HIT letošního podzimu – Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

[K objednání na eshopu: goo.gl/87Wbc4]

Studio Rockstar jsou mistři oboru a dokazují nám to stále dokola. Před osmi lety byla vydána hra Red Dead Redemption a naprosto uchvátila hráče na celém světě, díky svému pojetí a zasazení. Autoři tohoto studia jsou pověstní tím, že se do další hry nehrnou po hlavě a vše má svůj čas. Vývoj Red Dead Redemption 2 začal téměř ihned po první díle. Proč to tedy trvalo tak dlouho?

Jak již bylo naznačeno, tak Rockstar netlačí na pilu a snaží se hry dělat opravdu co nejlepší a dodat je na trh v ideálním stavu. Ostatně se kdysi poučili s titulem GTA IV, který měl ve své době na PC velké problémy. Raději tedy své tituly odloží i o několik měsíců, než aby doručil paskvil. Red Dead Redemption 2 však na prvních záběrech dokazuje, že půjde o velmi důstojné pokračování, a dokonce by s přehledem mělo atakovat pozici hry roku.

 

První díl byl skvělou kombinací westernu a GTA stylu, co se týče hraní. Bohužel oproti GTA svět trpěl poněkud prázdnotou, a to se právě snaží vývojáři napravit v pokračování. Tentokrát má být mapa lépe zaplněna, ať už usedlostmi, farmami, vesnicemi, lesy, jezery či dalšími prvky. To zní velmi dobře, a navíc to vypadá, že hra nás tentokrát zavede i do více zalesněných oblastí. První díl spíše připomínal pouštní westerny.

Zajímavé rozhodně je, že se autoři chtějí vyhnout klasickému stylu, jako ve své sérii GTA, kdy vám servírují jeden úkol za druhým, ale vy dopředu víte, zda jde o příběhový či vedlejší úkol. To se má změnit. Není tu nic takového jako hlavní a vedlejší úkoly. Je to zkrátka úkol. Některý vám posune příběh o kousek dále, ale nepůjde tu o standardní šablonu dělení. Tento prvek má za úkol, aby vše působilo přirozeněji.

Zdroj: www.zing.cz  Zdroj: cdn.wccftech.com

Hráč má mít pocit, že je ponořen zcela do hry a nemá být otravován jakýmikoliv nesmyslnými informacemi o tom, jaký úkol aktuálně plní. Jak Rockstar doplňuje, tak svět bude skutečně živoucí a pokud skončíte některou z misí, tak postavy se zkrátka nevypaří. Naprosto přirozeně odejdou, odjedou na koni nebo se budou věnovat nějaké jiné činnosti. Každá postava ve hře má mít svůj vlastní život, který má realisticky prožívat a bude možné se s ní opět setkat, za předpokladu, že ji předtím někde nepopravíte.

Hodně si tvůrci vyhráli s postavami, které budete i jen tak potkávat. Jejich inteligence a postoje mají být nepředvídatelné. Zatímco někoho okradete v cuku letu, tak jiný se bude bránit zuby nehty. Je tu snaha dosáhnout efektu při němž nikdy nebudete vědět, co dopředu očekávat. Bude pouze na vás, jak se do boje či akce pustíte a hra nabídne i plížící mechaniky.

Co se týče příběhu, tak se toho o něm neví tolik, aby nás studio mohlo překvapit. Každopádně hlavní a hratelnou postavou má být Arthur Morgan v době mezi 19. a 20. stoletím. Ten cestuje se svým gangem napříč Severní Amerikou a společně se snaží přežít. Tento prvek bude vcelku zajímavý. S ostatními členy bude možné hovořit, získat informace či úkoly, ale také s nimi kupčit či se tu jen vyspat. Gang se navíc bude občas přesouvat, takže jeho stanoviště nebude trvalé.

Zdroj: www.zing.cz  Zdroj: www.vytukej.cz

Mapa má mít jak funkční flóru, tak i faunu. Opět tedy nebudou chybět krvelačné šelmy, mezi nimiž budou medvědi, vlci, aligátoři a mnoho dalšího. Jak naznačuje první gameplay, tak nás čeká i lov a prodej kůží. Ostatně i v prvním díle se tak daly vydělat peníze navíc. Hra bude disponovat značnou plejádou postranních činností. Ať už je to zmíněný lov, pistolnické souboje či hazardní hry nebo dokonce kartáčování koně.

Je třeba mít na paměti, že hra bude pracovat s určitým systémem karmy. Což znamená, že svět bude pohlížet na hlavní postavu tak, jak se ona postaví k němu. Díky tomu se může stát, že budete napadeni někým, komu jste způsobili v průběhu příkoří a rovněž můžete být odměněni nenadálou pomocí v některé z bitev. Těchto náhodných záležitostí má být ve hře hodně a vše závisí na vašich akcích a úsudku.

Red Dead Redemption 2 po několika odkladech vyjde 26. října pro Xbox One a PlayStation 4. S českou lokalizací se bohužel nepočítá, ale pokud budete vlastníky Xbox One X a PlayStation 4 Pro, tak si hru užijete ve 4K rozlišení s HDR.


Martin Pilous