Detaily o remaku prvního Zaklínače

Řada fanoušků po celém světě se těší na remake prvního Zaklínače, který byl nedávno představen. Původní hra vyšla v roce 2007 pouze na PC platformě, ale v našich končinách zaznamenala skutečně výrazný úspěch. Velkou měrou se o to zasloužil i velmi zdařilý český dabing. CD Projekt RED se rozhodl vydat cestou jistoty a nabídne nám kompletní remake, který přinese pochopitelně i herní novinky.

Dopředu se máme připravit na to, že remake ještě nějakou dobu nevyjde, což znamená, že je teprve na začátku vývoje, a tak trochu studio podezříváme o pouhém začátku vývoje. Nicméně se ukázalo, že remake bude připravovat studio Fool’s Theory. To je známo svými hrami Seven, Baldurs Gate 3 a Outriders. V tomto případě tak půjde o jejich vůbec první remake.

Hra má být jakousi reimaginací. Rozhodně se tak nestane, že bychom dostali výsledek 1:1 převedený do stejné grafiky. Změny dozná nejen interface, ale i prostředí, boj a mnoho dalšího. Nejvíc by se hra měla podobat hře Zaklínač 3: Divoký hon. Oproti původní verzi se tak budeme moci těšit na open-world. Tehdejší hra byla pouze shlukem jednotlivých lokací, po nichž se mohl Geralt prohánět.

Dá se očekávat, že příběh bude o něco více rozšířen a pak zejména o vedlejší úkoly a aktivity. Veškeré informace nevypluly standardní cestou, ale dostaly se ven díky speciální prezentaci, kterou studio CD Projekt RED připravilo pro investory a která shrnuje třetí kvartál roku 2022. CD Projekt se v ní zmiňuje o mnoha projektech. Jedním je next-gen verze Zaklínače 3, již vydaná next-gen verze Cyberpunku 2077 a jeho chystaném DLC, projekt Orion či anime seriál Edgerunners.

Zpráva se však zmiňuje i o hře Hadar, která má být novou značkou. Zaklínač je tu kromě remaku zmíněn i jako Canis Majoris, což je kódové označení nové trilogie, z níž jako první vyjde čtvrtý Zaklínač. Posledním je neznámý projekt Sirius, který připravuje studio The Molasses Flood. Doufejme, že čekání na tento remake bude stát za to.

Ještě připomeneme, že 14. prosince vyjde next-gen verze hry Zaklínač 3: Divoký hon, která bude pro všechny majitele původní hry zdarma.


Původní zpráva:

Dlouho očekávaný okamžik všemi fanoušky Zaklínače konečně nastal. Byla nám představena next-gen edice hry Zaklínač 3: Divoký hon (The Witcher 3: Wild Hunt). Jak už CD Projekt avizoval dopředu, tak hra bezplatný upgrade do 7 let starého hitu vyjde už 14. prosince. Název updatu napovídá, že se jedná především o důležitý update pro současnou konzolovou generaci. PlayStation 5 a Xbox Series X/S se tak mohou těšit na dva režimy zobrazení. Jeden nabídne oblíbených 60fps a různá grafická vylepšení oproti původní verzi hry. Druhý režim pak nabídne pochopitelně 30fps, ale s výrazně vyšší mírou detailů.

 

Nechybí podpora 4K rozlišení a ray-tracing. Navíc bude hra vybavena speciálním Photo režimem, který umožní zachytit její krásy v plné parádě. Geralt z Rivie také plnohodnotně využije podporu Dualsense ovladače u konzole PlayStation 5, tedy adaptivní spouště a haptickou odezvu. Díky SSD diskům bude umožněno bleskové načtení hry, což bude příjemnou změnou, zejména oproti zcela původním verzím hry.

Autoři také dopředu mluvili o speciálním obsahu s tématikou seriálového Zaklínače. Bude se jednat o speciální quest. Zatím nejsou známé přesné detaily o co půjde, ale údajně to má být velké překvapení pro všechny fanoušky.

Souhrnné informace o next-gen updatu pro hru Zaklínač 3: Divoký hon:

  • Vizuální zpracování na konzolích PS5 a Xbox Series X odpovídá Ultra nastavení na PC
  • Plně integrovaný Photo režim
  • Možnost nastavit si kameru blíže Geraltovi, jako tomu je u God of War Ragnarok
  • Nové možnosti nastavení rychlé chůze a běhu
  • Vývojáři nově hru vybalancovali a zapracovali další menší změny v hratelnosti dle zpětné vazby od hráčů
  • Nové ovládací prvky pro sesílání znamení
  • Dvě grafická nastavení Performance (60fps a Quality (30fps + ray-tracing)
  • Bleskové načtení díky SSDčku při rychlém cestování
  • Mapa má nově filtr, takže je možné vypínat různé ikonky
  • Titulky je možné nově zvětšit
  • Můžete hru pozastavit během filmečku
  • Nový úkol inspirovaný seriálem Zaklínač od Netflixu
  • Nové meče, brnění a předměty
  • Podpora pro cross-save a cross progression napříč všemi platformami
  • Update bude zdarma a vyjde pro všechny platformy 14. prosince

Dlouho očekávané datum se blíží. Po mnoha měsících se konečně dozvídáme, že hra Zaklínač 3: Divoký hon (The Witcher 3: Wild Hunt) dostane next-gen update už 14. prosince. Next-gen verze tak dorazí za necelý měsíc a hráči ji dychtivě očekávají. Aby také ne, když Zaklínač 3 patří mezi nejoblíbenější RPG hry na světě. Dlouho to vypadalo s novou verzí poněkud nejistě, neboť původně ji vyvíjelo studio Saber, ale po odkladech a zklamáních se jí ujalo přímo studio CD Projekt, které vše dovedlo do finální podoby.

Autoři se pochlubili, že je vše připraveno k vydání a slibují, že v blízké době také proběhne speciální stream, kde by měla být hra představena v plné kráse. Zatím totiž není úplně jasné, jak významné ono vylepšení grafické stránky přesně je. Stream proběhne příští týden na Twitchi. Kromě vylepšené grafické stránky se dočkáme také mnohem rychlejších nahrávacích časů a nebude chybět ani podpora technologie ray-tracing. Všichni dosavadní majitelé hry dostanou update zcela zdarma.

„Pro ty, kdo hru ještě nevlastní, bude k dispozici next-gen verze – Zaklínač 3: Divoký hon – Kompletní edice – která bude zahrnovat všechna vylepšení, bezplatná DLC i příběhová rozšíření Srdce z kamene a O víně a krvi. Dostupná bude digitálně na PS5, Xboxu Series a PC, fyzická verze bude dostupná později,“ dodávají autoři.

Většina vylepšení se pochopitelně týká next-gen verzí konzolí, tedy PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Autoři dodávají, že update však přichystá pár novinek i pro hráče, kteří mají konzole PlayStation 4 a Xbox One. Dojde na několik specifických vylepšení, a navíc přibyde obsah ze seriálového Zaklínače od Netflixu. Konkrétní podoba těchto propojení by měla být známa právě v příštím týdnu, kdy proběhne stream věnovaný tomuto speciálnímu updatu.

 

Nezapomeňte si tedy 14. prosince poznačit do kalendáře, neboť svět Zaklínače bude lepší než kdy dřív. Sluší se ještě dodat, že kromě tohoto updatu studio CD Projekt RED pracuje také na novém Zaklínači, který poběží na Unreal Enginu 5, ale zatím o něm nejsou známé podrobnosti. Vedle toho má studio pracovat také na kompletním remaku prvního Zaklínače a dle jistých zdrojů na pokračování hry Cyberpunk 2077.


Aktualizace k 21.10. 9:50:

Studio CD Projekt nově oznámilo, že Zaklínač 3: Divoký hon a Cyberpunk 2077 to letos pro nové konzole nestihnou. Cyberpunk 2077 má update pro nové konzole v plánu na první čtvrtletí roku 2022. Zaklínač 3: Divoký hon se opozdí o něco více. Zatím má datum stanovené na druhé čtvrtletí roku 2022. Tedy dlouhých 7 let po vydání hry. Vývojáři údajně potřebují více času na dokončení hry. Doufejme, že už další odklady nenastanou.

cyberpunk

zdroj obrázku: CD Projekt RED

Aktualizace k 18.8. 16:45:

Patch 1.3 pro Cyberpunk 2077 je již online. Stačí svou herní kopii pouze aktualizovat.


Herní titul Cyberpunk 2077 patří mezi nejvyhledávanější hity v tomto roce. Stále se čeká na opravení některých chyb hry a zejména na next-gen patch. Studio CD Projekt nespí a pilně pracuje na tom, aby se hra dostala do optimálního stavu. Nyní se chystá vydání patche s označením 1.3, který by měl přinést zásadní opravy a úpravy hratelnosti. Dle posledních spekulací by mohl mít dokonce několik desítek GB.

Co se týče hratelnosti, tak byl vylepšen systém GPS a minimapa. Tentokrát na ní bude vidět více, než tomu bylo dosud a to i díky možnosti oddálit pohled. Při scéně v klubu bude upravena situace tak, aby se mnohdy "omylem" nestávalo, že někteří hráči skončí v kabince s opačným pohlavím, než bylo zamýšleno. Zásadní novinkou však bude změna perků. Nově totiž budete moci vyresetovat veškeré perky a ty následně poskládat jinak. Hráče to bude něco stát, ale dovolí mu to experimentovat se svou postavou.

 

Veškeré změny mají být představeny na dnešním streamu studia a mělo by také padnout finální datum ohledně vydání patche. Hovoří se také o tom, že se dozvíme, kdy dorazí bezplatná DLC a snad i next-gen patch pro nové konzole.

Pokud ještě nemáš svou kopii hry Cyberpunk 2077, tak si ji můžeš pořídit hned. Jakmile vyjde next-gen update, tak můžeš hru vylepšit pro svou novou konzoli bezplatně!


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Cyberpunk 2077, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.