Co nás uchvátilo na Red Dead Redemption 2?

red dead redemption 2

Red Dead Redemption 2 je zaslouženým hitem. Příliš jsme o hře nepochybovali, ale poté co jsme si ji vyzkoušeli na vlastní kůži a zejména bříška našich palců, tak jsme rozhodně nelitovali. Rockstar dostál své pověsti a vytvořil doslova westernovou odyseu, kterou budete chtít za každou cenu dohrát a až se přiblíží konec, tak ji naopak nebudete chtít ukončit.

Obrovská herní plocha

Určitě by se dalo protestovat s tím, že mnohé hry už měly větší mapu. Některé díly populárních historických zabijáků by o tom mohli vyprávět. Nicméně žádná hra nenabídla tak obří svět s obrovskými detaily. Mapa je dokonce selektována na několik různých oblastí. Najdeme tu tedy vysoké hory, jejichž vrcholky jsou pokryté sněhem, rovněž pak střední pásmo a hra nabídne i část mexické oblasti.

Neuvěřitelná míra detailů

Detaily jsme naznačili již v předešlém odstavci. Rockstar se nebál jít i do takových drobností jako jsou scvrkávající se varlata koní v zimních krajinách. Hodně se o nich již psalo a pokud je vám tedy po chuti, tak se můžete v horských končinách sami přesvědčit. Například sníh reaguje téměř realisticky na to, kam daná postava šlápne či kudy se prodírala. Veškeré stopy pak zůstávají na zemi po dlouhou dobu. Rozhodně nemizí okamžitě pryč. Rovněž i bahno dokáže vytvořit parádní efekt u padlých nepřátel. Pakliže někoho zastřelíte na blátě, tak se do něj tělo postupně začne nořit.

Vaše postava je schopna se umazat o bahna či krve. Díky tomu, že Arthur Morgan je nucen občas nést nějaké mrtvé zvíře či zločince, tak mu na rameni zůstane krev. Poté je tedy nutné se ponořit do vody, dá si horkou koupel nebo se převléct. Za zmínku stojí také vousy hlavního hrdiny, které postupně rostou až v deseti různých stupních. Poté je možné si je zastřihnout, takto nosit nebo zcela je shodit. Míra detailů je opravdu vysoká a během vašich toulek po světě si jich všimnete téměř všude.

red dead redemption 2

Zdroj: https://im.tiscali.cz/games/2018/05/07/931562-red-dead-redemption-2-1920x1080.jpg

Váš vlastní gang

Na čem hodně staví příběh druhého Red Dead Redemption, tak to je gang, jehož jste součástí. Arthur Morgan možná působí jako osamělý vlk a ostřílený kovboj, nicméně ctí vizi, kterou má Dutch Van der Linde. Vize Van der Linda je jasná. Získat jako gang co nejvíce peněz a zmizet navždy někam do teplých ostrovních krajin. Díky tomu se tak stanete součástí ostřílených pistolníků a rovněž i vyvrhelů společnosti.

Hra nabízí i systém karmy, který určuje náklonnost gangu a dalších osob vůči vašemu hrdinovi. Navíc s vašimi kumpány můžete podniknout různé nájezdy na místní obchody, okradete pár jiných zločinců atd. Možností je mnoho. Nechybí tu ani varianta jen tak s nimi debatovat. Zaskočilo nás, jaké množství odpovědí a hlášek postavy mají v repertoáru. Je vidět, že studio se zabývalo dabingem stovky až tisíce hodin.

Brilantní příběh

Spousta westernů nám přirostla k srdci. Tématika je to vskutku pěkná, ale je třeba správně uchytit příběh, aby byl pro diváka zajímavý. Red Dead Redemption 2 si díky své délce, která překračuje stopáž dobrých 25 filmů může dovolit mnoho. Dokonale může rozehrát vztahy mezi jednotlivými charaktery a budovat je pozvolna. Rovněž nabízí několik aktů, přičemž v každém je jiná stěžejní událost a rovněž se vaše působení na mapě mění.

Hlavní dějová linka zabere opravdu přes 60 hodin a následně jsou tu různé výzvy a vedlejší úkoly, který jej ještě rozšiřují. Opět tak musíme pochválit scénář, který má na svědomí tvůrčí tým v čele s Danem Hauserem.

Red Dead Redemption 2 vyšlo pro PlayStation 4 a Xbox One 26. října a pokud jej ještě nemáte, tak na nic nečekejte!


Martin Pilous