Ukázka ze hry Tomb Raider: Ascension

Letos slaví série Tomb Raider neuvěřitelných 25 let. Při této příležitosti se tak autoři rozhodli zavzpomínat na vývoj předchozích titulů a vydávají také dosud nezveřejněné informace a videa. Ještě, než se na trh dostal první díl z novodobé série Tomb Raider, tak se zvažoval i jiný přístup. Dnes se tak můžeme podívat na to, jak by vypadal Tomb Raider: Ascension.

tomb-raider-ascension

zdroj obrázku: Crystal Dynamics

Mělo se jednat o velký restart celé značky, kdy měla být Lara vystavena na pospas šíleným monstrům a titul měl být o dost temnější a hororovější. Inspirací byly autorům tituly jako ICO, Resident Evil či Shadow of the Colossus. Hra byla nakonec zrušena a v roce 2013 byla odstartována novodobá trilogie s realističtějším pojetím.

„Myslíš si, že mě znáš? Myslíš si, že už jsi mě někdy viděl? Britskou princeznu, bohatou holku s krásnou tváří, nablýskanými zbraněmi a talentem pro gymnastiku. Myslím, že sis mě s někým spletl. Nejsem dokonalá. Nejsem neprůstřelná. Bojuju. Krvácím. Je mi zima. Ztrácím se. Mám pochybnosti. Znám bolest. Znám strach. Jednoho dne se stanu legendou. Bojovníkem. Hrdinou. Vykradačem. Ale nejdřív budu přeživší. Pořád si myslíš, že mě znáš? Přemýšlej znovu,“ říká hlas v traileru.

 

 

 


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Tomb Raider: Ascension, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.