Ve vývoji je MMORPG ze světa Horizonu

Jak se zdá, tak nás do budoucna čeká velmi zajímavý titul od společnosti Sony. Ta by údajně měla spolupracovat se společností NCsoft na novém MMORPG titulu ze světa Horizonu. Informaci přinesly jihokorejské zpravodajské weby s tím, že by za hrou měli stát autoři her Lineage či Guild Wars. Tentokrát však půjde o značku pro masové publikum. Horizon je jednou z velmi populárních značek po celém světě a Sony aktuálně hledá cesty, jak co nejvíce prorazit v rámci live service her.

Titul by měl být vyvíjen pod kódovým názvem Project H. Na titul totiž odkazuje firma v inzerátech a shání na něj nové vývojáře. NCsoft nyní trpí náporem dotazů, které nemůže z logických důvodů potvrdit ani vyvrátit. Rovněž Sony se odmítá k těmto informacím vyjádřit, ale její nedávná prohlášení dávají tušit, že některé populární značky dostanou i rozsáhlejší multiplayerové live service hry. Příkladem budiž dlouho spekulovaný online titul ze světa The Last of Us.

Další dohady se vedou ohledně toho, zda by hra využívala engine Decima, který využili autoři z Guerrilla Games či nikoliv. Samotná Guerrilla měla už dříve zájem o to, aby vzniknul multiplayerový kooperativní titul, ale nakonec z toho sešlo a nepodařilo se kooperaci naroubovat ani do jednoho z hlavních dílů. S největší pravděpodobností se NCsoft rozhodne pro nějaké vlastní řešení. Výjimka by mohla nastat ve chvíli, kdy by hru vyvíjeli za pomoci vývojářů z Guerrilla Games a NCsoft by nakonec nebyl hlavním studiem.

 

Stále se také spekuluje o tom, že se časem dočkáme vylepšené verze prvního dílu pro konzoli PlayStation 5, ale zde si musíme počkat na oficiální potvrzení od Sony. Horizon Zero Dawn vyšel v roce 2017 pro PlayStation 4 a o 3 roky později se dostal i na PC. V únoru letošního roku vyšlo pokračování s podtitulem Forbidden West.

Aktuálně se chystá hra Horizon Call of the Mountain, které vyjde pro PlayStation VR2. Rovněž se chystá také seriálová adaptace. Seriál vznikne ve spolupráci se streamovacím gigantem Netflix. Zatím je ale daleko k tomu, abychom se o projektu mohli dozvědět něco více. Podle dosavadních informací by však mělo jít o prequel k celé sérii.


Pokud chceš mít zprávy nejen o MMORPG hře ze světa Horizonu, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.