Singleplayerové hry zažívají velký boom, ukazují to data od Sony

Společnost Sony byla asi nejvýraznějším bojovníkem ve videoherním průmyslu za čistě singleplayerové hry. Ostatně je to vidět na exkluzivních titulech, které pro PlayStation 4 a PlayStation 5 připravuje. Strategie společnosti je jasná i do budoucích let. Hodlá nadále podporovat čistě singleplayerové zážitky tak, aby byly těmi nejlepšími na trhu. Příkladem budiž jejich tituly Horizon Zero Dawn, The Last of Us Part II, Ghost of Tsushima, Days Gone, God of War, Uncharted 4 nebo Death Stranding.

 tsushima

Ale proč se Sony takto rozhodlo? Kupříkladu vydavatel Electronic Arts před pár lety hovořil o tom, že singleplayerové hry už jsou mrtvé a hráči hrají pouze online. Jak se ale ukazuje, tak to vůbec nebyla pravda. Byly to povětšinou tituly od EA, které schytaly kritiku za to, že příliš tlačily na multiplayerovou stránku.

 

deathstranding

Nyní se na veřejnost dostaly interní dokumenty společnosti Sony z minulého roku, které jasně hovoří o tom, že je třeba se orientovat plně na singleplayerové zážitky. I z tohoto důvodu byly u PlayStation 5 zahrnuty nové funkce. Jednou z nich je i karta Aktivit. Ta ukazuje, jak dlouho hráči průměrně stráví řešením dané mise nebo úkolu. Hráčům to tak dává dopředu informaci o tom, zda se nyní do tak náročného úkolu pouštět či nikoliv.

 

lastofus 

K tomu všemu je na PlayStation 5 zahrnut i jednoduchý a intuitivní systém nápověd, který má za úkol hráči nabídnout rychlou a efektivní pomoc, pokud si neví rady. Vývojáři se zde navíc vyhnou spoilerům a hráči tak nehrozí, že by strávil desítky minut tím, že si nápovědu vyhledá. Výhodou aktivit je i fakt, že umožňují spuštění určité části hry rovnou z menu konzole. Zásadně je tím ušetřen čas hráče.

Sony tyto dokumenty vytvořila na základě rozsáhlého výzkumu mezi hráči. Ukazuje se totiž, že přidávání multiplayerových prvků do her, které to zkrátka nepotřebují, je pro hráče velmi otravné.


Autor: Martin Pilous

Pokud chceš mít zprávy nejen o singleplayerových hrách pro PlayStation 4 a PlayStation 5, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.