Star Wars Eclipse bude jiné než předchozí hry

Francouzské studio Quantic Dream má za sebou úspěšné tituly jako Heavy Rain, Beyond: Two Souls a Detroit: Become Human. Od posledního projektu uběhly již 4 roky a fanoušci s napětím očekávají novinky, které toto studio připravuje. O jedné však už nějakou dobu víme. Tou je hra Star Wars Eclipse. Šéf studia David Cage potvrdil, že jde o zatím nejambicióznější projekt celého studia.

Rovněž autor scénáře potvrzuje, že Star Wars Eclipse bude naprosto odlišné od Detroitu. Mnoho hráčů se totiž obávalo, že by hra mohla být doslova přeskinovaným Detroitem. Toho se prý nemusíme obávat, a i když se toho autoři hodně naučili při vývoji předchozích her, tak můžeme očekávat naprosto nový a svěží zážitek.

 

Co se týče možnosti pracovat na Star Wars, tak Cage tvrdí, že to byla velmi nečekaná příležitost a oproti jiným hrám ke hře neměl dopředu připravený scénář. To znamená, že jej začal tvořit až na základě dohody. Sám David Cage je prý velkým fanouškem Star Wars a první film viděl ve svých 8 letech, díky čemuž dobře vnímá, jak Star Wars výrazně změnily a ovlivnily popkulturu. Autoři to berou jako splněný sen, že se mohou podílet na této globální značce a mít možnost ji vyprávět pomocí vlastního příběhu.

“Je to poprvé, co pracujeme na značce, ale přistupujeme k ní se stejnou vášní, jako by to byla naše vlastní značka. A když se nám naskytla potenciální příležitost podílet se na takovém monumentu popkultury, bylo to jako splněný sen. Takže jsme neváhali ani sekundu a prostě jsme do toho skočili,” uvedl Cage. Je to opravdu velmi vzrušující projekt. A je to rozhodně nejambicióznější projekt našeho studia,” uvádí šéf studia.

Nyní to bude rok, co byla hra Star Wars Eclipse představena na akci The Game Awards 2021. Zatím jsme z ní viděli pouze jeden trailer, který ale bohužel nenabízí konkrétní gameplay. Star Wars Eclipse bude akční hrou, která nabídne několik hratelných postav a jak je u studia zvykem, tak se dočkáme i větvícího se příběhu. Děj hry se má odehrávat přibližně 200 let před událostmi filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Zatím není stanoveno konkrétní datum vydání, ale poslední spekulace naznačovaly, že se tak stane okolo roku 2027.


Původní zpráva:

Nyní k nám doputovala poměrně nečekaná zpráva. Studio Quantic Dream je známo dlouholetou spolupráci se Sony, kdy pro konzole PlayStation připravovala exkluzivní hry. Těmi byly například Heavy Rain, Beyond: Two Souls či Detroit: Become Human.

Spolupráce se Sony byla před nějakou dobu ukončena a studio si jde vlastní cestou. Aktuálně to vypadá, že připravuje zcela novou Star Wars hru. V tomto případě by šlo o zajímavé spojení. Quantic Dream patří mezi mistry příběhových adventur.

Začátkem roku bylo oznámeno, že EA přichází o exkluzivitu, co se týče Star Wars her a zatím víme, že se připravuje remake hry Star Wars: Knights of the Old Republic. Zároveň pracuje Ubisoft na velké open-world hře z tohoto univerza.

 

Informaci o tom, že Quantic Dream pracuje na nové Star Wars hře přinesl youtuber Gautoz a navíc ji potvrdil i známější Insider Tom Henderson.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Star Wars od Quantic Dream, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.