Ve středu bude oznámena budoucnost série Silent Hill

Aktualizace k 17.10. 2022:

Už roky čekáme na to, zda dorazí nový titul ze série Silent Hill a zdá se, že mnohaleté čekání se blíží svému konci. Oficiální twitterový účet série Silent Hill totiž zveřejnil novinku o tom, že se dočkáme speciálního streamu, který je nazván Silent Hill Transmission. Ten proběhne už ve středu 19. října od 23 hodin.

silenthill

Předpokládá se, že nám bude ukázána budoucnost série Silent Hill. Podle zatím neověřených informací mají vznikat hned 4 hry. První z nich je plnohodnotné pokračování série Silent Hill. Druhou hrou by měl být remake Silent Hill 2, který je mezi fanoušky nesmírně populární a měl by vznikat ve studiu Bloober Team. Poté by měl být ve vývoji epizodický titul a poslední má být jakási demoverze, která by mohla být k dispozici už brzy. Ta nese název Silent Hill: Short Message a nedávno se objevila v databázi korejské ratingové komise.

Ve středu se konečně dozvíme, jaký bude návrat do městečka Silent Hill.


Aktualizace k 18.8. 9:55:

Titul Abandoned je v posledních týdnech díky podivné marketingové strategii trnem v oku mnoha hráčů. Mnoho indicií naznačuje, že by mělo jít o nový Silent Hill od Hidea Kojimy. Ostatně on sám na hru nenápadně poukazuje. Nyní však přichází magazín NME s informací, že studio BlueBox mu poskytlo kompletní popis děje a ukázalo více ze hry. Šéf studia Hasan Kahraman přiznává, že vše co dosud o hře vypustili bylo špatně a snad svou reputaci napraví plnohodnotným trailerem, který je údajně už na cestě.

Magazín NME tím naznačuje, že hra Abandoned tedy není Silent Hillem a nemá nic společného s Hideem Kojimou. Zdá se, že tato podivná záhada se nám plnohodnotně vyřeší až na GamesComu, kterého se má účastnit Hideo Kojima. Buď se tedy jedná o dobře promyšlený trik, anebo jde o zoufalý pokus malého studia na sebe upozornit za každou cenu.


Aktualizace k 16.8. 9:25:

Zatím stále není jasné, co je titul konkrétně zač. Autoři nás lákali na novou ukázku, které jsme se po průtazích dočkali. Ta však ukazuje to samé, co autoři vypustili předtím na Twitteru. Jde o krátký záběr na procházející nohy hlavní postavy. V traileru se však objevují ikonické dveře a stůl ze zrušeného Silent Hills. V teaseru hraje i podobná hudba, jakou je série proslavená. Vzhledem k tomu, že Hideo Kojima stále na svém Twitteru zmiňuje slova, která nějak souvisí se sérií Silent Hill a v jeho nedávných postech několikrát padlo slovo Abandoned, tak tušíme že pravda vyjde najevo už velmi brzy. Ostatně Geoff Keighley, který moderuje GamesCom Opening Night Live jej v poslední době velmi často komentuje a nenápadně láká na něco vzrušujícího.


Aktualizace k 11.8. 9:30:

Záhadná hra Abandoned nedává fanouškům spát a není divu. Poté, co byl znovu odložen její start skrze speciální aplikaci jsme se měli včera večer dozvědět více. Studio Blue Box lákalo krátkým teaserem (v něm fanoušci Silent Hill 2 poznávají hlavního hrdinu Jamese Sunderlanda) a ve 21 hodin mělo dojít k odhalení nových informací. To se ale nestalo. Hráčům na obrazovce svítil pouze text v němž tvůrci lákají na to, ať se do aplikace vrátí později. Studio následně na Twitteru přiznalo technické potíže a že na tom pracuje.

Jak se ale zdá, tak je vše pouze součástí marketingové kampaně. O Abandoned se nyní všude píše, hráči jsou sice rozhořčení, ale vzhledem k tomu, že zítra je to 7 let od vydání demoverze P.T. (Silent Hills) je dost možné, že se dočkáme odpovědi už brzy. Samotný patch, který studio údajně připravuje vždy prochází určitou certifikací od Sony a je tak nepravděpodobné, že by tvůrci vydávali jakýkoliv hotfix. Toto odhalení se zkrátka záměrně povést nemělo.


Původní zpráva:

O nové hře Silent Hill se v posledních týdnech žhavě spekuluje. Sony zatím mlčí a nechává fanoušky v napětí, ale určité indicie nasvědčují tomu, že se kultovní hra vrátí. Zejména proto, že malé studio Blue Box Game Studios chystá odhalení své hry skrze speciální aplikaci, a to už zítra. U studia je zvláštní to, že předtím žádnou hru nevytvořilo a nyní na své Abandoned láká netradičním způsobem. Zvláštní je, že i Sony jejich trailer poměrně dost propagovalo a známý vývojář Hideo Kojima (Death Stranding a zrušený Silent Hills) na Silent Hill nepřímo odkazuje.

abandoned

zdroj obrázku: BLUE BOX Game Studios

S další vlnou spekulací se objevil příspěvek na Instagramu od herce Normana Reeduse, který s Kojimou spolupracoval na Death Stranding, ale kdysi také na Silent Hills. Na krátké animaci je sám herec společně s králíčkem Robbiem, který odkazuje na hru Silent Hill 3. Náhoda? Nemyslíme si a už brzy se dozvíme, zda jde skutečně o nový Silent Hill, případně spekulovaný Metal Gear Solid remake nebo o zcela novou hru.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Silent Hill, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.