Seriál God of War vznikne u Amazonu

Mluvilo se o tom už delší dobu, ale nyní je vše oficiálně, a to zřejmě i díky fenomenálnímu úspěchu hry God of War: Ragnarok. Seriál God of War dostal zelenou na streamovací platformě Prime Video od společnosti Amazon. Vedoucím projektu bude Rafe Judkins (The Wheel of Time). Scénář si vezme na starost dvojice Mark Fergus a Hawk Ostby (Children of Men, Iron Man či The Expanse). Producentem seriálu pak bude Cory Barlog.

„God of War je značka založená na postavách, a která, jak věříme, zaujme naše diváky po celém světě jak svými rozsáhlými a pohlcujícími světy, tak bohatým příběhem. Jsme poctěni, že se můžeme podílet na dobrodružství při objevování mytologie God of War tak významným způsobem společně se společnostmi Sony Pictures Television, PlayStation Productions a Santa Monica Studio“, prohlásil k oznámení Vernon Sanders z Amazon Studios.

„God of War je jednou z nejoceňovanějších značek PlayStationu, takže jsme nadšeni, že můžeme ve spolupráci se Sony Pictures Television a Amazon Studios přiblížit naši milovanou sérii fanouškům a novým divákům odvážným a autentickým způsobem,“
okomentoval tuto příležitost Asad Qizilbash, který je aktuálním šéfem PlayStation Productions.

 

Zatím bohužel není známo, jaký přesně bude mít seriál příběh, ale s největší pravděpodobností se bude inspirovat novodobou sérií ze severské mytologie. To by znamenalo, že se nám představí nejen seriálový Kratos, ale také jeho syn Atreus a společně se postaví všem severským bohům, pokud to bude potřeba.

My pouze připomeneme, že už 15. ledna odstartuje na HBO Max seriál The Last of Us. Z produkce PlayStationu se také ví o seriálu Twisted Metal (Peacock) a Horizon (Netflix). Co se týče přímo filmové tvorby, tak vzniká scénář k filmu Ghost of Tsushima.


Pokud chceš mít zprávy nejen o seriálu God of War, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.