FromSoftware připravuje další Souls hru pro PS5

Aktualizace k 16.8. 9:05:

Dnes se objevily další informace o nové hře studia FromSoftware, která má být exkluzivní pro PlayStation 5. Co se zatím nepodařilo odtajnit, tak je název, takže na ten si budeme muset ještě chvíli počkat. Onen leaker, který s informacemi přišel je Shpeshal Nick. Ten má svůj podcast XboxEra (což je v tomto případě poněkud paradoxní). Jeho zdroje hovoří o tom, že nová „Souls“ hra je opět velmi temná a spíše než nové Elden Ring, tak připomíná sérii Souls a Bloodborne.

bloodborne

zdroj obrázku: From Software

„Pokud jde o dohodu, je prakticky totožná jako u Bloodborne a Demon's Souls, protože Sony bude vlastnit značku, hra pak bude vyrobena studii FromSoftware a Sony XDev Japan, což je pozůstatek Sony Japan Studio. Na hře pracuje Miyazaki. Není to pokračování Bloodborne ani Demon's Souls, jde o kompletně novou značku."

Studio FromSoftware mělo před nějakou dobou pracovat také na hře ze série Armored Core. Její vývoj měl být však pozastaven, neboť postrádala jasný směr, jakým se má vydat. V současné době se tak studio zaměřuje na hry Elden Ring a novou hru pro PlayStation 5.

Nová hra by mohla být odhalena už ve čtvrtek v rámci State of Play (Sony jej však zatím nepotvrdila) nebo poté na GamesComu, který začne 25. srpna velkou dvouhodinovou show.


Původní zpráva:

Studio From Software je známé svou kreativitou ohledně náročných RPG. Mají za sebou Demon's Souls, sérii Dark Souls, Bloodborne, Sekiro: Shadows Die Twice a na leden se chystá vydán hry Elden Ring. Nové informace hovoří o tom, že stejně jako před lety udělalo exkluzivně pro PlayStation 4 hru Bloodborne, tak se připravuje nová exkluzivní „Souls“ hra pro PlayStation 5.

Stejný zdroj, který nedávno vyzradil rozšíření Iki pro Ghost of Tsushima tvrdí, že From Software zůstává nadále blízko Sony z hlediska partnerství a připravuje pro ně nový titul v tradičním duchu Souls her. Fanoušky by určitě velmi potěšilo, pokud by šlo o Bloodborne 2, ale podle všeho se jedná o zcela jiný, a tedy i nový titul.

Před pár lety se spekulovalo o titulu s kódovým označením Phantom Wail, který se měl inspirovat mayskou a aztéckou tématikou. Je tedy dost možné, že právě on bude novým titulem od From Software. Oznámení by mělo přijít 19. srpna na akci State of Play.

 

Insider doplňuje, že se také pro PlayStation 5 chystá nový Wipeout pro PS VR2. Hra je však teprve na počátku vývoje.


Pokud chceš mít zprávy nejen o nové hře od From Software, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.