Jaké hry byly k vidění na GamesComu 2021?

GamesCom 2021 je stále v plném proudu, ale to hlavní už máme za sebou. Šlo o akci GamesCom: Opening Night Live, kterou moderoval známý herní moderátor Geoff Keighley. Dočkali jsme se poměrně solidního množství ukázek z nově chystaných her. Vybrali jsme tak to nejzajímavější, co bylo k vidění a snad nás mrzí jen to, že jsme se nedočkali žádného většího překvapení.

Saints Row reboot

Jak už před GamesComem studio Volition lákalo, tak se skutečně vytasilo s rebootem série Saints Row. Tentokrát se podíváme do města Santo Ileso, kde budeme bojovat proti drogovým kartelům a různým gangům. Autoři se dušují, že nás čekají velké možnosti úpravy postav a vozidel. Saints Row dorazí už 25. února 2022 pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

 

Call of Duty: Vanguard

Nechyběly ani nové záběry ze hry Call of Duty: Vanguard, kde jsme se dočkali devíti minut gameplaye. V nich jsme se podívali do Stalingradu, kde řádila Polina Petrova, jež ztvárnila herečka Laura Bailey. Call of Duty: Vanguard dorazí 5. listopadu pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S.

 

Far Cry 6

Far Cry 6 si u nás můžeš už delší dobu předobjednat, a tak se sluší a patří informovat o tom, že hra už obdržela příběhový trailer. V něm uvidíš, jak Antón Castillo řídí svůj ostrov Yara a že nehodlá připustit, aby on nebo jeho syn Diego nad ním ztratili kontrolu. Far Cry 6 vychází pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X/S už 7. října.

 

Halo Infinite

Nové Halo Infinite se před rokem na E3 neuvedlo příliš dobře, a tak autoři na hře zapracovali a nyní už známe i datum vydání. Master Chief ve svém nejnovějším dobrodružství dorazí 8. prosince pro Xbox One a Xbox Series X/S. Ostatně je to příhodné, neboť Halo bude slavit 20 let od vydání prvního dílu.

 

Horizon Forbidden West

Na akci se objevil prostřednictvím videa také Mathijs de Jonge, který má v Guerrilla Games na starosti celý vývoj. Tedy i pokračování příběhu neohrožené Aloy. Nyní už víme, že se hry v letošním roce nedočkáme a musíme si počkat do 18. února 2022, kdy Horizon Forbidden West dorazí pro PlayStation 4 a PlayStation 5. První díl navíc nově běží na konzoli PlayStation 5 ve 4K rozlišení při 60fps.

 

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

Skywalker Saga v kostičkovaném podání se nám představila už před dvěma lety, ale od té doby o hře nebylo moc slyšet. Stále byla odkládána a stane se tak i nyní. Hra totiž dorazí až na jaře příštího roku. Nabídne nám kompletní ságu, která zahrne všech 9 dílů. Nezbývá než počkat na konkrétní datum vydání.

 

The Outlast Trials

Původně mělo pokračování série Outlast dorazit už tento rok, ale tvůrci potvrzují, že je potřeba více času, a tak se nám děsy pomstí až v příštím roce. Outlast Trials už v traileru prokazuje, že bude opět hrou plnou krve, bolesti a utrpení. Tohle je nebude nic pro slabé povahy. Outlast Trials navíc bude kooperativním prequelem k předchozím dvěma hrám.

 

Marvel’s Midnight Suns

Fanoušci Marvelu mohou být nadšeni. Kromě chystaných Guardians of the Galaxy se chystá také titul Marvel’s Midnight Suns, který přinese známé postavy jako jsou Blade, Ghost Rider, Kapitán Amerika, Magika a další. Hra je v plánu na březen příštího roku a jelikož na ní dělá studio Firaxis, tak se dá očekávat, že půjde o tahovou strategii.

 


Pokud chceš mít zprávy nejen o nových hrách z GamesComu, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.