Na remaku Metal Gear Solid se už pracuje

Aktualizace k 11.10 v 10:40:

Je tomu několik dní, co jsme se dozvěděli, že společnost Konami připravuje několik legendárních značek ke svému návratu. Jednou z nich má být i Metal Gear Solid. Původní díly by měly dostat HD remastery pro současnou generaci a jeden z dílů se dočká také kompletního remaku. Tím by měl být Metal Gear Solid 3: Snake Eater. To potvrzuje i programátor studia Shiyang Li. Ten na Linkedin profilu uvedl, že pracuje na remaku akční adventury, která nabídne špičkový vizuál a 4K rozlišení.

metalgearsolid3

zdroj obrázku: Konami

Jako hlavní studio u remaku je údajně studio Virtuos, které bylo založeno už v roce 2004 a pomáhalo jiným studiím s vývojem her. Konkrétně s Dark Souls Remastered, The BioShock Collection, The Outer Worlds, ale vypomáhalo i na velehitech jako Uncharted 4, Battlefield 1 či Horizon Zero Dawn.


Původní zpráva:

Už padlo mnoho spekulací na téma Silent Hill a Metal Gear Solid. Nyní přichází web Video Games Chronicle s informacemi, které vypadají poněkud reálněji. Co se týče Konami, tak to mělo takzvaně outsourcovat značky do dalších studií, aby vznikly plnohodnotné díly či remaky. Konkrétně jde o 3 různé série.

Těmi jsou Metal Gear, Silent Hill a Castlevania. Začněme u Metal Gear série. Studio Virtuous pracuje na remaku hry Metal Gear Solid 3 a rovněž vyjdou i další remastery předchozích titulů, aby byly hratelné na aktuální generaci konzolí.

Pokud jde o Castlevanii, tak tu si nechává Konami přímo u sebe a bude pracovat na její reimaginaci. Znamená to, že do budoucna dostane zcela novou tvář a série Castlevania: Lords of Shadow je nadobro uzavřena.

Jako posledním je tu Silent Hill. Fanoušci si už roky přejí plnohodnotný návrat série, ale zatím se tak nestalo. Poslední spekulace vedly k podivnému titulu Abandoned z kterého se zatím nevyklubalo zhola nic. Na značce má pracovat více externích studií, což dokonce nahrává tomu, že vzniká více titulů z tohoto hororového univerza. Aktuálně to vypadá, že studio Bloober Team, které stojí za The Medium připravuje nový díl a nejnovější spekulace hovoří o tom, že ačkoliv byl Hideo Kojima vyhozen z Konami, tak se svým studiem připravuje zcela nový Silent Hill.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hrách Metal Gear, Castlevania a Silent Hill, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.