The Last of Us Part III - datum vydání (INFO)

Bylo doslova úžasné po sedmi letech znovu zabrousit do vod světa The Last of Us, když nám autoři z Naughty Dog v minulém roce naservírovali jeho druhou část. The Last of Us Part II se dle očekávání stalo doslova velehitem a jen za první tři dny se prodalo přes čtyři miliony kusů. Druhé The Last of Us nabídlo neuvěřitelnou dějovou linku, která sice hráče rozdělila na dva tábory, ale je naprosto jasné, že to byl i záměr autorů.

My se dnes podíváme na možnosti a spekulace o The Last of Us Part III. O čem by hra mohla být? Kdo bude hlavním hrdinou a co to znamená pro studio Naughty Dog? Druhý díl poměrně dost zamíchal kartami, co se samotného děje týče. Na následujících řádcích budeme probírat důležité příběhové informace z The Last of Us Part II. Takže pokud hru ještě nemáš dohranou, tak si ji urychleně kup a pak se pusť do dalšího čtení! Ostatní si s námi mohou zaspekulovat.

The Last of Us Part III - Obsah

The Last of Us Part III: Vývoj

Informace z února 2023

Díky velkému zájmu o nový seriál The Last of Us je jasné, že jak studio Naughty Dog, tak i vydavatel Sony se hodlá zaměřit na to, aby The Last of Us Part III vzniklo. Velkým lákadlem pro oba subjekty je samozřejmě rapidní nárůst prodejů obou předchozích dílů. V Británii se byl na konci ledna vidět obrovský nárůst prodejů o více než stovky procent a The Last of Us se tak dostalo mezi 20 nejprodávanějších krabicovek. A to si vezměte, že je hra více než 10 let stará.

Jak už potvrdil kreativní ředitel Naughty Dog, Neil Druckmann, tak základ pro třetí díl je téměř hotový. Rozhodně prý ještě mají co vyprávět. Později vysvětlil, že samotná Sony je příliš netlačí do třetího dílu a nechává jim poměrně velkou tvůrčí volnost.  Leaker ViewerAnon nicméně tvrdí, že The Last of Us Part III už je nějakou dobu ve vývoji.

Potvrzují to i další informace, které pochází od jiných leakerů. Ti se shodují na tom, že The Last of Us Part II je dávno ve vývoji a potvrzují to i interní dokumenty Sony. Leakeři v souvislosti s tím dost často zmiňují i PlayStation 5 Slim. The Last of Us Part III má být ve vývoji na konec cyklu konzole PlayStation 5 a počítá se prý i s úpravou pro PlayStation 6.

Vydání The Last of Us Part III se tak odhaduje přibližně na druhou polovinu roku 2026 nebo na rok 2027, kdy by dle dřívějších informací měl dorazit PlayStation 6. Stále je ale třeba počítat s tím, že se jedná o čiré spekulace nic, co by se dalo stoprocentně potvrdit.

Jak to vypadá s The Last of Us Part III u Naughty Dog? To nikdo přesně neví. Sám Neil Druckmann, který oba díly napsal a byl i kreativním ředitelem (režisérem hry) tajuplně mlčí. Co máme zatím potvrzeno je fakt, že v Naughty Dog už nějakou dobu pracují na nové hře pro PlayStation 5. Její vývoj začal ještě před dokončením The Last of Us Part II. Je tedy jasné, že studio určitě nelení, ale naopak chce nabídnout co nejlepší zážitek svým fanouškům.

Neil Druckmann se však podělil o důležitou věc ohledně vývoje The Last of Us Part II. To nejtěžší na druhém díle bylo prý najít správný důvod, proč další příběh vyprávět. Autoři chtěli zachovat takzvané emocionální jádro podobnému tomu, jaké jsme viděli a prožili v prvním dějství. To však bylo poměrně těžké, neboť nejen hráči zestárli, ale také postavy ve hře. Ellie už dávno není malou holčičkou a Joel se pomaličku dostal k důchodovému věku.

Druckmann také potvrdil před pár měsíci, že zatím přesně netuší, co by mohlo být hnacím motorem pro další pokračování. The Last of Us Part III by zkrátka muselo nabídnout opravdu silný scénář a herní zážitek. Spoluautorka příběhu Halley Gross se vyjádřila k tomu, že by ráda dopřála Ellie opravdový pocit bezpečí – rodinu, lásku a podporu. Bohužel se jí zdá, že The Last of Us však nabízí takový svět, kde tyto hodnoty téměř není možné najít.

 

Prozatím víme s jistotou, že Naughty Dog nepracuje na Uncharted 5. Sám Druckmann to potvrdil už dříve s tím, že pro ně příběh Nathana Drakea skončil. Zákulisní informace hovoří o tom, že se připravuje nový díl v nové studiu Sony, a to v San Diegu. S největší pravděpodobností půjde o nové dobrodružství z této série. Naughty Dog tak mělo tři možnosti, jakým směrem se vydat. První možností je právě The Last of Us Part III, druhou je zcela nová značka a třetí návrat k legendární sérii Jak and Daxter, po čemž fanoušci volají.

Není pochyb o tom, že vedení Sony by určitě rádo, aby v budoucnu vznikl i třetí díl této série. Mezi hráči je velmi populární a vždy se najde cesta, jak příběh vyprávět dále. Sám Druckmann však potvrzuje, že v rámci The Last of Us Part III by se držel již zaběhnutých postav a známých skutečností. Rozhodně prý nemá v plánu, že by se děj náhle přesunul například do Evropy nebo Asie a hrálo se za úplně nové charaktery.

Návrat série Jak and Daxter by byl splněným snem fanoušků konzolí PlayStation, ale narážíme zde na jeden zásadní problém. Tím je fakt, že se Naughty Dog pokoušelo už dříve sérii vzkřísit, ale nepodařilo se to. Důvod měl být ten, že se nepodařilo najít správnou myšlenku pro další pokračování.

S největší pravděpodobností však studio Naughty Dog pracuje na zcela nové značce, aby hráče překvapilo, nicméně v závěsu už pracuje na třetím díle The Last of Us. V posledních týdnech také sílí spekulace o tom, že autoři pracují na příběhovém rozšíření pro The Last of Us Part II, které by mohlo být spojením mezi dalším dílem.

The Last of Us Part III

The Last of Us Part III: Čeština a lokalizace

Tituly The Last of Us Part II a předešlé The Last of Us nabídly kompletní českou lokalizaci v podobě českých titulků a vzhledem k úspěšnosti této série se vůbec nebojíme o to, že by se The Last of Us Part III přiřítilo na trh bez české lokalizace. České titulky jsou tak v podstatě jistotou.

The Last of Us Part III: Příběh a postavy

Co ale příběh? Zde má Naughty Dog opět několik možností. Pokud máš odehrané The Last of Us Part II, tak víš, že bohužel Joel už není mezi živými. Klíčový moment se odehraje v samém úvodu druhého dějství a pochopitelně to i spoustu hráčů nadzvedlo z jejich gaučů. Ellie díky tomu dostává nový impulz a motivaci.

Její honba za pomstou ji dostane až k Abby. Ta je novou protagonistkou ve světě The Last of Us a dostává ve druhém díle ohromný prostor. Ve své podstatě za ni hráč odehraje celou polovinu hry. Ukáže se nám tak odlišný pohled na celou pandemii a také zcela odlišná komunita lidí. Je zde odhalen i motiv, proč musel Joel zemřít rukou Abby.

Kdo tedy bude novou hlavní postavou v The Last of Us Part III? Na to je těžké odpovědět. Abby se vyprofilovala v plnohodnotnou postavu, a dokonce jsme měli dojem, že Ellie díky tomu byla poněkud v pozadí příběhu. Obě dívky nakonec rezignovaly na jakýkoliv boj. Jenže zatímco na Abby je znát, že už ji další boj nezajímá, tak u Ellie ten dojem nemáme. V samém závěru hry se navíc dozvídáme, že Ellie zůstala sama, neboť její přítelkyni Dinu už unavovalo, že Ellie se nedokáže usadit a žít relativně normální život.

Abby společně s Levem odplouvá neznámo kam a Ellie se opět vydává na cestu. Pokud by Naughty Dog nechtělo ještě více rozvířit vody, tak zůstane právě u Ellie, což by jim dávalo možnost využít Joela v rámci vzpomínek nebo určitého mentorování. Odkaz na něj si Ellie ponese sama v sobě i nadále a v samotném závěru hry jsme také viděli, že na něj neustále vzpomíná.

Předpokladem tedy je, že bychom se mohli spíše vrátit naplno do role Ellie, která by se snažila odčinit fakt, že se kvůli Joelovu zásahu nepodařilo zachránit planetu. Je dost možné, že se naposledy vypraví za možností nechat vyrobit vakcínu, která by zachránila lidstvo. Ellie je vůči viru imunní, a tak by mohla předejít globální katastrofě, jež lidi jinak čeká.

The Last of Us Part III: Multiplayer

Zatím není jasné, zda se dočkáme multiplayeru u titulu The Last of Us Part II. Spíše to vypadá, že studio Naughty Dog uvede na trh samostatný multiplayerový titul, který by vycházel z tohoto populárního univerza. The Last of Us Part III by tak nutně nemuselo nabízet multiplayer v samotném začátku, ale mohli bychom se dočkat později nebo právě ve formě aktualizovaného multiplayerového titulu.

The Last of Us Part III: Shrnutí

Poslední zvěsti hovoří o tom, že Naughty Dog skutečně na The Last of Us Part III pracují. Novinkou studia má být nová exkluzivita pro PlayStation 5 s názvem Stray's Cross. Ta je zcela novou sci-fi značkou. Z prvních náznaků jde o hru z pohledu první osoby a dočkáme se zde cestování v čase. Třetím projektem by pak mohlo být pokračování značky Jak and Daxter.

The Last of Us Part III je tak nejspíše jistotou, už zejména kvůli popularitě celé značky. Sony jednoznačně bude chtít časem pokračování a s největší pravděpodobností se ukončení příběhu Ellie dočkáme poté, co Naughty Dog představí svou novou značku. PlayStation 5 je stále na začátku svého cyklu a The Last of Us se zatím podařilo s velkou grácií uzavřít předešlé konzolové generace. Je tedy možné, že The Last of Us Part III bude třešničkou na dortu mezi Sony exkluzivitami.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow