The Callisto Protocol bude velmi brutální

Společnost EA před pár měsíci konečně oznámila remake hry Dead Space, a tak víme, že se do strašidelného vesmíru opět podíváme. Kromě toho se ale chystá i titul The Callisto Protocol na němž pracuje studio Striking Distance. To vede Glenn Schofield, který stál právě za zrodem série Dead Space a nutno uznat, že hra je mu dost podobná.

 

Schofield prozradil v rozhovoru pro PCGamesN, že hra bude poměrně dost brutální a budou cílit na explicitní zobrazení násilností. Nechtějí tak být v tomto ohledu pozadu za sérií Dead Space. Velkými vzory pro studio jsou také série Silent Hill a Resident Evil. Zmíněny byly i filmy Horizont událostí či Věc, ale také korejská kinematografie, kde jsou horory poněkud jiné úrovně.

Poněkud bizarní je výrok vývojáře o tom, že kvůli brutalitě dělali vývojáři vlastní průzkum v rámci reálných záběrů, nicméně nespecifikoval přesně kde k takovým materiálům přišli. Šlo prý o velmi náročnou část vývoje z hlediska psychiky vývojářů.

Podobně postupovali například autoři hry Mortal Kombat 11, kdy se snažili dokonale napodobit lidskou anatomii a vlivy různých úderů na jednotlivé orgány. Uvidíme tedy, jak moc do hloubky autoři The Callisto Protocol půjdou.

The Callisto Protocol vyjde 2. prosince na PS4, PS5, XONE a XSX/S.


 Pokud chceš mít zprávy nejen o hře The Callisto Protocol, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.