Kojima prý chystá Silent Hills a Metal Gear Solid

O hře Abandoned už jsme jednou psali. Nicméně veškeré informace okolo jsou ještě divočejší, než by se zdálo. Původně se předpokládalo, že hra bude novým Silent Hillem. Zdá se ale, že nás pro PlayStation 5 čeká návrat dvou absolutních legend. Dle všeho by se totiž mělo pracovat na hře Silent Hills, která byla kdysi zrušena společností Konami. Bude tedy využit původní koncept a na hře by měl pracovat Hideo KojimaNormanem Reedusem.

 

Úniky se k tomu vyjadřují takto:

„Konspirační teorie to trefily. Sony opravdu láká na Silent Hill hru. Jedná se opravdu o ten Silent Hills titul, co byl odhalen v roce 2014 a později OPUŠTĚN (Abandoned) v roce 2015. Sony využije jedno ze svých rozpuštěných in-house studií, BLUE BOX Game Studios, aby hru propagovalo skrze Augmented Reality aplikaci.“

Hideo Kojima nedávno představil režisérskou verzi hry Death Stranding. Mnoho fanoušků zarazila poněkud zvláštní scéna, kde se Sam Bridges schová do modré krabice, jako to kdysi dělal Solid Snake v sérii Metal Gear Solid. Podle posledních spekulací je ve vývoji rovněž Metal Gear Solid.

„Jsem si jistý, že ta upoutávka Death Stranding: Director’s Cut je záměrným lákáním na odhalení Metal Gear Solid, stejně jako je Abandoned lákáním na Silent Hill hru. Vím, že to působí zmateně, ale až uvidíte, jak Kojima obě věci propojí, bude to dávat lepší smysl. Fanoušci mohou očekávat novinky o jejich oblíbených sériích velmi brzo.“

 

Měly by se tak vrátit dvě ohromné legendy a hry budou exkluzivitou pro konzoli PlayStation 5. Jisté náznaky hovoří i o tom, že hry mohou být určitým způsobem propojeny. Oznámení má přijít v nejbližších dnech a je jasné, že pokud se to potvrdí, tak půjde o jedno z největších překvapení v herním průmyslu za poslední měsíce.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hrách Silent Hills a Metal Gear Solid, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.