TOP 10 nejlepších her od Ubisoftu

Společnost Ubisoft funguje od roku 1986, kdy se nejprve starala o distribuci her od třetích stran. To se však v devadesátých letech změnilo a Ubisoft začal tvořit také své vlastní tituly. Tento úspěšný vydavatel stojí za sériemi, jako jsou Assassin's Creed, Far Cry, Rayman, Splinter Cell, Prince of Persia a další. My jsme se ponořili trochu do historie a vybrali jsme TOP 10 nejlepších her od Ubisoftu za poslední dvě dekády. Souhlasíš s námi?

Assassin's Creed 2

První Assassin's Creed změnil pohled na akční hry. Druhý díl v roce 2009 se však vrátil s ještě lepším hrdinou a mnoha novinkami, které zásadně vylepšily hratelnost. Italský mladík Ezio Auditore se v 15. století postaví vrahům své rodiny a jeho hon jej zavede až do samotného bratrstva asasínů. Jak sám však později zjistí, tak jeho činy povedou k záchraně nejen Itálie, ale celého lidstva.

Assassin's Creed 4: Black Flag

Assassin's Creed se v následujících letech stal obrovským kultem a rovněž velkým herním zážitkem. Čtvrtý díl v roce 2013 však překvapil svým zasazením. V Karibiku se totiž můžeš prohánět s pirátem Edwardem Kenwayem, který bojuje proti britskému a španělskému impériu. Jeho cílem je společně s ostatními piráty založení Republiky pirátů.

Naprosto úchvatná hratelnost v kombinaci s dokonalými námořními bitvami. Čtvrté Assassin's Creed nabídlo opravdový dojem z nefalšovaného pirátství!

Far Cry 3

Far Cry 3 vyšel v roce 2012 a stal se naprostým hitem. Parta mladých lidí si vyrazí na dovolenou k prosluněným ostrovům Rook Islands, kde je však napadnou jednotky místního diktátora. Byl to právě jeden z jeho sluhů Vaas Montenegro, který hru udělal nevyzpytatelnou. Jeho psychické šílenství se doslova podepsalo na celkovém ztvárnění hry.

Šlo o výbornou ukázku toho, jak může vzniknout střílečka s poměrně kvalitním příběhem a velkou mapou v podobě ostrovů. Dokážeš zachránit sebe a své přátele?

Far Cry 5

Far Cry 5 to měl velmi těžké. Série už využila mnoho zajímavých prostředí, ale nakonec se výběr povedl tak jako nikdy. Americký venkov v Montaně si užívaly miliony hráčů po celém světě. Boj proti fanatickému kultu Josepha Seeda dokázal opravdu zaujmout. V roce 2018 šlo o jednu z nejpodařenějších her.

Mapa nabízela krásné prostředí amerického venkova, kde Tě slepí následovníci Seedovy rodiny nenechali na pokoji. V Hope County to byl doslova nářez!

Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands byla skutečnou lahůdkou pro všechny hráče, kteří mají rádi vojenské taktické akce a rozsáhlé možnosti toho, jak misi zdolat. Členové jednotky Ghost se vydávají do Bolívie, kde musí zlikvidovat místní drogový kartel. Území, na němž se hra odehrává je doslova ohromné a nabízí mnoho místních usedlostí, vil, měst a základen k obsazení. V kooperaci ve více lidech jde o vynikající zábavu.

Mario + Rabbids Kingdom Battle

Houbové království zažilo další útok, a to tentokrát od bláznivých ubisoftích králíků. Vzájemná kooperace Nintenda a Ubisoftu přinesla v roce 2017 jednu z nejlepších tahových her vůbec. Mario se svými přáteli se vydává napříč Houbovým královstvím, aby zde nastolili pořádek a mír a zbavili jej všudypřítomných králíků.

Naprosto geniální tahová záležitost uhranula více než 2 miliony majitelů konzole Nintendo Switch. Jen škoda, že hra vyšla pouze na této konzoli.

Prince of Persia: Warrior Within

Prince of Persia: Warrior Within je nejstarší hrou z našeho výběru. Vyšla totiž v roce 2004, ale dodnes na ni vzpomínají fanoušci série Prince of Persia. Zcela nepochybně se jedná o nejlepší díl, v němž se princ musí postavit monstru zvanému Dahaka. To je strážcem veškerého času a bytí a ani za mák se mu nelíbí, že v předešlém díle princ změnil svůj osud.

Tvým úkolem tak je zajistit, aby princ dokázal Dahaku porazit, a přitom tě čekají hromady střetů s různými nepřáteli. Hra obsahuje celou řadu různých komb a bojových pohybů, což ji řadí mezi nejlepší akční hry, jaké kdy vůbec vznikly.

Rayman Legends

Rayman Origins ukázal, že série snesla změnu do jiného žánru. Titul se změnil z klasické 3D adventury na 2D hopsačku, ale naprosto originální. Rayman Legends v tomto duchu pokračoval. Vynikající úrovně, kdy je každá naprosto unikátní a specifická. Zejména rytmické mise si ukradly velkou část popularity. Navzdory velkému úspěchu to ale vypadá, že se dalšího dílu jen tak nedočkáme. Původní tvůrce Michel Ancel už u Ubisoftu nepracuje a nevypadá to, že by se na dalším díle pracovalo.

Splinter Cell: Blacklist

Sam Fisher se dočkal v roce 2013 další velké mise. Jeho úkolem je zastavit organizaci, která si říká Inženýři. Ta prahne po tom, aby vláda USA odvolala své vojáky ze zahraničních misí. Nicméně, co se fanouškům příliš nelíbilo byl fakt, že hlavní postavu mluví poprvé jiný dabér. Avšak na hratelnosti to nijak neubralo a některé mise patří k tomu nejlepšímu, co jsme zatím v sérii viděli. Bohužel pro většinu hráčů je smutným faktem, že od té doby se na další Splinter Cell jen marně čeká.

Watch Dogs

Watch Dogs vyrazilo všem dech na E3 2012. Hra pak vyšla o dva roky později a jednalo se o vynikající simulátor městské akce, který však byl okořeněn ještě prvky různého hackování a využívání okolního prostředí. Aiden Pearce se prohání Chicagem a bojuje za pomoci svého telefonu s nadnárodním korporátem. Watch Dogs bylo skvělou alternativou ke klasickým dílům GTA.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow