Sony chystá další velké nákupy studií

Společnost Sony nyní potvrdila, že její akvizice v rámci videoherního průmyslu ještě zdaleka neskončily. V posledních měsících se pod křídly Sony ocitla studia Housemarque, Bluepoint Games, Firesprite, Nixxes, Bungie a Haven. PlayStation i nadále vyhledává klíčové partnery, kteří by pomohly rozšířit a zpestřit katalog stávajících her a značek.

„S PlayStation Studios jsme na tom opravdu dobře a jsme na tom dobře už několik let,“ řekl Jim Ryan v podcastu. „Kritický úspěch a komerční úspěch her, které vytváříme... to nám umožnilo investovat velké prostředky do tvorby obsahu,“ řekl šéf PlayStationu, Jim Ryan v PlayStation Podcastu.

„Naše studia rozšiřujeme organicky a rosteme prostřednictvím akvizic. V průběhu roku 2021 jsme získali pět studií, jednáme s Bungie a máme v plánu další. Tím se dostáváme do koloběhu, kdy úspěch plodí úspěch,“ dodává Ryan.

 

Zatím není úplně jasné, jakým směrem se Sony v rámci akvizic vydá, ale poslední dobou se spekuluje o tom, že se jí povedla minimálně jedna opravdu velká akvizice. Často se na internetu spekuluje o společnosti Konami, čímž by se mohli vrátit značky jako Metal Gear, Silent Hill či Castlevania.

Sony podle všeho uvolnila přibližně 10 miliard dolarů na nákup nových studií. Pro zajímavost uvádíme velké vydavatele, kteří mohou být také v hledáčku a jejich přibližnou hodnotu. Capcom (5,1 miliardy dolarů), Konami (6,9 miliardy dolarů), Ubisoft (7 miliard dolarů), Kadowa Corp (3,2 miliardy dolarů). Kadowa Corp je mateřskou společností, která vlastní zejména studio FromSoftware.

Které studio tipuješ příště ty?


Pokud chceš mít zprávy nejen o společnosti Sony, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.