Seriál The Last of Us neuvidíme letos

Aktualizace k 17.2. 15:30:

Už nějakou dobu víme, že HBO točí seriál na motivy populární videohry The Last of Us. Nyní bylo potvrzeno, že ačkoliv jde natáčení skutečně dobře, tak letos se premiéry nedočkáme. Původně se předpokládalo, že právě letos se dočkáme hraného příběhu Joela a Ellie. K této informaci se vyjádřil i zástupce HBO, Casey Bloys.

„V roce 2022 nebudeme vysílat seriál The Last Of Us, protože se stále natáčí v Kanadě. Představuji si, že se seriál objeví v příštím roce. Viděli jsme několik prvních epizod a jsme nadšení. Craig už pro nás dělal Černobyl, je to fantastický scénárista i režisér. Co jsme viděli, vypadalo úžasně. Bohužel si budete muset počkat, protože seriál letos nebude.“

Více informací zatím není k dispozici a dá se očekávat, že na trailer si ještě nějakou dobu počkáme. Zatím stále platí, že seriál bude mít v první řadě 10. dílů. Podílí se na něm rozsáhlý štáb, který má zkušenosti se seriály Černobyl či Hra o trůny. Příběh bude kopírovat události první hry, ale přinese i příběhové rozšíření na které by měl dohlédnout i scénárista hry Neil Druckmann.

Aktualizace k 21.9. 9:30:

Už je to několik týdnů, co nám začalo natáčení seriálu The Last of Us podle stejnojmenné a velmi úspěšné herní série. HBO projektu skutečně věří a hodlá mu ponechat původní tvář. To by se mělo podařit díky tomu, že na seriál bude dohlížet, a dokonce jej režírovat Neil Druckmann. Ten stál za scénářem obou herních dílů, přičemž vedl i vývoj a momentálně je i prezidentem studia Naughty Dog.

lastofus

zdroj obrázku: Naughty Dog

Producentem a scénáristou seriálu je Craig Mazin (Černobyl). První díl bude režírovat Kantemir Balagov. Jedním z pěti režisérů však bude i Neil Druckmann. Není zatím jasné kolik epizod a jaké bude mít na starost, ale je dobře, že na seriál bude dohlížet přímo duchovní tvůrce série.

The Last of Us seriál zatím nemá datum premiéry. První řada bude kopírovat děj původní hry s mírnými odchylkami a odlišnostmi.


Původní zpráva:

Na samém počátku, když byl seriál The Last of Us oznámen, tak mu zřejmě mnoho hráčů nedávalo přílišné naděje. Vše se však mění v průběhu času a s přibývajícími informacemi. Seriál totiž pro HBO nebude žádná jednohubka, ale dá mu naopak maximální péči. K projektu se nyní vyjádřil Damian Petti, šéf kanadské odborové unie IATSE 212. „Nemohu potvrdit rozpočet, ale jde pravděpodobně o největší filmový projekt, jaký nyní vzniká v Kanadě. Lehce se dostaneme na osmicifernou sumu za epizodu, což bude mít dobrý vliv na naší ekonomiku.“

To znamená, že by jedna epizoda vyšla minimálně na 10 milionů dolarů a celkově by se první řada dostala přes 100 milionů dolarů. Kupříkladu Hra o Trůny měla u poslední řady rozpočet 90 milionů dolarů. Je však důležité říct, že Hra o Trůny nabídla v závěrečné řadě 6 epizod, zatímco The Last of Us jich bude mít 10. Nicméně to dává naději, že projektu HBO rozhodně věří a hodlá nabídnout perfektní zážitek pro široké masy se zachováním původní předlohy.

Seriál The Last of Us bude v první řadě mapovat příběh prvního dílu. Hlavní role si střihnou herci Pedro Pascal (Joel) a Bella Ramsey (Ellie). Seriál se natáčí v kanadském městečku Fort Macleod.


Pokud chceš mít zprávy nejen o seriálu The Last of Us, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.