Sony chystá další velké akvizice

Společnost Sony oznámila, že v rámci nových akvizic, koupila studio Bungie, které je zodpovědné za vývoj značek Halo a Destiny. Sony za studio zaplatí 3,6 miliardy dolarů. Jim Ryan z pozice šéfa Sony Interactive Entertainment k tomu řekl:

„Se společností Bungie jsme měli silné partnerství od začátku značky Destiny a nemůžeme být více nadšení je zařadit do rodiny PlayStation. Jedná se o důležitý krok v naší strategii rozšiřování dosahu systému PlayStation na mnohem širší publikum. Chápeme, jak zásadní je pro studio Bungie komunita, a těšíme se, že ho budeme podporovat. Stejně jako Bungie je i naše komunita základem DNA PlayStation a naše společná vášeň pro hráče a budování nejlepšího místa pro hraní se nyní bude dále rozvíjet.“

pslogo

zdroj obrázku: PlayStation

Na dohodě mezi společnostmi se údajně pracovalo 5-6 měsíců, nejde tedy o žádnou urychlenou reakci na nákup studia Activision Blizzard společností Microsoft (Xbox).

 

Nyní se ale ukazuje, že nejde o jedinou akvizici, kterou Sony chystá. Sám Jim Ryan to měl potvrdit novináři Christopheru Dringerovi. Zůstává tedy otázka, která velká studia a vydavatele hodlá Sony získat.

Nejvíce se spekuluje o těchto společnostech: EA, Square Enix, Konami, Take-Two či Ubisoft. Uvidíme tedy s kterými se podaří jednání dotáhnout až do konce.

Jim Ryan k těmto informacím ještě dodal:

„Už jsem mluvil o tom, že chci zvětšit komunitu PlayStation a rozšířit ji i mimo konzole. To může mít mnoho podob. A rozhodně jednou z těch hlavních je možnost, aby si skvělé hry, které jsme v uplynulých 25 letech vytvářeli, mohli lidé užívat na různých místech a hrát je různými způsoby. Začínáme být multiplatformní, to jste viděli. Máme agresivní plán s živými službami. A příležitost spolupracovat s vynikajícími a talentovanými lidmi z Bungie a zejména se od nich učit... to výrazně urychlí cestu, na které se nacházíme. Rozhodně byste měli očekávat další akvizice. V žádném případě nekončíme. S PlayStationem nás čeká ještě dlouhá cesta. Osobně budu trávit hodně času s týmem Bungie, abych mu pomohl.“


Pokud chceš mít zprávy nejen o akvizicích společnosti Sony, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.