Far Cry 7 - datum vydání a příběh (INFO)

Pokud se můžeme v herním průmyslu na něco spolehnout, tak jsou to jistoty v podobě značek Far Cry a Assassin's Creed. Tyto dva herní světy jsou pro Ubisoft extrémně úspěšné a studio si to dobře uvědomuje. V pravidelném rozmezí pár let jsou nám tak servírovány nové tituly a jinak tomu nebude ani v případě série Far Cry v následujících měsících. My se nyní mrkneme na to, co by údajně Far Cry 7 mělo hráčům nabídnout.

Far Cry 7: Obsah

Datum vydání a platformy

Předně je třeba zmínit, že Far Cry 7 zatím nebylo oficiálně oznámeno, byť se o něm šušká už delší dobu. Datum vydání se nyní hůře odhaduje, ale uznávaný Insider Tom Henderson tvrdí, že by Far Cry 7 měl vyjít v roce 2025. Téměř s jistotou tak můžeme uvést, že hra dorazí na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Příběh a vývoj hry

Pochopitelně o příběhu zatím není známo nic konkrétního, neboť se spekuluje i o tom, kam nás Far Cry 7 vůbec zavede. Před pár lety se dokonce hovořilo o tom, že by se Far Cry mohlo odehrávat ve vesmíru. Poslední spekulace ale tvrdí, že se přesuneme na Aljašku a v rámci série se tak poprvé podíváme do plnohodnotného zasněženého prostředí. Příběh by se měl odehrávat okolo roku 2015.

Titul má kódové označení Project Blackbird. Původně mělo Far Cry 7 nabídnout singleplayer i multiplayer. Jenže nakonec se původní Project Talisker rozdělil na dva projekty a do budoucna nás tak čeká další titul, který bude čistě multiplayerovým spin-offem celé série. Na obou hrách pracuje studio Ubisoft Montréal. Multiplayerový titul má označení Project Maverick a nabídne také aljašské prostředí. Tato hra prošla prý velkými změnami v posledních letech a měla by nabídnout skutečně drsný a realistický zážitek. Nebudou chybět ani úprava inventáře, systém kontraktů a oblíbené herní truhly.

Pro fanoušky série může být mírným zklamáním fakt, že na projektech zřejmě nějakou dobu pracoval i vývojář Dan Hay, který měl na starost z pozice kreativního ředitele veškeré díly Far Cry od Far Cry 3. Nyní už ale nějakou dobu působí ve studio Blizzard Entertainment a doufáme, že jeho zkušenosti nebudou při vývoji hry chybět. S největší pravděpodobností má Far Cry 7 přejít z původně užívaného enginu Dunia na Snowdrop. Ten známe ze série The Divison či bude využit u nadcházejí Star Wars hry.

Zdroj: Ubisoft

Gameplay

Neočekáváme, že by se Far Cry 7 výrazně odklonilo od tradiční formule. Opět se tedy dočkáme poměrně obří sandbox FPS videohry v otevřeném světě. Díky zasazení do prostředí Aljašky je však možné, že se hra bude více soustředit na podomácku vyrobené zbraně a tišší postup. Bude tedy záležet na tom, zda autoři zvolí formuli přeživšího, který kupříkladu ztroskotá v tomto prostředí při pádu letadla nebo půjdou cestou nehostinné krajiny plné militantních jednotek a tradičního diktátora na fiktivním území či v čele fiktivního státu.

Multiplayer a kooperace

Jak už bylo zmíněno výše, tak Far Cry 7 dostane spin-off, který nabídne vyloženě multiplayerovou část. V tomto případě ale půjde o kompetitivní hraní mezi hráči. Kooperace v rámci příběhové kampaně je v sérii dost oblíbená a tušíme, že tu autoři ponechají i v rámci singleplayeru, neboť se díky ní hra stává mnohem zábavnější. Nicméně by stálo za to, aby šlo o plnohodnotnou kooperaci a druhý hráč tu nebyl jenom jakýmsi stínem, který vypomáhá s úkoly a dostane na konci jen drobnou odměnu. Jiné úspěchy se totiž nezapočítávají.

Free to play či live service?

Ihned po vydání Far Cry 6 se objevily informace o tom, že Far Cry 7 se silně zaměří na online multiplayerové prvky. To už tehdy prozradil Jason Schreier. Ten dokonce tvrdil, že se značka pokusí o přerod na live-service hru. Takzvaně hra jako služba, což je mnohými hráči považováno za nelibé zneuctění jejich oblíbeného obsahu. Pochopitelně se této varianty hráči obávají kvůli tomu, že se mnohdy pak zapomíná na aspekty jako je kvalitní příběh atd.

S touto informací přišel dále i Stephen Totilo z Axiosu a následně novinář Jeff Grub, který má také velmi dobré zákulisní zdroje. Jenže od té doby uplynulo již poměrně dost času a očekává se, že tyto live-service funkce budou spíše v onom multiplayerovém spin-offu. To by znamenalo, že se Ubisoft obává toho, aby čistě singleplayerové hráče od hry neodradil a rozhodl se zvolit cestu separace.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow