Hogwarts Legacy nás vezme do světa Harryho Pottera

Svět Harryho Pottera asi není třeba složitě představovat. V době vydání jednotlivých knih se strhla doslova Potterománie a téměř každé dítě chtělo namísto své školy chodit do Bradavic. Herní adaptace začaly vycházet před neskutečnými 19 lety. První tituly toho sice nenabízely mnoho, ale měly příjemnou pohádkovou atmosféru a nabídly převyprávění příběhu o čarodějném učni.

Cestu videoherních adaptací zakončily tituly Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 a Part 2. Obě patřily mezi to nejhorší, co v rámci série vyšlo. Studia Avalanche a Portkey se tedy pokusí napravit reputaci v chystaném Hogwarts Legacy a mají k tomu dobře nakročeno.

Hogwarts Legacy má být oním přelomovým titulem na který čekají všichni fanoušci kouzelnického světa už dlouhé roky. Konečně se tak budeme moci procházet po Bradavicích a přilehlých místech, plnit nejrůznější úkoly, bojovat se zlem a k tomu všemu se výborně bavit.

Hogwarts Legacy - Obsah

Hogwarts Legacy: Datum vydání a platformy

Hogwarts Legacy dorazí na platformy PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S a Nintendo Switch. Konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S se dočkají už 10. února 2023, zatímco konzole PlayStation 4 a Xbox One 5. května 2023. Jako poslední se dočká konzole Nintendo Switch, kde je datum vydání zatím naplánováno na 25. července 2023.

Hogwarts Legacy: Čeština

O české lokalizaci zatím nejsou známé žádné informace, ale dá se předpokládat, že hra vyjde bez ní. Titul bude poměrně rozsáhlý a hry z vydavatelství Warner Bros. se české lokalizace nedočkávají. Nechme se ale překvapit, pokud by se tak nakonec stalo. Kdyby na překlad došlo, tak bychom určitě byli věční za zachování veškerého názvosloví a případnou konzultaci s Vladimírem Medkem, který společně se svým zesnulým bratrem Pavlem překládal knihy o Harrym Potterovi v době jejich českého vydání.

Hogwarts Legacy: Příběh

Celé Hogwarts Legacy samozřejmě spadá do oblíbeného kouzelnického světa, který původně stvořila autorka J. K. Rowling. Autoři však pouze využívají magické univerzum a nehodlají hráčům servírovat opakovaně děj, který už dávno znají. Tentokrát se podíváme do doby, kdy ještě žádný Harry Potter, ani Lord Voldemort zkrátka nebyli. Posuneme se dokonce ještě před sérii Fantastických zvířat. Hogwarts Legacy tak nabídne příběh v období konce 19. století.

Není zatím přesně známo o čem bude samotný děj, ale byl už představen hlavní záporák celé hry. Tím je tajemný kouzelník Victor Rookwood. Ten má mít co dočinění se skřetem Ranrokem. Fanoušci už začali hojně spekulovat o tom, co by mohl být Rookwood zač. Našli dokonce spojení s Augustesem Rookwoodem z knih o Harrym Potterovi.

Augustus Rookwood je agentem na Oddělení záhad v rámci Ministerstva kouzel. Je krátce zmíněn ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Poté jsou o něm zmínky v knihách Harry Potter a Ohnivý pohár a Harry Potter a Fénixův řád. Augustus Rookwood patřil mezi Smrtijedy, což byli nejvyšší stoupenci Lorda Voldemorta. Igor Karkarov udal Rokwooda úřadům, aby byl sám propuštěn. Augustus však nakonec uprchl z Azkabanu a přidal se k závěrečné bitvě o Bradavice. V té pak zavraždil Freda Weasleyho. Nakonec byl omráčen Brumbálovým bratrem Aberforthem a převezen do Azkabanu.

Že tu není žádná spojitost s Victorem Rokwoodem? Napřímo potvrzená není, ale dle všeho by se mělo jednat o předka již zmíněného Augustuse. Je naprosto jasné, že tvůrci budou chtít využít již vystavěných reálií z Potterova světa, ale nechtějí využít jakékoliv již dobře známé postavy.

Ve hře budou hlavním tématem Bradavice a život kolem nich. My se do nich vydáme v roli studenta, který má skutečně velké nadání a prahne po velké moci. Jak sám časem zjistí, tak jeho schopnosti poměrně zásadně převýší ty ostatních, neboť ovládá prastarou magii, která se už mnoho let u nikoho výrazněji neobjevila. Bude tedy pouze na hráči, zda tyto schopnosti využije ke konání dobra nebo zla. Příběhové volby, tak zásadně ovlivní celý děj hry.

Zdroj: Warner Bros.

Hogwarts Legacy: Gameplay

Gameplay hry Hogwarts Legacy je přesně tím, na co čekáme už celé roky. Dočkáme se open-world záležitosti, která nám umožní zkoumat každý kout Bradavic a okolí. Nebude chybět ani pořádný editor postavy a samozřejmě její postupný vývoj. Budeme se učit využívat nejrůznější kouzla a lektvary, přičemž u obojího nebude chybět pořádný trénink. Očekávat také můžeme různé hádanky a puzzly, jež trochu potrápí naše mozkové buňky a dodají hře správnou dynamiku.

Chybět nebudou ani kouzelnické souboje a zřejmě se podíváme i do klubu, kde na sebe budou studenti sesílat kouzla. Jakousi základnou má být Komnata nejvyšší potřeby, kde si hráč může vybavení vylepšovat, měnit podobu této místnosti, pěstovat bylinky a mnoho dalšího. Nebude chybět ani vylepšování statistik u samotné postavy s čímž úzce souvisí poměrně tvrdé střety s protivníky z celého kouzelnického světa. K dispozici bude více než 30 různých kouzel, přičemž rovnou 4 budou přednastavené do rychlé volby.

Dokonce nemají chybět ani kletby, které se nepromíjí, což jen ukazuje, že skutečně bude na hráči, jak se rozhodne své schopnosti využít. Bude třeba se dobře naučit jednotlivá kouzla a jejich účinky, neboť v každém boji s různým nepřítelem vás čeká volba správného stylu bojování. Hra má nabídnout dokonce 4 úrovně obtížnosti, a to příběhovou, lehkou, normální a těžkou.

Hogwarts Legacy: Herní svět a délka hry

Jak se dá předpokládat, tak ústředním dějištěm budou Bradavice. Škola čar a kouzel se nám tu rozprostře ve své plné kráse a budeme objevovat veškerá zákoutí tohoto ohromného hradu. Nebudou chybět ani známé školní pozemky, Zapovězený les, ale také vesnička Prasinky. Tvůrci lákají i na další lokace, ale o těch zatím nejsou známé žádné informace. Známo je také to, že komnata nejvyšší potřeby bude na hradě sloužit jako speciální místo, kde si hráč může upravit svá kouzla, vzhled a další serepetičky. Také zde půjde pěstovat vlastní ingredience na lektvary a přivést fantastická zvířata, která se stanou souputníky. Půjde o jakousi základnu, do které se nikdo jiný nedostane.

Jako hlavní dopravní prostředek by nám mělo posloužit létající koště, ale je jisté, že tvůrci také nachystají i další způsob přepravy a těšit se můžeme i na rychlé cestování, jehož podoba zatím není známa, ale co takhle přenášedla?

Hogwarts Legacy: Multiplayer a kooperace

Hogwarts Legacy by určitě bylo zajímavé z hlediska kooperace, neboť si můžeme vzpomenout na skvělou souhru přátel Harryho a Rona. Jenže Avalanche pro Hogwarts Legacy žádnou kooperaci neplánuje, ani se nedočkáme případných multiplayerových režimů. Nicméně z hlediska kvality singleplayerového zážitku je to jen ku prospěchu.

Hogwarts Legacy slibuje maximální zážitek z Potterovského univerza, které je tak rozsáhlé, že umožňuje vytvářet i separátní a dosud neznámé příběhové možnosti. Autoři rozhodně překvapily dosud vydanými videi a my se neskutečně těšíme, až si Hogwarts Legacy vyzkoušíme. Pokud nenastane nic neočekávaného, tak jej v naší nabídce najdeš už začátkem února.

Hogwarts Legacy: Herecké obsazení

Hogwarts Legacy také nedávno odhalilo některé dabéry. Nejznámějším z nich je Simon Pegg (Star Trek, Mission Impossible). Ten se postaral o dabing ředitele Bradavic, toho času Phinease Nigelluse Blacka. Jde o prapradědečka Siriuse Blacka, který je nechvalně znám jako nejhorší ředitel Bradavic v historii.

Matildu Weasleyovou si střihne Lesley Nicol (Panství Downton). Ta je zástupkyní ředitele školy a velmi důležitou postavou pro nebelvírské studenty. Profesorku věštění si střihne Kandance Cainova (Call of Duty: Modern Warfare II, Lidská stonožka). Profesorkou astronomie bude Satyavati Shahová (Mumie).

Objeví se i duch Skorobezhlavý Nick a Moudrý klobouk. Oběma propůjčil hlas Jason Anthony (Ms. Marvel). Studenty Havraspáru ztvární Luke Youngblood (Harry Potter) a Asif Alih (Trhlina). Luke Youngblood má už zkušenosti s filmovou sérii Harry Potter, neboť si v ní zahrál studenta, který komentoval zápasy famfrpálu.

Hlavní postavy pak nadabovaly Sebastian Croft (Srdcerváči) a Amelia Gething (Španělská princezna). Ty uslyšíte v závislosti na tom, zda si zvolíte mužskou či ženskou hlavní postavu.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow