Komiksová legenda v moderním podání. Takový bude nový Spider-Man

Zdroj: im.tiscali.cz

[K objednání na eshopu: goo.gl/HYyUdM]

S herními Spider-many to nikdy nebylo jednoduché. Za ta léta, co se ve videoherním průmyslu pavoučí muž pohybuje, tak vzniklo již několik adaptací. Tou nejpopulárnější byla jistě hra Spider-Man 2 z roku 2004. Velmi vydařeným dílem byl i The Amazing Spider-Man z roku 2012. Hra se inspirovala stejnojmenným filmem a podařilo se jí zaujmout.

Aktuálně je v přípravě nejnovější adaptace s názvem Marvel's Spider-Man od studia Insomniac. Tato hra oproti předchozím je unikátní v tom, že je zcela exkluzivní pro platformu PlayStation 4. Má být tou největší a nejlepší hrou, jakou si budeme moci o pavoučím muži zahrát. Titul se nezadržitelně blíží a vypadá to, že nás možná čeká vůbec ta nejlepší komiksová hra všech dob.

 

Tím, že Sony potvrzuje své kvality ohledně singleplayerových her, tak se neobáváme toho, že by Spider-Man byl špatným titulem, ba naopak. Velkým příslibem je i fakt, že si hra půjde vlastní cestou. Nehodlá kopírovat komiksy či filmové univerzum. Pochopitelně z oblíbených sešitů bude vycházet, rozhodně se jimi ale bude pouze inspirovat.

Peter Parker je v tomto příběhu starší, než jak jsme jej většinou znali z filmových zpracování. Střední už má dávno za sebou a rovněž i vysokou. Pavoučí schopnosti už osm let Spider-Man má, takže na začátku rozhodně nebude trpět klasickým syndromem, při němž nebude vědět, jak se schopnostmi naložit.

Peter se snaží skloubit svůj osobní život s tím alternativním a není to vůbec snadné. Ve hře se tak podíváme do pasáží, jak za Spider-Mana, tak i za Petera Parkera. Dozvíme se tak více o jeho osobním životě. Velkou roli bude hrát jeho potenciální přítelkyně Mary Jane, kterou předtím dlouho neviděl. Rovněž se má objevit i Miles Morales, ale také Peterova tetička May. Zajímavé je, že Peter pracuje jako vědec pro jednu laboratoř. Komu však patří, nebylo zatím prozrazeno.

Zdroj: skillzone.cz  Zdroj: apollo2.dl.playstation.net

Příběh má zahrnout několik týdnů v rámci časové osy a Spider-Man bude vystaven hned několika záporákům. Oproti filmům, nás tak čeká spousta akce, a to hned proti několika silným protivníkům. Jak prozradily trailery, tak nás čeká Mister Negative, Scorpion, Kingpin či Vulture. To však určitě nebudou všichni, neboť se jimi nebudou chtít vývojáři odprezentovat předem.

Hra však chce ukázat, že si vytváří své komplexnější univerzum, které zřejmě má být využito v budoucnu. Ostatně se ví, že Square Enix připravuje titul Avengers a mluví se o tom, že jsou ve vývoji v externích studiích další projekty. Spider-Man tak může při toulkách po New Yorku narazit na svatyni Doktora Strange, rovněž také Black Pantherovu ambasádu či věž Avengers.

Soubojový systém vychází z populární série Batman od Rocksteady. Spider-Man bude mít k dispozici mnoho útoků a komb, které bude možné řetězit a zároveň se i rychle vyhýbat protivníkům či je blokovat. Velkou roli sehraje i vaše síť a nechybí ani možnost houpat se nad městem či jen tak pobíhat ulicemi.

Zdroj: www.vytukej.cz  Zdroj: www.zing.cz

To má samozřejmě za následek, že obyvatelé na vás reagují určitým způsobem. Někteří touží se s vámi vyfotit či setkat. Někteří vás budou nenávidět a jiným to zase bude úplně jedno. Ostatně, když už se Spider-Man houpe nad hlavami newyorčanů již osm let, tak si jej zkrátka museli všimnout. Karma z titulů inFamous, kterou známe z dřívějška, ale přítomna nebude. Kromě hlavních misí bude třeba plnit i postranní aktivity a úkoly. Ty vám však přidávají zkušenosti a za ty se dají zlepšovat dovednosti.

Hra to bude velkolepá a to o ní ještě zdaleka nevíme všechno. Autoři již nyní potvrzují, že ji budou i do budoucna krmit novým obsahem. Díky tomu budou k dispozici nové obleky, nové výzvy a úkoly, ale i nový nepřátelé včetně záporáků. Spider-Man vyjde exkluzivně pro konzoli PlayStation 4, a to s českými titulky. Vydání je za dveřmi, neboť dorazí 7. září.


Martin Pilous