Jaké herní novinky nás čekají v druhé půlce roku 2018?

Shadow of the Tomb RaiderRok 2018 nám přinesl velmi kvalitní tituly, kterými byly například Shadow of the Colossus, Kingdom Come: Deliverance či vynikající God of War. Tento rok se však ještě zdaleka nedostal do své poloviny, a tak se můžeme podívat i na to, co nás čeká v následujících měsících. Pochopitelně nevíme, co vše se ještě objeví v rámci veletrhu E3, ale z dostupných informací víme, že tyto hry k nám letos doputují. Spoustu titulů totiž postihlo odložení, viz. Red Dead Redemption 2 či Metro Exodus.

Dark Souls Remastered (25. května 2018)

Někteří mohou protestovat, že Dark Souls už je otázka minulosti, ale není tomu tak. Spousta hráčů neměla možnost se seznámit s prvním dílem, který vyšel ještě pro minulou generaci konzolí a remasteru se nedočkal. Tedy až do teď. Studio From Software se rozhodlo díky vydavateli Namco Bandai, potěšit i hráče se současnými herními systémy. Plně remasterovaný první díl vyjde s vylepšenou grafickou stránkou, odstraněnými bugy a nabídne také DLC Artorias of the Abyss.

 

Marvel’s Spider-Man (7. září 2018)

Inu, kdo by neznal dobrého souseda Spider-Mana? Peter Parker je zpět. Může za to pochopitelně i velká popularita díky fenomenálnímu Marvel univerzu v rámci filmového plátna. Za novým Spider-Manem stojí studio Insomniac Games, které mu hodlá dopřát tu nejvyšší péči, ale zároveň hodlá nabídnout zcela originální pojetí. Příběh tak nebude nijak spojován s filmovým univerzem a tvůrci půjdou svojí cestou. Důležitý je ale fakt, že nebudeme pavoučího hrdinu sledovat od jeho počátků, ale seznámíme se s ním až později, kdy už své schopnosti plně ovládá a potírá zločin.

Vampyr (5. června 2018)

Vampyr je trefou do černého. Tvůrci z Dontnod Entertainment velmi vhodně zvolili zasazení, neboť her s upírkou tématikou je na trhu pomálu. Naposledy si vzpomínáme na sérii Castlevania: Lords of Shadow. Od té doby je ale, stejně jako v hrdle hlavního hrdiny stále sucho. Jonathan E. Reid je bývalý polní chirurg, který se stane závislým na krvi, poté co prodělá několik traumatických šoků. Zápletka je více než zajímavá, a navíc gameplay vypadá opravdu skvěle.

 

Shadow of the Tomb Raider (14. září 2018)

Lara Croft je ikonou herního průmyslu. Ačkoliv jí roky ubraly poněkud na „atraktivitě“ v určitých partiích, tak i tak se jedná o mimořádně hezkou archeoložku, která opět bude muset zachránit svět. Tentokrát do toho zasáhne starodávná mayská kletba. Shadow of the Tomb Raider odvypráví poslední část velké série s Larou Croft, která započala roku 2013. Očekáváme tedy opět velmi akční podívanou s mnoha novinkami.

Spyro: Reignited Trilogy (21. září 2018)

Je skoro neuvěřitelné, že i po dlouhých letech se nakonec dočkáme. Ostatně již minulý rok ukázal remaster Crashe Bandicoota, že o legendy z dob PlayStation 1 je stále zájem. Není tedy divu, že ve spolupráci se Sony, připravuje Activision i návrat fialového dráčka, který rozdával radost před 20 lety. V září se tak dočkáme vydání všech tří dílů v jednom balení.

Call of Duty: Black Ops 4 (12. října 2018)

Call of Duty: Black Ops 4 slibuje další dobrodružství v rámci futuristické akční série. Tato střílečka se po zasazení do druhé světové války vrací k budoucímu konfliktu. Spousta hráčů asi bude zklamaná faktem, že hra nenabídne klasickou kampaň. Jediné, co bude dostupné, tak budou jednotlivé mise, které představí postavy trochu blíže. Tentokrát se značka více zaměří na multiplayer a přinese ohromný mód Blackout, který vychází z nyní populárního Battle Royale.

 

Valkyria Chronicles 4 (16. října 2018)

Po deseti letech od vydání prvního dílu k nám doputuje již čtvrtý kousek ze ságy Valkyria Chronicles. Opět se dostaneme do Europy, která je alternativou naší Evropy. Aktuálně probíhá druhý globální válka mezi Atlantic Federation a Imperial Alliance. Hlavním hrdinou bude velitel Claude Wallace, kterého mají doprovázet do bitev jeho společníci. Tvůrci slibují velmi detailní zpracování při zachování enginu Canvas.

Soul Calibur VI (bude upřesněno)

V minulém roce byl po dlouhých letech oznámen další díl ze série Soul Calibur. Project Soul pilně pracují na tom, aby přivedli na svět bojovku s velmi kvalitní grafickou stránkou, výbornou hratelností a také velkým počtem hratelných postav. Příběh by se měl dle všeho odehrávat v 16. století a slíben je zcela nový soubojový systém. Hra zatím vypadá velmi dobře a evidentně nebudou chybět ani spoře oděné slečny.

Jak vidno, tak ani druhá polovina roku 2018 nebude na dobré hry chudá. A jak to vidíte vy? Už se těšíte, až si některé z těchto kousků doma konečně zapnete? Uvidíme, co nám ještě nadělí červnová E3 show.


Martin Pilous

 

Našel jsi nějakou chybu? Dej nám o tom vědět a ohodnoť autora. A pokud se ti článek líbil, nezapomeň ho sdílet.

arrow