DOPRAVA ZDARMA s Balíkovnou! Nakup za 500 Kč, použij kód BALIK24 a sleva na dopravu je tvoje.

God of War 6 - preview (INFO)

Závěr hry God of War: Ragnarok jasně uzavírá severskou cestu Krata a Atrea, kteří dokončili svůj boj proti severskému božstvu. Ragnarok skutečně proběhl a bohové jako Thor a Ódin jsou mrtví. Kratos tak dokázal to, co zřejmě nikdo před ním. Porazil dokonce dva velké pantheony bohů a sám přežil. Poté, co padlo Řecko, tak i přes jeho nechuť pouštět se do boje s dalšími bohy, byl přinucen okolnostmi znovu pozvednout zbraně a zlikvidovat vše, co bylo pro Ódina důležité.

V závěrečném Ragnaroku dojde k tomu, že Thor je zabit samotným Ódinem a následně je duše nejvyššího boha uvězněna Kratem, Freyou a Atreem. S jejím pouhým uvězněním se nedokáže ztotožnit trpaslíky Sindri, který jako pomstu za svého bratra Broka, definitivně Ódinovu chycenou duši zničí.

God of War 6 - Obsah

God of War 6: Příběh s Kratem

Poté se cesty hlavních postav rozejdou. Zatím nerozlučná dvojka Kratos a Atreus (Loki) se definitivně loučí. Atreus se vydává na dlouhou výpravu za nalezením dalších obrů u nichž si je nepochybně jistý, že ještě někde žijí. Záhy se ukáže, že skutečný Týr ještě žije, a to v Niflheimském žaláři. Kratos se tak vydává s Freyou na zbylá dobrodružství, aby společně nastolili mír a klid v severských světech. Příběh hry jako takový končí závěrečnou misí, kdy dojde na oficiální pohřeb Broka, kde naposledy vidíme zdrceného Sindriho.

Závěr hry nám tak jasně neříká, co dalšího nás může čekat, takže se nyní musíme vydat poněkud mírnou cestou spekulací. Autoři již dříve naznačili, že pro ně dobrodružství v severských zemích Ragnarokem končí a je pravdou, že bylo již vyčerpáno poměrně mnoho motivů ze severské mytologie.

Kratos díky skrytému proroctví obrů na konci Ragnaroku zjistí, že je považován za jakéhosi boha. Není tím však jasně řečeno, zda se má stát novým bohem namísto Ódina nebo má být dokonce uctíván někde úplně jinde. Pokud tedy bude pokračovat Kratův příběh, tak je dost pravděpodobné, že se podíváme do jiných mytologií a čistě teoreticky by se mohlo stát, že Kratos by se mohl pokusit obnovit i řeckou říši v podobě Olympu. Některé postavy by se tak mohly prolínat napříč mytologiemi atd.

Zdroj: Sony Santa Monica

God of War 6: Příběh s Atreem

Atreus alias Loki se vydává na vlastní cestu a je to druhá možnost, jak mohou autoři pokračovat napříč touto ságou. Atreus by se stal téměř dospělým a společně Angrbodou zřejmě začne budovat zcela nový život. Je tedy možné, že se dočkáme nějakého rozsáhlejšího DLC nebo dokonce samostatné hry, která se bude zabývat událostmi při hledání obrů a třeba toto hledání Atrea dovede až do konfliktu s jiným božstvem. Inu, kdo ví.

God of War 6: Zasazení

Už před tím, než se autoři definitivně rozhodli pro severskou mytologii se často spekulovalo o tom, že by se nový God of War mohl odehrávat v Egyptě. Egyptská mytologie je velmi bohatá na jednotlivé bohy a nejrůznější stvůry s tím spojené. Autoři hry by tak museli najít dobré příběhové pojítko, proč původní hrdiny znovu zapojit do dalšího boje. Ostatně studio Santa Monica přiznalo, že před lety s touto myšlenkou pracovalo, ale nakonec se rozhodlo využít severskou mytologii.

God of War 6: Teorie

Na internetu se samozřejmě začínají objevovat další teorie o tom, jaká hra by mohla pod God of War: Ragnarok následovat. Jednou z verzí je, že díky Kratovu vítězství už nad dvěma různými pantheony bohů by jej mohl přijít požádat o pomoc někdo cizí, který by doufal v Kratovu pomoc v rámci jiné mytologie a kultury. Ostatně tvůrci ze studia Santa Monica mohou vycházet například z egyptské, keltské, slovanské, japonské, čínské nebo například aztécké mytologie. Možností je tedy zatím vážně mnoho.

Další možností je, že by se jiný pantheon bohů, který jsme zatím neviděli, mohl vydat na preventivní úder proti hlavnímu hrdiny této ságy. Ostatně Kratos už porazil řecké a severské bohy a obava dalších bohů tak nemusí být příliš lichá, že by se mohl pokusit porazit i další. Na fóru Reddit se diskutéři dohadují o tom, že by mohl být unesen Atreus a tím by se Kratos rozhodl vydat do cizích krajin.

Třetí teorie byla už naznačena výše a týkala by se právě toho, že Atreus se stane novou hlavní postavou této ságy. Vyloženě by tak přebral otěže po svém otci, který by s odstupem času už mohl být poměrně dost starý na to, aby dále bojoval v náročných bitvách. Také je možné, že Kratův příběh bude vyprávěn už pouze okrajově, neboť on sám už bojovat nechce a raději by viděl severské země vzkvétat.

Čtvrtá teorie je skutečně zajímavá, neboť pojednává o tom, že hlavním protivníkem budoucích dílů God of War bude trpaslík Sindri. Pro někoho to možná bude šokující informace, ale faktem zůstává, že Sindri nedokázal Atreovi odpustit. Viní jej totiž za smrt svého bratra Broka. Byl to právě Atreus, který v dobré víře přivedl do jejich domu mezi světy boha války Týra. Ten se později ukázal být pouhým špinavým trikem samotného Ódina, což vyústilo v poněkud zbytečnou Brokovu smrt.

Sindri i přesto, že v závěru hry Ódinovu duši navždy zlikvidoval, tak bohům jako takovým neodpustil, a to ani Kratovi ani Atreovi. Čistě teoreticky tak může Sindri najít vlastní šampiony nebo využít svých triků k tomu, aby oba hlavní protagonisty zlikvidoval. Vzpomeňme si ostatně na to, jak se Freya pokusila zabít hlavní postavy už v úvodu samotného Ragnaroku a až díky nejrůznějším vlivům si své rozhodnutí rozmyslela. Jak to bude, to ukáže až čas.

Poslední teorií, která je naší vlastní je fakt, že Kratos by se mohl stát jakýmsi zabijákem bohů. Něco podobného jsme mohli vidět ve filmu Thor: Láska jako Hrom, kdy se Gorra stal zabiják bohů, který se nebál postavit i těm nejsilnějším. Je dost možné, že tvůrci této motiv využijí i pro sérii God of War. V tuto chvíli můžeme jen těžko předpokládat, jaká konkrétní událost by Krata rozzuřila natolik, aby se vydal likvidovat veškeré bohy, kteří na celém světě jsou. Že by smrt Atrea? Kdo ví.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow