Ubisoft je zřejmě na prodej

Jeden z největších vydavatelů ve videoherním průmyslu je zřejmě na prodej. Tyto spekulace se ohledně Ubisoftu objevují už pár měsíců, ale nyní to vypadá, že je tato možnost pravděpodobnější než dříve. Ačkoliv Assassin's Creed Valhalla vydělal firmě nemalé peníze (přes 1 miliardu dolarů), tak další hry z posledních měsíců nepřinesly kýžený zisk.

Ubisoft má navíc potíže s udržením zaměstnanců a potýká se i s problémy v managementu. Jako východisko společnost vidí možnost akvizice a údajně už kolem firmy sondují větší investoři. Těmi mají být například společnosti Blackstone a KKR & Co. V posledních týdnech se také aktivně hovořilo o tom, že Sony má v plánu získat pod svá křídla velmi silné vydavatelství. Mohl by to být právě Ubisoft, ale zdroje se spíše přiklánějí k nákupu společnosti vlastnící studio From Software.

Cena Ubisoftu je na akciovém trhu 5,2 miliardy dolarů. Oproti předešlým rokům je tu tedy pokles. Dříve se hodnota pohybovala okolo 7 miliard. To pochopitelně investory láká a uvidíme, kdo nakonec získá velké portfolio oblíbených značek. Mezi ně patří: Prince of Persia, Assassin's Creed, The Division, Rainbow Six, Ghost Recon, Splinter Cell, Rayman, Watch Dogs, Just Dance, The Crew, Driver a mnoho dalších.


Pokud chceš mít zprávy nejen o herním vydavateli Ubisoft, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.