Returnal nově nabízí možnost uložení

 

Titul Returnal na PS5 nám začátkem roku nabídl netradiční hratelnost, ale také představoval solidní výzvu. Hra je poněkud náročnějším titulem, který není snadné pokořit. Potíž byla v tom, že Returnal neměl možnost klasického ukládání a bylo nutné hru během dlouhého runu vypnout nebo konzoli uspat. Bohužel stačilo, aby se hra nesprávně probudila a začínalo se opět od nuly. Mnoho hráčů tak bylo naštvaných, že nemají dlouhé hodiny na to, aby hru mohli dokončit.

Nově jsme se dočkali updatu 2.0, který do hry přináší systém uložení. Ten však nefunguje tak jako v jiných hrách. Tento systém je nazván jako „suspend“. Hru tedy lze uložit na daném místě a znovu načíst. Jenže pozor! Načtení je možné pouze jednou, poté se save smaže. Nicméně hra tím eliminuje nepříjemný fakt, že ji nešlo jen tak vypnout, zároveň ale vůbec nic neulehčuje.

Patch přináší ještě jednu novinku a tou je možnost využití foto módu. Kromě first-person pasáží si budete moci vyfotit jakékoliv krásy planety Atropos. Verze 2.0 lze už stáhnout a má zhruba 11 GB.


Pokud chceš mít zprávy nejen o hře Returnal, přihlas se dole k odběru novinek a už ti nic neunikne.