Film Gran Turismo nabírá posily

O tom, že se chystá filmová verze populární závodní série Gran Turismo, se už nějakou dobu ví. Nyní přichází magazín The Hollywood Reporter s novými informacemi o tomto snímku. Díky exkluzivnímu článku nyní víme, že si ve filmu zahraje Djimon Hounsou, který hrál například ve filmech Strážci Galaxie, Krvavý diamant nebo Ostrov. Hounsou má na kontě 2 nominace na Oscara, a to za filmy Krvavý diamant a In America.

Rovněž se ve filmu objeví také členka dívčí skupiny Spice Girls, a to Geri Halliwell. Tato volba je poněkud zvláštní, neboť její herecké zkušenosti jsou naprosto minimální, ale svůj podíl na její účasti může mít fakt, že je vdaná za Christiana Hornera, který momentálně šéfuje stáji F1 Red Bull Racing.

Dál se ve filmu objeví Orlando Bloom, David Harbour, Daniel Puig, Josha Stradowski a Thomas Kretschman, Archie Madekwe a Darren Barnett. O režii se postará jihoafrický režisér Neill Blomkamp. Ten má za sebou například District 9 nebo Elysium. Scénář mají na svědomí Jason Hall a Zach Baylin.

Půjde o adaptaci skutečného příběhu, kdy se jeden z mladých hráčů hry Gran Turismo skutečně stal profesionálním závodníkem. Madekwe si zahraje hlavní postavu, David Harbour by pak měl mít jakousi roli staršího mentora. Hounsou a Halliwell mají být rodiči hlavního hrdiny.

Snímek má premiéru stanovenou na 11. srpna 2023. Výkonným producentem filmu je pak Kazunori Yamauchi, který je duchovním otcem celé série na PlayStationu.

Závodní série Gran Turismo vychází už od roku 1997 pro PlayStation a hlavní série má 7 velkých dílů a několik vedlejších. Prodalo se už více než 85 milionů kopií a jde o jednu z nejúspěšnějších značek pro PlayStation. Soutěž GT Academy probíhala v letech 2008-2016, kdy skuteční jezdci poměřovali své schopnosti a při úspěšném vítězství dostali možnost stát se skutečnými závodníky. GT Academy se zúčastnilo přes 5 milionů hráčů a celkem 22 z nich dostalo možnost si vyzkoušet skutečné závody. Jen pár z nich, ale pokračovalo v závodění delší dobu.

 

Gran Turismo je jedním z mnoha filmů, které Sony hodlá adaptovat z populárních videoher. V tuto chvíli se ví o tom, že se připravují ještě filmy Ghost of Tsushima a Days Gone. Seriálovou podobu mají dostat God of War, Twisted Metal a The Last of Us. Poslední jmenovaný seriál má již premiéru stanovenou na 15. ledna 2023 na HBO.


Pokud chceš mít zprávy nejen o filmu Gran Turismo, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.