S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl poběží na Unreal Engine 5

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl přináší zajímavou novinku, která potěší veškeré gurmány do grafických požitků. Jedním z nich bude dozajista i S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl. Starý engine X-Ray z předchozích dílů byl nahrazen novým Unreal Engine 5.

stalkerunreal

zdroj obrázku: GSC Game World

Pokračování kultovní postapokalyptické hry bude tak první velkou hrou, která naplno využije nový Unreal Engine 5. Už první ukázka nám naznačila, že titul bude graficky úchvatný. Na Twitteru a Discordu vyšel skutečně originální příspěvek, který to potvrzuje:

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl — jedna; S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky — dva; S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat — tři; S.T.A.L.K.E.R.: 2 Heart of Chernobyl — čtyři. Unreal Engine — pět.“

K tomu byl přiložen i screenshot na kterém je vidět větev a betonová stěna. Ten demonstruje, jak skvěle hra vypadá a jakou má vysokou míru detailů. Znám je také vydavatel hry, kterým bude Koch Media a o českou distribuci se postarají společnosti Playman a Comgad. Zatím není jasné, zda S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl nabídne české titulky, ale není to zcela vyloučené. Ostatně předešlé tituly byly kompletně přeloženy.

 

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl vyjde 28. dubna pro Xbox Series X/S. Dle všeho jde o časovou exkluzivitu na 3 měsíci, pak se zřejmě dozvíme více o PlayStation 5 verzi.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.