Souhrn z The Game Awards 2022

Letošní The Game Awards máme úspěšně za sebou, a tak si pojďme shrnout, jak to vlastně celé dopadlo a která nová oznámení se naplnila. V posledních týdnech se vedlo mnoho spekulací o tom, co vlastně na TGA 2022 a některé z nich se skutečně vyplnily.

Death Stranding 2

Asi největší novinkou, leč trochu očekávanou je Death Stranding 2. Hideo Kojima hru zatím označuje jako DS2 s tím, že název by se ještě mohl změnit. Death Stranding 2 přivádí na scénu starého známého Sama, kterého opět hraje Norman Reedus. Vrací se i Fragile, kterou hraje herečka Léa Seydoux a klíčovou roli bude mít herečka Elle Fanning. V traileru se objevuje i Troy Backer, takže uvidíme, kam nás nové dobrodružství zavede. Titul zatím nemá stanovené datum vydání, ale zatím víme, že dorazí na konzoli PlayStation 5.

 

Star Wars Jedi: Survivor

O pokračování populárního Star Wars Jedi: Fallen Order se také spekulovalo delší dobu. Opět se vrátíme do role Cala Kestise, a to 5 let po událostech prvního dějství. EA nabídlo první trailer, který potvrzuje, že titul dorazí už 17. března 2023. Star Wars Jedi: Survivor vyjde na PlayStation 5 a Xbox Series X.

 

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty

V tomto případě se nejedná o celý nový titul, ale pouze o rozšíření do hry Cyberpunk 2077. To nabídne nový příběh a vezme nás do dosud neprozkoumaných lokací Night City. Důležitou postavou tu bude Idris Elba, který rovněž slíbil, že se dočkáme brzy. Nic bližšího ale známo není.

 

Final Fantasy XVI

Final Fantasy XVI je jednou z nejočekávanějších exkluzivit pro PlayStation 5 a nyní už víme, že dorazí 22. června 2023. Autoři hry dodávají, že titul přinese klíčový herní prvek, kterým jsou obrovská monstra, jež budou hráči moci ovládat a bojovat skrze ně.

 

Diablo IV

Activision Blizzard nakonec neudržel překvapení na uzdě a datum vydání uteklo pár dní předem. Nicméně Diablo IV definitivně vyjde 6. června příštího roku, takže se máme na co těšit. Vydán byl i zcela nový trailer. Dokážeme si s démonkou Lilith poradit?

 

Crime Boss: Rockay City

Název této hry vám asi v prvopočátku nic neřekne, ale jde o velké překvapení, neboť na hře pracuje české studio InGame Studios v Brně. Studio vede Jarek Kolář a sekundují mu veteráni české scény, kteří se podíleli na hrách jako Vietcong, Mafia a dalších. Titul bude akční střílečkou z pohledu první osoby. Hlavního hrdinu zde hraje Michael Madsen, který je velkým oblíbencem Quentina Tarantina. Dále ve hře vystoupí Danny Trejo, Danny Glover, Kim Basinger, Michael Rooker, Vanilla Ice a také Chuck Norris. Vše se bude odehrávat v 90. letech minulého století na Floridě. Titul dost připomíná legendární GTA: Vice City. Na PC hra dorazí už 28. března a na konzolích se objeví později v roce 2023.

 

Horizon Forbidden West: Burning Shores

Potvrdilo se také příběhové rozšíření pro akční titul Horizon Forbidden West, který vyšel začátkem letošního roku a poněkud překvapivě si neodnesl ani žádnou cenu. Už 19. dubna 2023 se hlavní hrdinka Aloy vydá do trosek Los Angeles. Rozšíření naváže na konec samotné hry a doplní některé příběhové linky a setkáme se tu také s novými monstry. Je důležité zmínit, že rozšíření Burning Shores vyjde pouze pro PlayStation 5. Hráči na PlayStation 4 se dodatku bohužel nedočkají.

Mezi další oznámené či ukázané hry patří Horizon Call of the Mountain pro PlayStation VR2, Armored Core VI Fires of Rubicon, Warhammer 40,000: Space Marine 2, Banishers: Ghosts of New Eden, Tekken 8, Street Fighter 6, Hades II, Suicide Squad: Kill the Justice League, Judas, Transformers: Reactivate, Crash Team Rumble, Nightingale, The Lords of the Fallen, Company of Heroes 3 nebo Remnant II.

Hrou roku se navzdory silnému God of War: Ragnarok nakonec stal RPG titul Elden Ring. Navzdory tomu je však Ragnarok titulem, který za rok 2022 posbíral nejvíce cen.

Hra Roku: Elden Ring

Nejlepší herní režie: Elden Ring

Nejlepší příběh: God of War: Ragnarok

Nejlepší výtvarná stránka: Elden Ring

Nejlepší hudba: Bear McCreary – God of War: Ragnarok

Nejlepší audio design: God of War: Ragnarok

Nejlepší herecký výkon: Christopher Judge – God of War: Ragnarok

Hra s přesahem: As Dusk Falls

Nejlepší hra s průběžným vývojem: Final Fantasy: XIV Online

Nejlepší nezávislá hra: Stray

Nejlepší debut nezávislé scény: Stray

Nejlepší VR/AR hra: Moss: Book II

Inovace v přístupnosti: God of War: Ragnarok

Nejlepší akční hra: Bayonetta 3

Nejlepší akční adventura: God of War: Ragnarok

Nejlepší RPG: Elden Ring

Nejlepší bojovka: Multiversus

Nejlepší rodinná hra: Kirby and the Forgotten Land

Nejlepší sportovní/závodní hra: Gran Turismo 7

Nejlepší simulace/strategie: Mario + Rabbids Sparks of Hope

Nejlepší multiplayerová hra: Splatoon 3

Nejočekávanější hra: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Nejlepší adaptace: Arcane (League of Legends)


Pokud chceš mít zprávy nejen o akci The Game Awards, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.