Far Cry 5 - pokračování kultovní série

Přišlo léto, je tedy třeba zahodit tašku do kouta, zapnout konzoli a vrhnout se do víru digitálních radovánek. Ačkoliv budou následující dva měsíce poněkud chudší na sklizeň herních novinek, tak není na škodu si připomenout některý ze starších kousků letošního roku. Takovým je i Far Cry 5 a nyní navíc za skvělou cenu!

Není třeba si nic nalhávat, náboženství je jedním ze základních prvků, které mezi civilizacemi vytváří konflikty a způsobují obrovské problémy. I na tom je postavena hra Far Cry 5. Asi málokdo mohl před vydáním čekat, že se dostaneme do americké Montany a budeme zde bojovat proti zfanatizovaným vidlákům (redneckům).

Za vším stojí Joseph Seed a jeho zbytek rodiny. Celý klan Seedů se totiž rozhodl, že si celé Hope County podmaní a bude jej držet pod svým vlivem.  Project Eden’s Gate, jak si tento kult říká, se však přestává zamlouvat úřadům, a tak si pro Seeda přijde hlavní hrdina hry se svými parťáky. V tu chvíli ale netuší, že vůdce kultu je mnohem chytřejší, než se zdá. Záhy se jeho banální mise promění v boj o život.

(K zakoupení také u nás na e-shopu: goo.gl/3SDqN4 )

Pátý díl staví na tom, co započaly ty předešlé. Není tedy třeba hledat výraznějších změn, zejména když celý koncept funguje. Vaším cílem bude se dobře vybavit arzenálem, povolat veškeré rebely a pustit se do náročného boje s rodinou Seedů. Cesta to bude náročná a je třeba splnit spoustu misí, než zazní poslední výstřely. Velkou novinkou v pátém díle je však rozsáhlý systém schopností, který umožňuje si otvírat speciální schopnosti a perky.

Pokud jste tedy toto americké revolucionářské akční dobrodružství nehráli, tak není nač čekat. Joseph již předvolal i vás, abyste se vyzpovídali ze svých hříchů.


Martin Pilous