Max Payne 1 a Max Payne 2 dostanou remake

Studio Remedy Entertainment překvapilo výbornou zprávou. Kromě toho, že aktuálně chystá titul Alan Wake 2, tak se také připravují remaky her Max Payne a Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Ty vyjdou pro aktuální generaci konzolí, tedy PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Remedy potvrzuje, že bude mít na starost celý vývoj a Rockstar se postará o financování a propagaci. Oba remaky poběží na enginu Northlight, který bude pohánět i Alan Wake 2 a chystaný nový Control.

„Byli jsme nadšeni, když nás naši dlouholetí přátelé ze studia Remedy oslovili s nabídkou předělat původní hry Max Payne," řekl Sam Houser, zakladatel Rockstar Games „Jsme obrovskými fanoušky práce studia Remedy, a nemůžeme se dočkat, až si tyto nové verze zahrajeme,“ dodává. „Max Payne měl vždy zvláštní místo v srdcích všech ve studiu Remedy a my víme, že miliony fanoušků po celém světě cítí totéž," řekl generální ředitel Remedy, Tero Virtala. „Jsme nesmírně nadšeni, že můžeme opět spolupracovat s našimi partnery z Rockstar Games a znovu tak hráčům zprostředkovat příběh, akci a atmosféru původních her Max Payne v nové podobě.“

Je však třeba počítat s tím, že aktivní vývoj těchto remaků ještě nezačal. Momentálně jsou ve fázi konceptů, takže si zřejmě ještě pár let počkáme.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hrách Max Payne a Max Payne 2: The Fall of Max Payne, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.