Marvel's Avengers - Slavné univerzum vyjde i na konzole

Před dekádou Marvelu nikdo nevěřil, když se pokoušel natáčet velkolepé filmy se svými hrdiny. Komiksy byly na ústupu a filmová studia byla přesvědčená, že točit tyto záležitosti pro masové publikum je holý nesmysl. O dekádu později tu máme 23 filmů, které patří mezi ty nejvýdělečnější v dějinách kinematografie. Nemluvě pak o Avengers: Endgame, který je nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Díky tomu začaly vznikat také novodobé hry s touto tématikou. Marvel byl v posledních letech trochu pozadu, neboť DC se díky studiu Rocksteady podařilo připravit velice kvalitní hry s Batmanem. Odpovědí však byl exkluzivní titul Marvel's Spider-Man pro PlayStation 4. Autoři ze studia Crystal Dynamics se s Marvelem dohodli na přípravě hry Marvel's Avengers a my si tak budeme moci užít hru plnou akce s těmito populárními hrdiny.

 

Hra poněkud překvapila tím, že rapidně změnila vzhled hlavních postav. Kupříkladu Kapitán Amerika s Iron Manem jsou si podobní s filmovou předlohou jen velice sporadicky. Je to dáno ale tím, že Marvel ve videohrách nekopíruje filmovou předlohu a vytváří si zde vlastní příběh. Spider-Man toho budiž důkazem. Zde se Peter Parker potýkal s úplně jinými problémy, než jeho filmový kolega ztvárněný Tomem Hollandem.

 

Ale nyní zpět k Avengers. Tým bude podobný tomu z prvního filmu. Chybět bude pouze Hawkeye, kterého se mezi hlavní postavy rozhodli tvůrci nezařadit. Můžeš se tak těšit na Kapitána Ameriku, Iron Mana, Hulka, Black Widow a Thora. Okrajově jim bude k dispozici Kamala Khan, která ve filmech nevystupuje a zde bude představena jako zpestření pro hráče. Kamala je podobná například Elastičce z Úžasňákových, neboť se také dokáže natahovat a ohýbat, jako guma.

Dle informací, které jsou dostupné a vzešly také z betaverze, která byla dostupná hráčům s předobjednávkami, tak každý z hrdinů nabízí naprosto odlišné schopnosti a dovednosti. Thor tak naplno využívá svého kladiva, mocných úderů a samozřejmě také blesků. Kapitán Amerika zase svou velkou sílu a dokonale při boji a ochraně využívá svůj vibraniový štít. Black Widow je velice hbitá a využívá k útoku své dvě poloautomatické pistole. Iron Man má trochu specifické ovládání, ale využívá své energetické paprsky a dokáže také střílet nejrůznější rakety. Hulk je k dispozici zejména pro své ničení všeho okolo. Kamala pak dokáže využívat své dlouhé končetiny k likvidaci protivníků.

ar6z9

Rozhodně se nemusíš bát toho, že by nebyl dostatek komiksových hrdinů. Ostatně na internet už se dostaly informace o tom, jaké postavy by měla hra obsahovat, jen je s největší pravděpodobností nebudeš moci ovládat. Seznam je však dostatečně široký. Co se týče příběhu, tak tam se pojede podle klasické konstrukce.

Avengers budou čelit odhalení jejich velmi dobře vybavené centrály v San Franciscu. To se jim také stane osudným, neboť díky tomu dojde k masivní destrukci. Vina je pochopitelně svalena na tuto partičku hrdinů, kteří jsou tak postaveni mimo zákon. Po pěti letech v ústraní je musí přivést zpět Kamala Khan, která odhalí šokující spiknutí a navíc zjistí, že společnost AIM našla způsob, jak hrdiny zbavit jejich speciálních schopností.

Herní Avengers kromě klasických příběhových misí nabídnout také možnost si zahrát postranní mise a aktivity. V některých výzvách a misích je tedy možné si dokonce zahrát s online parťáky nebo dalo by se i říci kamarády. Odezva na tyto speciální mise byla velmi různorodá z proběhlé bety, takže není příliš jasné, zda se ti budou líbit či nikoliv. Prozatím nebylo prozrazeno, zda jsou tyto mise a výzvy nutné k postupu v rámci samotného příběhu. To se zřejmě dozvíš, až z plné verze.

Údajným problémem těchto misí je fakt, že se příliš opakují. A to v tom smyslu, že máš dojít na místo a zlikvidovat zde všechny protivníky nebo naopak vyřadit postupně generátory z provozu. Často to prý připomíná spíše jakýsi Horde režim, který měli například Gears of War.

V boji bude důležité si správně načasovat jednotlivé útoky a rovněž je nezbytné, aby došlo ke správnému řetězení těchto úderů. Díky tomu se naučíš své soupeře zdolávat mnohem jednodušeji a nebude ti dělat žádné problémy jejich hromadná likvidace. Kromě klasických jednotek tě totiž čeká několik soubojů s plnohodnotnými bossy a zde bude třeba i trocha fištrónu.

Ještě je nutno zmínit, že vedlejší mise zde fungují na bázi loot systému. Díky tomu si tak můžeš opatřit nové doplňky do tvého kostýmu. Bohužel se tvůrci nezabývali tím, že by se nějak výrazně měnil vzhled postav. V praxi to znamená, že získané vybavení je určeno k jemnému vylepšování postavy, ale nikterak nemění její vzhled.

 

Jak je vidno z dostupných materiálů, tak titul vypadá velmi slušně a staví zejména na efektech, které kolem sebe dokážou nadělat jednotliví hrdinové. Uvidíme, jak na tom bude i hudební doprovod, který zřejmě nevyužije populární hudbu z filmových variant, ale bude mít vlastní ozvučení. Rovněž je třeba počítat s tím, že postavy nenamluví jejich herci, ale pouze herní dabéři. Nicméně se jedná o špičky ve svém oboru. Postavy budou namlouvat Nolan North, Troy Baker či Laura Bailey.

Marvel's Avengers vyjdou už 4. září pro PlayStation 4 a Xbox One. Do budoucna mají slíbenou podporu i na konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X. Tak si nenech Avengers ujít!

Autor: Martin Pilous