Assassin’s Creed Odyssey – Odyssea, kterou Homér nevyprávěl

Zdroj: cdn.mos.cms.futurecdn.net

[K objednání na eshopu: goo.gl/Crqt4n]

Letošní podzim bude hrami doslova nabitý. Dokazuje to i další kousek na který se dnes zaměříme. Nejde o nic menšího, než o Assassin’s Creed Odyssey. Ačkoliv si chtěl Ubisoft dát větší pauzu, co se vývoje týče, tak to zřejmě platilo jen v případě minulého Origins. Po roce tak přichází další velkolepý titul, který nás vezme do starověkého Řecka.

Předně je třeba zmínit, že ačkoliv hra vychází rok po Origins a slibuje velké novinky, tak vývojáři na titul pracují minimálně tři roky. Ostatně plán Ubisoftu ohledně této série je naprosto ohromující, jelikož dokáže koordinovat síly v jednotlivých studiích a přesně nastavit vývoj celé značky do budoucna. Čím nás tedy hodlá Odyssey překvapit?

  

Origins byl v minulém roce příjemným restartem značky. Na Assassin’s Creed Syndicate bylo již znát, že se série dostala do slepé uličky. Zaprvé tu byl problém v tom, že se autoři zahnali příliš blízkou současnosti, a navíc tu byly recyklované prvky hratelnosti, které už hráče trochu omrzeli. Příběh Bayeka kromě děje přinesl nový styl boje a jinak podanou mapu.

O čem tedy bude Odyssey? Předně je třeba říci, že ačkoliv nám tvůrci potvrdili minulý rok, že Origins bude sledovat začátky bratrstva Assassinů, tak Odyssey se odehrává o 400 let dříve. Znamená to tedy, že nebudeme sledovat přímo populární zabijáky ale jejich předchůdce. Příběh má totiž mít návaznost na události budoucí.

Konkrétně se dostaneme do období peloponéské války, ta začíná roku 431 před naším letopočtem. Tím, že nebude hlavní postavou žádný zabiják, tak se nám dostanou do rukou žoldáci ze starověkého Řecka. A tím dostanou, myslíme skutečně dostanou. Poprvé v sérii bude možné si přímo zvolit, za koho budeme chtít hrát. Buďto za válečníka Alexiose či válečnici Kassandru.

Obrovským překvapením minulého dílu byla mapa. Ta totiž byla ohromná a nabízela opravdu neskutečně nádherná místa a oblasti. Tvůrci slibují, že Odyssey má mapu ještě rozmanitější a dokonce bude 1,6x větší než ta předchozí. Sám autor článku měl díky tomu o práci postaráno, neboť projít celou mapu a dokončit vše mu zabralo zhruba dva měsíce, a to i díky velmi povedeným DLC balíčkům. Tato mapa nebude jednolitá. Mají tu být i ostrovy jako například Lesbos, Mykanos, Kos či Kephallonia.

Zdroj: jstationx.com  Zdroj: hdqwalls.com

Zdroj: images4.alphacoders.com

To dává možnost, aby se tu hrdinové přepravovali lodí. Budou mít svou vlastní a tu bude možné také vylepšovat. Návrat lodi slibuje také potápění do moře, návrat průzkumu po pokladech a rovněž také populární námořní bitvy. Loď ponese název po řecké bohyni osudu, tedy Adrestii. Vodní plochy mají zaujímat významnou část mapy, proto je také mnohem větší. Nebude zde chybět ani prvek z Origins, kdy nebude chybět průzkumný orel. Ten ponese jméno Ikaros.

Odyssey se vůbec prvně v sérii inspiruje takovými tituly, jako je například Zaklínač 3: Divoký hon. Díky tomu nebude v příběhu chybět mnoho rozhodnutí, která pak budou mít vliv na konec hry. Těch tedy bude několik, což zní velmi dobře. Ačkoliv jsou hrdinové na výběr, tak příběh bude za oba stejný, jen s tím rozdílem, že po určitém rozhodnutí události vygradují jinak. Odyssey také nabídne možnost, navázat s jinou postavou romantický vztah.

Zdroj: thumbs.videogamer.com

V předešlém díle nechyběly i menší bossové. Těmi byli fylakové, kteří pátrali po Bayekovi s cílem získat odměnu. Podobní žoldáci se budou pohybovat i v rámci Odyssey. Ti se budou snažit vašeho hrdinu dostat, avšak bude tu více možností, jak s nimi zatočit. Klasicky bude možné je zabít. Nabízí se však možnost je také rekrutovat na vaši loď (podmínkou nejspíše bude, že jej bude třeba nejdříve porazit v souboji). Rovněž se jich půjde zbavit tak, že zlikvidujete osobu, která na vás vypsala odměnu. Odyssey má v tomto ohledu nabídnout mnohem uvěřitelnější postavy a lépe reagující na vaše činy.

Vzhledem ke svému zasazení se dočkáme i velkých bitev, kterých se mají účastnit až stovky NPC charakterů. To zní velmi dobře a jsme zvědaví, jak to bude probíhat v praxi. Co se týče bohaté řecké mytologie, tak i z ní budou autoři vycházet. V rámci speciálních úkolů tak bude možné bojovat například s Minotaurem či Medusou.

Zdroj: sm.ign.com

Assassin’s Creed Odyssey bude nepochybně velkolepá hra s velkým potenciálem a nabitým obsahem. Kdo holduje historii, zejména z období antického Řecka, tak si přijde na své. Titul vyjde 5. října pro PC, PS4 a Xbox One. Všechny verze opět nabídnou kompletní české titulky.


Martin Pilous