3 tak můžeme zavrhnout rovnou. Bylo by však obrovské překvapení, pokud by se český distributor pro lokalizaci rozhodl. Na druhou stranu je třeba zmínit, že jde o titul u něhož je velká příležitost vzhledem k prodejům, že by mohla svitnout malinká naděje.

Vývoj hry

Důvod je vcelku jasný. Třetí díl by měl vzniknout zejména díky úspěchu prvních dvou her. Jak první díl, tak druhý se stal velmi prodávaným zbožím po celém světě. Red Dead Redemption si pořídilo po celém světě více než 15 milionů hráčů. Druhý díl byl ještě úspěšnější, neboť má na kontě přes 37 milionů kopií. Na relativně novou značku jde o ohromný úspěch.

Nejenže je série úspěšná z hlediska prodejů, ale kritika a veřejnost na ní pějí chválu ze všech stran. Důležitý je i fakt, že díky dobře napsanému příběhu je tu mnoho možností, jak v případném Red Dead Redemption 3 pokračovat dále. Zatím však není jasné jestli se na Red Dead Redemption 3 pracuje či nikoliv. S největší pravděpodobností začal na příběhu a scénáři pracovat Dan Houser už po vydání druhého dílu. Zde pak neznáme pozadí jeho odchodu, který ale mohl teoreticky vyústit v to, že hru musel někdo případně převzít a rovněž i její scénář. Tady bychom byli na opravdu silné vlně spekulací a nedokážeme zatím predikovat v jak pokročilé fázi vývoje titul je.

Příběh a postavy

Jedním ze zvolených zasazení by mohla být příběhová linka Jacka Marstona. Příběh by tak pokračoval po prvním díle okolo roku 1914. Jack se v epilogu první hry rozhodl vypátrat Edgara Rosse. Vladního agenta zastřelil za to, že způsobil smrt jeho otce. Děj by tak mohl pokračovat dále a bylo by zajímavé Jacka sledovat při zapojení se do první světové války. Dokonce by mohl Rockstar překvapit tím, že by třetí díl nebyl čistě westernový, ale spíše mafiánský. Po válce by se mohl Jack připlést do mafiánských válek a podívat se do New Yorku nebo Chicaga.

Další možností je vrátit se do minulosti, kdy byl Divoký západ ještě divočejším, což by přineslo zcela nový zážitek. V Red Dead Redemption sérii se navíc vyskytuje postava, která je legendou všech pistolníků. Je jím Landon Ricketts. Ten je známý od jihozápadu po Mexiko a rozhodně by se jeho příběh dal dobře vybudovat. Jak už víme, tak z psance se stal postupem času ochránce zákona v městečku Blackwater. Je tu však zádrhel ohledně jeho dabingu. Ross Hagen, který jej nadaboval totiž zemřel v roce 2011 a těžko říct, zda by Rockstar chtěl, aby jej po celou hru mluvil někdo jiný.

Neméně zajímavý by byl i příběh Dutche van der Linda, který vede v druhém díle celý gang a jeho historky jej předcházejí. Sami jsme mohli vidět, že Dutch je velmi ostřílený pistolník. V první díle sice najde svůj věčný klid, ale to neznamená, že bychom se nemohli podívat na to, jak svůj gang vlastně vybudoval. Bylo by určitě zajímavé sledovat, jak se protnuly osudy Dutche, Johna a Arthura. Nemluvě o dalších členech o nichž víme jen některé úryvky, ale celé pozadí neznáme.

Zdroj: Rockstar Games

Red Dead Redemption 3 by se nemuselo bát ani silného ženského charakteru. Ostatně ten jsme viděli už v Red Dead Redemption 2. Sadie Adler je velmi nebezpečná pistolnice. Takzvaná krvežíznivá vdova je hnána pomstou kvůli svému manželovi. Její příběh by určitě stál za bližší prozkoumání po událostech druhého dílu, kdy značně pomohla Artuhorovi a následně Johnovi, se vydala na svou cestu po Jižní Americe. Jedinou nevýhodou by bylo, že by se hra přesunula z původního dějiště. Sadie je však chladnokrevná kovbojka, která se ničeho nebojí a hádáme, že její příběh by nabídl ještě spoustu zajímavých kontraktů. Rockstar je však mistrem, co se budování světů a map týče, takže změny prostředí bychom se tolik nebáli.

Poslední možností je samozřejmě fakt, že by se hra zaměřila na zcela nového hrdinu, který nemá s předešlými hrami nic společného. Už Arthur Morgan byl v Red Dead Redemption zmíněn minimálně a v druhém díle jsme se dozvěděli, že byl téměř nejdůležitější postavou celého Dutchova gangu. Pro autory tak nebude příliš velký problém, aby novou postavu zakomponovali do již známých reálií a nechali ji setkat se s původními postavami.

Mohli bychom si tak prožít příběh, který by mohl postupně vyprávět některé důležité události, které jsou v předchozích hrách pouze zmiňovány novinovými ústřižky nebo rozhovory atd. Velkým překvapením by bylo, kdybychom si zahráli i za indiánskou postavu. Autoři by se tu mohli inspirovat skutečnými událostmi, jako byl Masakr u Wounded Knee v roce 1890 nebo Velká siouxská válka v roce 1876. Možností je tedy opravdu mnoho.

Multiplayer

Red Dead Redemption 2 nabídlo vynikající multiplayer, který nabídl obsah a zábavu na dlouhé desítky hodin. Vůbec nepochybujeme o tom, že i Red Dead Redemption 3 nabídne skvělý multiplayerový zážitek právě pomocí Red Dead Online.

Uvidíme, co si pro nás Rockstar do dalšího dílu nachystá. Byla by však škoda, pokud by hra nevznikla, protože předchozí díly byly ve své podstatě dokonalé. Možností zasazení je mnoho a ani bychom se nedivili, kdyby nás tvůrci překvapil něčím naprosto svěžím.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow