Kde by se mohl odehrávat další díl Assassin's Creed?

Minulý rok jsme se opět po delší pauze dočkali pokračování série Assassin's Creed. Podtitul Valhalla jasně naznačil a naplnil proroctví o tom, že se dočkáme vikingského dobrodružství. Ačkoliv se Valhalla nevyhnula některým stereotypům z minulosti, tak šlo o skvělé pokračování, které by si měl zahrát každý fanoušek série, a to díky příběhu a skvělé postavě Eivora.

Jenže je tu rok 2021 a my můžeme pomalu vyhlížet další titul. Zatím víme pouze to, že Ubisoft by měl hráčům dodat další díl Assassin's Creed ještě letos. Předpoklad je takový, že hra vyjde opět na podzim v hlavní sezóně. Nejspíše tedy v průběhu listopadu. O dalším díle se nyní hutně spekuluje. Valhalla zatím žádná vodítka nedala a její příběhová linka neprozrazuje historické zasazení.

Vybrali jsme 10 zajímavých období, která by mohla být využita v dalším pokračování této ságy. Uvidíme, zda se to nakonec vyplní. Odhalení nového dílu se dá odhadovat zhruba na květen či červen, pokud se opět uskuteční E3.

Americká občanská válka

Mnoho hráčů bylo nespokojeno s tím, jak vypadala hra Assassin's Creed 3. Jenže je tu také velká skupina těch, kteří tvrdí, že by hra mohla být mnohem lepší, kdyby se zabývala událostmi, které byly až po Assassin's Creed 3. Konkrétně šlo o Americkou občanskou válku, kdy proti sobě stál Sever a Jih. V takovém konfliktu by se určitě Templáři s Assassíny neztratili.

Islámský zlatý věk

První Assassin's Creed se odehrával na území současného Izraele a Sýrie. Jelikož se děj odehrával ve 12. století, tak svým způsobem tento titul tuto éru již ozkoušel. Zlatý věk Islámu je datován mezi 8.-13. stoletím našeho letopočtu. Ve své době tyto země zažívaly velký ekonomický, vědecký, kulturní a medicínský rozkvět. Nutno podotknout, že Bagdád byl v té době největším městem na Zemi. Co se týče dalšího Assassin's Creed, tak by se zde dalo výborně zužitkovat zkušeností autorů s prvním dílem ságy a nabídnout rozsáhlé možnosti boje s mečem.

Malijská říše

Malijská říše je poněkud méně známá v rámci běžné výuky dějepisu, a právě proto by se mohlo jednat o ideální zasazení dalšího titulu Assassin's Creed. Mezi lety 1200 až 1500 vznikla Malijská říše, které se žádná z dalších afrických nemohla rovnat. Zasazení do této éry by bylo velmi zajímavé a netradiční, neboť jsme jej v jiné hře zatím neviděli. Afriku samotnou tvůrci v Assassin's Creed sérii zatím využili pouze v díle Origins.

Mezopotámie

Pokud by si tvůrci série vybrali Irák, Sýrii a Turecko, ale posunuli se do období 4. a 3. tisíciletí před naším letopočtem, tak bychom se mohli podívat do Mezopotámie. Šlo o jakousi kolébku naší civilizace. Pro tuto civilizaci je typické otroctví, ale také několik set tehdejších bohů, které obyvatelé uctívali. Společně s hlavním hrdinou bychom mohli prozkoumat jeden ze sedmi divů světa, kterými byly Visuté zahrady Semiramidiny. Dle všeho byly zahrady zásobovány vodou, která tekla dolů po hradbách.

Incká říše

Dalším zajímavým obdobím v sérii Assassin's Creed by mohla být Incká říše. Její největší prosperita je známa zhruba v letech 1438-1533. Rozkládala se na území Kolumbie, Ekvádoru, Peru, Chile, Bolívie a Argentiny. Šlo o největší indiánskou říši amerického kontinentu. Koncem 16. století ji však zlikvidovali španělští dobyvatelé. Nejznámějším pozůstatkem po této říši je jednoznačně skalní město Machu Picchu.

Mongolská říše

Mongolská říše byla druhou největší říší v dějinách lidstva. Existovala ve 13. a 14. století. Pod vládou Mongolské říše tehdy žilo více než 100 milionů lidí. V rámci Assassin's Creed bychom se tak mohli podívat do této ohromné říše, kterou tehdy sjednotil Čingischán. Ostatně nedávný titul Ghost of Tsushima dokonale ukázal, jakými nájezdníky Mongolové byli.

Období tří říší

Jde o epochu čínských dějin, která se odehrála mezi roky 220-280 př. n.l. Popisuje velké boje mezi jednotlivými říšemi, které nakonec vyústili ve sjednocení celé země pod říší Ťin. Toto období je velmi hojně využíváno v popkultuře filmové i videoherní. Rozhodně by bylo zajímavé se v Assassin's Creed podívat do tehdejších bojů.

Mughalská říše

Velmi zajímavým obdobím by mohla být také Mughalská říše, která byla státním útvarem na území Indického subkontinentu, převážně v dnešní Indii. Její působení se datuje do období 1526-1858. Toto zasazení by mohlo být zajímavé pro velkou spoustu hráčů, neboť jsme se s ním setkali ve hrách jen velmi sporadicky. Z této říše pocházel Henry Green z Assassin's Creed: Syndicate.

Období Sengoku

Ghost of Tsushima nám ukázala, jak úchvatná je japonská kultura a Období Sengoku by bylo ideální pro to, abychom se do Japonska v rámci Assassin's Creed série podívali. Toto historické období se datuje od poloviny 15. století až do 17. století. Šlo o období neustálých sociálních převratů, politických intrik a neustálého válečného konfliktu mezi mnoha stranami.

Aztécká říše

Posledním z námi zvolených zasazení je pak Aztécká říše. Jedná se o státní útvar, který existoval těsně před příchodem Kryštofa Kolumba do Ameriky. Rozkládal se na území MezoamerikyMexika. Aztécká říše vybudovala velké množství zajímavých staveb a měst v období od 1428-1521. Aztékové velmi věřili svému rozmanitému božstvu a byli také solidními válečníky.

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow