TOP 10 filmů a seriálů podle her

Před týdnem vtrhlo na naše obrazovky seriálové zpracování hry The Last of Us a my jsme se díky tomu rozhodli, že si shrneme ty nejlepší videoherní počiny na televizních obrazovkách. Vybrali jsme tedy pro tebe 10 nejlepších filmových a seriálových zpracování, která si můžeš na motivy videoher pustit.

The Last of Us (2023)

The Last of Us není třeba sáhodlouze představovat, jedná se o jeden z nejúspěšnějších herních titulů na konzolích PlayStation za celou jejich historii. Není tedy divu, že vznikla i seriálová adaptace, která mapuje osudy Joela a Ellie v dobu prvního dílu. Alespoň v případě první série, kterou právě vysílá stanice HBO.

Příběh seriálu nám tak ukazuje, jak se vlastně Joel a Ellie dali dohromady a jak následně pokračovala jejich cesta přes Spojené státy americké. Joela ztvárňuje Pedro Pascal, zatímco Ellie si střihla Bella Ramsey. Za scénářem stojí zkušený Craig Mazin (Černobyl) a rovněž Neil Druckmann, který sepsal částečně The Last of Us a poté celé The Last of Us Part II.

The Last of Us už má za sebou dvě první epizody a kromě hlavních herců si v seriálu zahráli také Gabriel Luna, Anna Torv a pro fanoušky her také Ashley Johnson a Troy Baker. Aktuálně má studio Naughty Dog připravovat The Last of Us Part III.

Ježek Sonic 2 (2022)

Ježek Sonic byl na filmovém plátně příjemným zpestřením. Popravdě se od malého bodlináče ani příliš nečekalo. Hlavním problémem byl fakt, že v době vývoje filmu se objevil původní obrázek ježka Sonica a většina fanoušků byla nespokojená. Jenže autoři je vyslyšeli a přetvořili Sonica do jeho klasické podoby.

Druhý díl je považován za mírně lepší a akčnější podívanou. Ježek Sonic se poněkud nudí, protože jeho největší nepřítel Doktor Robotnik uvízl na Houbové planetě. Robotnik se však nevzdává a vrací se a na pomoc si bere ježuru Knucklese. Z jiné dimenze ale přichází na pomoc také lišák Tails a Sonic tak neváhá se vydat do rozhodujícího boje.

Film Ježek Sonic 2 má na svědomí režisér Jeff Fowler. Hlavní roli si v dabingu střihl Ben Schwartz a ve filmu pak nechybí James Marsden, Jim Carrey či Idris Elba. Na třetím filmu se již aktivně pracuje.

Uncharted (2022)

Po mnoha letech plných odkladů jsme se v minulém roce konečně dočkali vytouženého Uncharted. Herní série, která si doslova koledovala o filmové zpracování se konečně dočkala důstojné adaptace. Příběh filmu se točí pochopitelně kolem hlavní postavy, kterou není nikdo jiný než Nathan Drake, jakožto známý lovec pokladů. Nathan se dá dohromady s Victorem Sullivanem a dobrodružství může začít.

Pro některé fanoušky byl velkým trnem v oku představitel hlavní postavy, Tom Holland. Ten je na Nathana Drakea až příliš mladý a rovněž Sully se příliš nepodobá své videoherní předloze, neboť jej hraje mladší Mark Wahlberg. Pokud se však od tohoto dokážete oprostit, tak jde o super podívanou, která je doslova nabušená akcí a využívá legendárních scén z videoherní předlohy, jako je například šílený let dopravním letadlem.

Uncharted natočil v roce 2022 Ruben Fleicher a kromě Hollanda a Wahlberga se ve filmu objevil i Antonio Banderas. O novém díle Uncharted se hojně spekuluje, ale není jasné kdo na něm pracuje.

Mortal Kombat (2021)

Původní filmy Mortal Kombat se datují do 90. let, ale popravdě si vysloužily kultovní status i zejména díky tomu, jak hrozné tehdy byly. Pokud jste zejména fanoušky této série, tak vás musel potěšit návrat této kultovní značky ve filmovém podání z roku 2021.

Hlavní hrdina je Cole Young, kterého bychom ve videoherní sérii hledali marně. Aby se ukryl před nečekanými nepřáteli, tak je nucen se vydat do chrámu ochránce Země, a to Lorda Raidena. Ten jej vycvičí společně Liu Kangem, Kun Laem či Kanem. Během svého putování narazí i na Sonyu Blade či Jaxe. Tato filmová adaptace nabízí skutečně mnoho krve a solidních bitek, které potěší každého fanouška.

V roce 2021 se s filmem vytasil Simon McQuoid a obsadil téměř neznámé herce, kteří však svým předlohám neudělali ostudu.

Tomb Raider (2018)

Když se ve filmovém světě řekne Lara Croft, tak si mnoho lidí vzpomene na Angelinu Jolie, která ve své době nebyla pouze dokonalým modelem herní předlohy, ale rovněž se jednalo o sexsymbol milénia. Fanoušci byli u vytržení, že jejich oblíbená archeoložka se dostane na filmové plátno, ale filmy to byly vskutku hrozné.

O něco lépe dopadla adaptace z roku 2018. Hlavní roli si v novém filmu Tomb Raider zahrála Alicia Vikander, kdy tu zahrála Laru Croft v jejích 21 letech. Ta díky velkému dědictví pátrá po svém otci, Richardu Croftovi, který před 7 lety zmizel naprosto beze stopy. Její pátrání jí zavede na mýtický japonský ostrov. A teprve zde se ukáže, zda je připravena přežít i v nejdrsnějších podmínkách.

Tomb Raider natočil v roce 2018 Roar Uthaug a ve filmu se objevili také Walton Goggins, Dominic West, Daniel Wu, Nick Frost či Kristin Scott Thomas. Momentálně se připravuje zcela nový díl ze série Tomb Raider, nicméně filmová série pokračovat nebude.

Warcraft: První střet (2016)

Tady budou všichni konzolisté doslova spílat nad naším výběrem, ale jinak to zkrátka nešlo. Populární univerzum Warcraftu se také před několika lety dočkalo filmového zpracování, které bylo vytvořeno za pomoci velmi moderních technologií.

Král Llane panuje v říši Azeroth, která vzkvétá, ale objevuje se nová hrozba, kdy se orkové za pomoci vůdce Gul´dana dostanou z téměř mrtvého Draenoru právě do Azerothu a válka může začít. Lidé proti orkům v nelítostném boji o osud těchto zemí.

I přes skvělé zpracování se Warcraftu z roku 2016 finančně příliš nedařilo a Duncan Jones tak nemá podporu, aby natočil pokračování. Ve filmu se objevili také Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper či Daniel Wu. My hlavně doufáme, že se jednou dočkáme Warcraftu i na konzolích.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Princ z Persie je legendou mezi videohrami. Jen málokdo narozený okolo roku 1990 neměl tu možnost si původní hru zahrát někde ve školní družině. Kultovní série se dočkala ještě několika herních zpracování.

Filmové zpracování se opírá o první díl z novodobé série. Děj se točí okolo tajemné dýky, která dokáže svého majitele přenést v čase. Princ Dastan je shodou okolností donucen opustit svůj domov společně s princeznou Taminou a změnit svůj osud.

Prince z Persie: Písky času natočil Mike Newell v roce 2010. Hlavní roli si zahrál Jake Gylenhaal a ve filmu se objevila také Gemma Arterton, Ben Kingsley nebo Alfred Molina.

Silent Hill (2006)

Série Silent Hill je podobně jako Resident Evil jakýmsi hororovým kultem ve videohrách a hráči na něj nedají dopustit. A není divu. Hutná atmosféra, příšerné nestvůry a děsivý mráz, který se vám line po zádech. Takové pocity budeš mít při hraní prvních her Silent Hill a nejinak tomu je i u zdařilého filmového snímku.

Silent Hill vypráví příběh Rose, která hledá pro svou smrtelně nemocnou dceru lék či jakoukoliv šanci. Její pátrání jí dovede k městečku Silent Hill, kdy se do něj vydá a dceru zde za záhadných okolností ztratí. Ale jak sama brzy zjistí, tak ve městě rozhodně není sama.

Silent Hill natočil v roce 2006 Christophe Gans, který nedávno potvrdil, že se chystá nový snímek ze Silent Hillu. V původním filmu si zahrála hlavní roli Radha Mitchell a dokonce Sean Bean. A nebudeš tomu věřit, ale v tomto filmu skutečně přežil. Aktuálně se chystá remake hry Silent Hill 2.

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Videoherní série Final Fantasy patří mezi ty nejrozsáhlejší herní díla, jaká kdy vznikla. Final Fantasy VII: Advent Children z roku 2005 je považován za jeden z nejlepších animovaných filmů podle videoher. Příběh navíc režíroval i režisér videoher, Tetsuya Nomura. Zejména má zásluhy na hrách ze sérií Final Fantasy a Kingdom Hearts.

Final Fantasy VII: Advent Children se odehrává 2 roky po událostech hry Final Fantasy VII. Svět čelí zcela nové hrozbě. Je jí nespecifikovaná nemoc, která nakazí mnoho lidí, a to včetně hlavního hrdina Cloud Strifea. Ten se musí z pomyslného hrdinského důchodu vrátit, aby se znovu postavil novým nebezpečenstvím a nepřátelům.

Resident Evil (2002)

Filmová série byla poměrně překvapivě rozšířena až na 6 celovečerních filmů. Ale pouze jeden nám zůstal v paměti a tím je vůbec ten první. A světe div se, on docela dobře funguje ještě i dnes. Oproti první hře z univerza Resident Evil si první film drží spíše striktní akční nádech, kdy se hlavní hrdinové musí prostřílet přes hordy zombíků, které jim nedají pokoj.

Děj prvního dílu se opírá o v sérii notoricky známou společnost Umbrella Corporation. Ta ve svých podzemních laboratořích provádí poměrně nebezpečné pokusy, které vygradují v chodí mrtvoly. Elitní komando v čele s Alicí (Milla Jovovich) a Rain (Michelle Rodriguez) má za úkol izolovat nebezpečný virus, který by mohl ohrozit existenci celého lidstva.

Resident Evil natočil v roce 2002 režisér Paul W.S. Anderson a hudbu tehdy složil s Marcem Beltramim také Marilyn Manson. Nejbližším titulem bude březnový remake hry Resident Evil 4.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow