Seriál The Last of Us bude režírovat i Neil Druckmann

lastofus

zdroj obrázku: Naughty Dog

Aktualizace k 21.9. 9:30:

Už je to několik týdnů, co nám začalo natáčení seriálu The Last of Us podle stejnojmenné a velmi úspěšné herní série. HBO projektu skutečně věří a hodlá mu ponechat původní tvář. To by se mělo podařit díky tomu, že na seriál bude dohlížet, a dokonce jej režírovat Neil Druckmann. Ten stál za scénářem obou herních dílů, přičemž vedl i vývoj a momentálně je i prezidentem studia Naughty Dog.

Producentem a scénáristou seriálu je Craig Mazin (Černobyl). První díl bude režírovat Kantemir Balagov. Jedním z pěti režisérů však bude i Neil Druckmann. Není zatím jasné kolik epizod a jaké bude mít na starost, ale je dobře, že na seriál bude dohlížet přímo duchovní tvůrce série.

The Last of Us seriál zatím nemá datum premiéry. První řada bude kopírovat děj původní hry s mírnými odchylkami a odlišnostmi.


Původní zpráva:

Na samém počátku, když byl seriál The Last of Us oznámen, tak mu zřejmě mnoho hráčů nedávalo přílišné naděje. Vše se však mění v průběhu času a s přibývajícími informacemi. Seriál totiž pro HBO nebude žádná jednohubka, ale dá mu naopak maximální péči. K projektu se nyní vyjádřil Damian Petti, šéf kanadské odborové unie IATSE 212. „Nemohu potvrdit rozpočet, ale jde pravděpodobně o největší filmový projekt, jaký nyní vzniká v Kanadě. Lehce se dostaneme na osmicifernou sumu za epizodu, což bude mít dobrý vliv na naší ekonomiku.“

To znamená, že by jedna epizoda vyšla minimálně na 10 milionů dolarů a celkově by se první řada dostala přes 100 milionů dolarů. Kupříkladu Hra o Trůny měla u poslední řady rozpočet 90 milionů dolarů. Je však důležité říct, že Hra o Trůny nabídla v závěrečné řadě 6 epizod, zatímco The Last of Us jich bude mít 10. Nicméně to dává naději, že projektu HBO rozhodně věří a hodlá nabídnout perfektní zážitek pro široké masy se zachováním původní předlohy.

Seriál The Last of Us bude v první řadě mapovat příběh prvního dílu. Hlavní role si střihnou herci Pedro Pascal (Joel) a Bella Ramsey (Ellie). Seriál se natáčí v kanadském městečku Fort Macleod.


Pokud chceš mít zprávy nejen o seriálu The Last of Us, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.

Náš e-shop používá soubory cookies. Nedá se to jíst a podle nových pravidel EU to tady musíme mít. Odkliknutim se váš život nijak nezmění.