Byla vytvořena první PlayStation 5 Slim

Fanoušci kolikrát dokážou překvapit svou vynalézavosti a schopnostmi. Něco takového se nyní povedlo i kanálu DIY Perks, který se rozhodl, že nebude čekat na oficiální PlayStation 5 Slim, ale udělá si vlastní. Matt z tohoho kanálu vytvořil PS5 Slim, která je plně funkční a na výšku má konzole pouhé 2 centimetry. Nicméně je třeba podotknout, že vytvoření této konzole zabralo téměř 4 měsíce a k výrobě byly spotřebovány 2 původní konzole PS5.

V kostce si tedy shrňme, jak se této rarity dosáhlo. Předně tu samozřejmě chybí optická mechanika, kterou disponuje klasická verze PlayStation 5. Vypreparovány také byly napájecí prvky a původně se také počítalo s tím, že bude využito vodní chlazení, které bude mimo hlavní tělo. Rozhodně by tak nešlo o ideální řešení. Mattovi se podařilo zmenšit základní desku a velké prvky chlazení, neboť Sony záměrně udělala PS5 skutečně obří kvůli chlazení a eliminaci hluku.

Výjimečná odměna pro Tebe

Klikni na ikonku a nech se překvapit!

10

Nakonec bylo rozhodnuto, že PS5 Slim bude mít na výšku pouhé 2 centimetry a bude v měděné krabici, která sama o sobě bude teplo absorbovat snadněji. Chlazení bylo umístěno na zadní část, nicméně mimo samotnou konzoli. Chlazení má na starosti blok s větráky, přes které se ochlazuje chladící kapalina a ta následně cirkuluje celou konzolí.

 

Díky chybě při chlazení se Mattovi odpálil první prototyp. Nasadil tedy již zmíněné vylepšení a také umístil do konzole čidla teplot na paměti, regulátory napětí a procesor. Díky tomu mohl změřit výsledek při hraní.

Tato PS5 Slim tak dosáhla mírně lepších hodnot, než tomu je u klasické PS5. Klasický PlayStation 5 má při zátěži tyto hodnoty: procesor 75°C, paměti 94°C, regulátory napětí 71°C. Mattův PS5 Slim měl při měření hodnoty: procesor 65°C, paměti 52°C a regulátory napětí 44°C. Rozdíl je poměrně slušný. Nicméně je třeba zmínit, že takové zařízení by se ani teoreticky nemohlo dočkat sériové výroby, neboť ideálně je třeba veškeré komponenty dostat do samotné konzole. Teoretickou výjimkou by mohl být napájecí zdroj.

zdroj obrázků: DIY Perks

Jde však o zajímavý pokus, který ukazuje, jak se dají silné komponenty k hraní plnohodnotných 4K her nacpat do malé krabičky, a to dokonce tak, aby se na ní dalo reálně hrát. Na závěr zmíníme, že společnost TCL nedávno propálila, že by se koncem roku 2023 či začátkem 2024, měla na trhu objevit reálná verze PlayStation 5 Pro. V tomto případě by šlo samozřejmě o silnější konzoli PlayStation 5, která má mít dokonce až dvojnásobný výkon oproti základní verzi. Konkurenční Xbox má v tomto případě plánovat stejný mezigenerační krok.


Pokud chceš mít zprávy nejen o konzoli PlayStation 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.